دیوار شیشه ای در یک محیط روشن

شیشه یکی از المان هایی است که در بسیاری از مکان‌ها قابل استفاده است و معمولا برای اجزای داخلی و یا حتی بیرونی ببسیاری از ساختمان‌ ها به‌کار می‌رود. استفاده از شیشه در ساختمان‌ های اداری بیشتر به چشم می‌خورد و کاربرد بیشتری دارد. معمولا دیده می‌شود که در برخی اداره‌ ها و یا شرکت‌های خصوصی  دیوار شیشه ای به‌ عنوان پارتیشن های شیشه ای و یا پارتیشن اداری استفاده می‌شود. دیوار شیشه‌ ای نوعی از دیوار است که در بسیاری از مکان‌ها کاربرد دارد. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم و در مورد آن توضیح دهیم.

یک اتاقک طراحی شده با یوار شیشه ای در یک مکان اداری

معرفی کامل دیوارشیشه ای

دیوار شیشه‌ ای چیست ؟

همان‌گونه که مشخص است، دیوار شیشه‌ ای از شیشه ساخته شده است. شیشه کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارند که معمولا آن را در خانه‌ ها بیشتر مشاهده می‌کنید. یکی از کاربردهای شیشه که اکثر خانه‌ ها آن را دارند، شیشه برای پنجره است. شاید شما کمتر خانه‌ای را دیده باشید که دیوار آن شیشه‌ ای باشد. معمولا دیوار شیشه‌ ای برای تقسیم‌کردن یک فضا به دو قسمت استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید اغلب شیشه‌ ها شفاف هستند و این شفافیت باعث می‌شود که نور در کل فضای خانه گردش داشته باشید.

دیوار شیشه‌ ای، دیواری است که معمولا در خانه یا اداره‌ های کوچک استفاده می‌شود. در خانه‌ های کوچک، معمولا از دیوایدر برای جداسازی دو مکان از یکدیگر استفاده می‌شود. دیوایدر نوعی جداکننده فضا است که دیوار نیست و می‌ توان از یک طرف آن، طرف دیگر را مشاهده کرد. بهترین کار برای فضاهای کوچک این است که از دیوایدر شیشه‌ ای به‌ صورت دیوار شیشه‌ ای استفاده کنید.

طراحی دیوار شیشه ای با طرح مات برای یک مکان

دیوار شیشه ای چه کاربردی دارد؟

اگر دوست ندارید که آن طرف دیوار شیشه‌ ای مشخص باشد و فقط جهت عبور نور از آن استفاده می‌کنید، بهترین کار استفاده از دیوار شیشه‌ ای مات است. یکی از المان هایی که در بسیاری از اداره‌ جات مشاهده می‌کنید این است که پارتیشن شیشه ای شیشه‌ ای دارند. برای مثال زمانی که به بانک می‌روید، دیوار های شیشه‌ ای را مشاهده می‌کنید که جلوی کارمندان بانک کشیده شده است. معمولا از دیوار شیشه‌ ای برای بسیاری از شرکت‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از دیوار شیشه‌ ای در شرکت‌ها به این شکل است که اتاق‌ های کوچک شیشه‌ ای ساخته می‌شود و هر فرد در آن کار خود را انجام می‌دهد. اتاق کنفرانس و اتاق مدیر هم معمولا دیوار هایی از جنس شسشه دارند که باعث ایجاد جذابیت خواهد شد. زمانی که دیوار اتاق کارمندان از شیشه باشد، مدیران به‌راحتی می‌‎توانند کار این افراد را زیرنظر بگیرند. این نوع دیوار ها در شرایط امروزی بیشتر به‌کار می‌رود و دیده می‌شود که دیوار شیشه‌ ای برای فضاهای مدرن انتخاب بسیار مناسبی است.

دیوارشیشه ای برای دیوار های یک فضای بزرگ

معرفی مدل های مختلف دیوار شیشه ای

انواع دیوار شیشه‌ ای

دیوار شیشه‌ ای را می‌ توان بر اساس چند نوع تقسیم‌بندی کرد. یکی از تقسیم‌بندی‌ ها می‌ تواند بر اساس نوع رنگ‌های مختلفی که شیشه می‌ تواند داشته باشد است. دیگری، تقسیم‌بندی شیشه‌ بر اساس طرح، ضخامت و ابعاد آن است. شیشه می‌ تواند طرح خاصی داشته باشد. معمولا شیشه‌ هایی که برای دیوار شیشه‌ ای استفاده می‌شود دارای ضخامت خاصی هستند که به دو دسته تک جداره و دوجداره تقسیم می‌شوند. شیشه‌ های دوجداره عایق بهتری برای سرما، گرما و بالخصوص صدا هستند.

در ادامه برخی از این تقسیم‌بندی‌ها برای انواع دیوار شیشه‌ ای را نام برده و برخی از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

 • دیوار شیشه‌ ای کشویی
 • اتاقک‌های شیشه‌ ای
 • دیوار شیشه‌ ای که تنها برای تزیین استفاده می‌شود.
 • دیوار شیشه‌ ای کاذب که این مورد هم اکثرا برای تزیین استفاده می‌شود.
 • دیوایدر شیشه‌ ای به‌صورت دیوار که برای اداره‌جات کار گذاشته می‌شود.
 • شیشه دارای فریم‌لس
 • دیوار شیشه‌ ای دارای فریم‌لس دوجداره

استفاده از این نوع دیوار شیشه‌ ای انتخاب بسیار مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند عایق صدای خوبی داشته باشند. این نوع دیوار شیشه‌ ای به این شکل است که دو لایه شیشه سکوریت در کنار هم قرار گرفته و در میان آن گاز آرگون قرار دارد.

نصب دیوار شیشه ای با شیشه رنگی زرد در یک مکان بزرگ

استفاده از شیشه رنگی برای دیوار شیشه ای

شیشه‌ های رنگی برای دیوار شیشه‌ ای

این نوع از شیشه‌ ها معمولا برای خانه‌ های مدرن استفاده می‌شود که می‌ توان آن‌ را با المان‌های داخلی ست کرد. استفاده از شیشه رنگی برای دیوار شیشه‌ ای باعث می‌شود که روح تازه‌ای به خانه یا محل کارتان بخشیده شود و با تابش نور به آن، این زیبایی دوچندان شود. می‌ توانید برای این کار از رنگ‌های مختلف زرد، سبز، صورتی، قرمز و … هم استفاده کنید که رنگ‌های معمول که استفاده می‌شود، آبی، دودی و برنز هستند.

دیوار شیشه‌ ای طرح‌ دار

شیشه‌ هایی که طرح‌ دار می‌شوند، این طرح با شیشه مات ایجاد می‌شود. معمولا این نوع شیشه‌ ها در اداره‌ها استفاده می‌شود که طرحی که روی کار زده شده، لوگوی آن شرکت است. اگر شما فردی هستید که از این مدل دیوار شیشه‌ ای خوش‌تان می‌آید می‌ توانید طرح‌های دیگری را سفارش داده و برای خانه خود استفاده کنید.

دیوار شیشه‌ ای ضد گلوله

همان‌گونه که می‌ توانید حدس بزنید، این نوع دیوار های شیشه‌ ای برای مراکز امنیتی استفاده می‌شود. حتی برخی از افراد برای شرکت‌های خود هم از این نوع استفاده می‌کنند. امنیت دیوار های شیشه‌ ای ضد گلوله بسیار بالاست و در شکل‌های تک جداره، دوجداره و یا حتی چند جداره هم تولید می‌شوند.

ویژگی دیوار شیشه ای همراه با تصویر یک عدد درب شیشه ای

دیوار شیشه ای چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌ های دیوار شیشه‌ ای

یکی از چیزهایی که درمورد دیوار شیشه‌ ای به آن پرداختیم و اشاره زیادی هم داشتیم این بود که دیوار های شیشه‌ ای می‌ توانند نور را از خود عبور بدهند. انعکاس نور در دیوار های شیشه‌ ای بسیار بالاست و چه در روز و چه در شب می‌ توانید از این میزان نوری که در منزل و یا محل کارتان در گردش است به خوبی استفاده کنید. با داشتن دیوار شیشه‌ ای می‌ توانید دید کافی به بخش‌های مختلف منزل داشته باشید. اگر فرزند کوچک دارید که درحال بازی‌کردن است، می‌ توانید درحال انجام کار خود، او را هم زیر نظر داشته باشید.

زمانی که شما دارای یک منزل کوچک هستید، استفاده از دیوار شیشه‌ ای برای جداسازی برخی قسمت‌های خانه مانند پذیرایی از اتاق خواب و یا هر قسمت دیگر، از دیوار شیشه‌ ای استفاده کنید. برخی از دیوار های شیشه‌ ای دارای ویژگی‌هایی هیتند که می‌ تواند آن را از انواع دیگر متمایز کند. عایق صدابودن برخی از دیوار های شیشه‌ ای به علت دوجداره‌بودن آن است. برای مثال از دیگر آپشن‌های دیوار شیشه‌ ای برای محیط‌های خاص می‌ توان از دیوار شیشه‌ ای ضد گلوله استفاده کرد.

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید که برای منزل و یا محیط کار خود از دیوار شیشه‌ ای استفاده کنید، باید به تمامی موضوعاتی که ممکن است برای‌تان ایجاد شود، فکر کنید. مشخصا بیشتر دیوار های شیشه‌ ای، شفاف هستند. زمانی که مهمان دارید و دوست ندارید که آن فرد داخل اتاق خواب شما را ببیند و یا اگر اتاقتان بهم‌ ریخته است، این نوع دیوار اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود.

استفاده از دیوارشیشه ای سفید

هزینه نصب دیوارشیشه ای به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه نصب و اجرای دیوار شیشه‌ ای

اگر قصد دارید از دیوار شیشه‌ ای استفاده کنید، باید عوامل مختلفی که در هزینه آن ارتباط مستقیمی دارند را بشناسید. عوامل مختلفی می‌ توانند قیمت نهایی کار را تحت تاثیر خود قرار دهند. این عوامل می‌ تواند، ابعاد، اندازه، ضخامت، طرح، رنگ و بسیاری از عوامل دیگر باشد. برای مثال اگر شما از شیشه سکوریت تک جداره برای دیوار شیشه‌ ای خود استفاده کنید، هزینه آن بسیار کمتر از دیوار شیشه‌ ای دوجداره خواهد بود.

برای این‌که در منزل و یا محل کارخود فضایی بسیار جذاب و جالب داشته باشید می‌ توانید از شیشه‌ های رنگی استفاده کنید. بسته به نوع رنگ انتخابی شما، شیشه می‌ تواند قیمت مختلفی داشته باشد. برای مثال زمانی که شما از رنگ رایجی مانند طوسی یا دودی استفاده کنید، مطمئنا قیمت آن از شیشه‌ هایی با رنگ‌های قرمز، زرد و … پایین‌تر خواهد بود. زمانی که شیشه را خریداری کردید، حال وقت این است که از فردی برای نصب شیشه کمک بگیرید.

فردی که دیوار شیشه‌ ای را نصب می‌کند باید فردی ماهر و باتجربه باشد. معمولا دستمزدی که این افراد می‌گیرند ارتباط مستقیمی با ابعاد و اندازه شیشه انتخاب شما دارد. هرچه ابعاد شیشه بیشتر باشد و آن مکانی که قرار است دیوار شیشه‌ ای قرار دهید بزرگ‌تر باشد، باید هزینه بیشتری برای نصب آن بپردازید.

نصب دیوار شیشه ای برای یک اداره

استفاده از دیوارشیشه ای چه مزایایی دارد؟

مزایا استفاده از دیوار شیشه‌ ای

در بخش‌های قبل در میان مطالب، به بخش‌هایی از مزایای دیوار شیشه‌ ای اشاره کردیم. حال در این بخش قصد داریم که کامل‌تر به آن بپردازیم.

 • ایجاد محیط شاد

زمانی که دیوار داخلی منزل و محیط کارتان شیشه‌ ای باشد و نور از آن عبور کند، می‌ تواند حس خوبی را به افراد انتقال دهد. در محیط کاری این حس شاد و پویا به این شکل ایجاد می‌شود که افراد کارمند، کار افراد دیگر را مشاهده کرده و از یکدیگر انرژی مثبت می‌گیرند.

 • کم‌ شدن هزینه

خرید یک دیوار شیشه‌ ای می‌ تواند هزینه کمتری را برای‌تان به ارمغان بیاورد تا این‌که بخواهید برای ساخت دیوار، از گچ، سیمان، پودر سنگ و … استفاده کنید.

 • نصب آسان

می‌ توانید از دیوار شیشه‌ ای متحرک استفاده کرده و آن را به‌راحتی از مکانی به مکان دیگر ببرید. معمولا نصب‌کردن دیوار شیشه‌ ای برای فردی که هیچ تجربه و مهارتی در این حیطه ندارد سخت است، اما فردی که در نصب دیوار شیشه‌ ای مهارت دارد، می‌داند که کار زیاد سختی نیست.

 • ایجاد سبکی مدرن

در برخی از اداره‌ های قدیمی دیده می‌شود که فضا بسیار بسته و خفه است که حتی نمی‌ توان در آن محیط به‌راحتی نفس کشید. وجود یک فضای باز و شفاف می‌ تواند به تمامی افرادی که در آن محیط قرار دارند، حس خوبی را القا کند. مدرن‌بودن یک محیط کاری، می‌ تواند در بالارفتن انگیزه افراد تاصیر بسیاری داشته باشد.

سخن آخر

دیوار شیشه‌ ای در بسیاری از مکان‌ها می‌ تواند حس سرزندگی و خوبی را ایجاد کند. استفاده از شیشه در سبک جدید فکر خلاقانه‌ای است که هرکسی می‌ تواند از آن استفاده کند. معمولا شیشه در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود و این نوع استفاده تاثیر بسیاری بر محیط خواهد داشت.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

 • مزایا نصب دیوار شیشه ای چیست؟

ایجاد سبکی مدرن، نصب آسان، کم شدن هزینه های طراحی، ایجاد محیطی شاد برای محیط های اداری و حتی خانه ها. قابل استفاده برای پارتشین شیشه ای فریم لس.

 • هزینه نصب دیوار شیشه ای به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی می‌ توانند قیمت نهایی کار را تحت تاثیر خود قرار دهند. این عوامل می‌ تواند، ابعاد، اندازه، ضخامت، طرح، رنگ و بسیاری از عوامل دیگر باشد. برای مثال اگر شما از شیشه سکوریت تک جداره برای دیوار شیشه‌ ای خود استفاده کنید، هزینه آن بسیار کمتر از دیوار شیشه‌ ای دوجداره خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۶ از ۵
از مجموع ۵ رای

۴ Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *