شیشه یکی از المان هایی است که در حیطه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله کاربردی انواع مختلفی داشته که این تنوع، بستگی به جنس و ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها دارد. یکی از این شیشه‌ها، شیشه سندبلاست است. در واقع نام این شیشه بر اساس فرآیندی که روی آن انجام می‌گردد، گذاشته می‌شود. فرآیند سندبلاست، فرآیندی است که شیشه طی مراحلی مات و کدر می‌گردد. می‌توان این کار را روی هر جنس و نوع شیشه‌ای پیاده کرده و نتیجه آن را مشاهده کرد. شیشه سندبلاست به دلیل ویژگی اصلی آن، یعنی مات بودن، در بسیاری از مکان‌ها به کار می‌رود.

در عمل سندبلاست که بر روی هر نوع شیشه‌ای انجام می‌شود، نوعی ماسه و شن به کار می‌رود. این مواد مخصوصاً برای همین کار در نظر گرفته می‌شوند و کاربرد دیگری ندارند. برای سندبلاست کردن شیشه‌ها، این شن و ماسه با شدت زیادی بر روی آن قسمت از شیشه پاشیده می‌شوند. در نهایت می‌توانید ببینید که شیشه به خوبی مات شده است.

سفارش طراحی شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاستُ بهترین گزینه برای محیط های اداری

شیشه سندبلاست چیست ؟

به جریان مات شدن شیشه، سندبلاست گفته می‌شود. شیشه سندبلاست ممکن است از هر نوع شیشه باشد. شما با داشتن شیشه سکوریت، شیشه معمولی یا هر نوع شیشه دیگر، می‌توانید آن را به سندبلاست تغییر حالت دهید. به این کار حکاکی روی شیشه هم گفته می‌شود که این عمل در دستاوردهای قدیمی بشر، که حکاکی به صورت دستی انجام می‌شد، مشاهده می‌گردد. این عمل امروزه به صورت دستگاهی انجام می‌شود؛ به این دلیل که نیاز مردم به این شیشه‌ها زیاد بوده و لازم است که به تولید انبوه برسیم.

 تاکتیک انجام سندبلاست کردن شیشه به این شکل است که ساینده‌های معدنی که تحت عنوان خاک، شن و ماسه شناخته می‌شوند، با شتاب زیادی به سمت شیشه پرتاب می‌گردند. برای انجام این کار، ابتدا باید بر روی قسمت‌هایی که قصد ندارید سندبلاست کنید را بپوشانید تا به شیشه آسیب وارد نشود. دقیقاً باید جایی که قصد دارید حکاکی یا سندبلاست کنید را باز بگذارید و آن را به خوبی تمیز کنید تا با مات شدن آن بر روی شیشه کثیفی وجود نداشته باشد. اگر قصد دارید که مات شدن را به صورت طرح دار انجام دهید لازم است که از برچسب‌هایی با طرح دلخواه استفاده کنید.

در چسباندن این برچسب‌ها برای شیشه سندبلاست طرح دار، باید دقت زیادی را به خرج دهید تا بین آن‌ها و شیشه، هیچ حبابی باقی نماند. چسب برچسب‌هایی که برای این کار استفاده می‌شوند، به صورتی هستند که پس از سندبلاست شدن شیشه، به راحتی از روی آن جدا می‌گردند. در این روش یک پمپ هوا به کار می‌رود و شن و ماسه درون آن قرار می‌گیرند. این پمپ با سرعت زیاد این مواد را به سمت شیشه پرت می‌کند.

استفاده از شیشه سندبلاست برای یک مکان اداری

موارد استفاده از شیشه سند بلاست

کاربرد شیشه سندبلاست

کاربرد و کارایی اصلی شیشه سندبلاست برای مکان‌هایی است که افراد، هم دوست دارند که از شیشه استفاده کنند و هم نمی‌خواهند که داخل خانه یا اتاقشان برای افراد دیگر قابل رویت باشد. بیشترین جایی که از شیشه سندبلاست استفاده می‌شود، برای دیوایدرها است. دیوایدر نوعی دیوار است که از بتن و سنگ نبوده و کاربرد اصلی آن جداسازی دو مکان از یکدیگر بدون کم شدن یا کوچک به نظر رسیدن فضا است. به همین منظور، شیشه یکی از کاربردی‌ترین دیوایدرها است که علاوه‌بر شیشه ساده یا رنگی، برای نصب آن از شیشه‌های مات یا طرح دار هم استفاده می‌شود.

کاربرد اصلی دیوایدر برای خانه‌های کوچک یا اداره‌جات است. در اداره‌ها یا شرکت‌هایی با فضای کم از دیوایدر برای جداسازی اتاق کارکنان استفاده می‌شود که اگر این شیشه، شیشه سندبلاست و مات باشد، هم کارکنان فضای شخصی داشته و هم مدیران می‌توانند عملکرد آن‌ها را زیر نظر قرار دهند. اگر می‌خواهید که از شیشه سندبلاست برای دیوایدر یا شیشه تراس اتاق خود استفاده کنید، می‌توانید در زمان سفارش آن طرح مد نظر خود را بر روی شیشه چاپ کنید، تا جلوه زیباتری هم به اتاقتان بدهد.

از دیگر کاربردهای شیشه سندبلاست می‌توان، به کار گیری آن برای مکان‌های ورزشی، استخرها، بیمارستان و فضای بین کابینتی را نام برد. اگر قصد دارید که فضای بین کابینتی آشپزخانه خود را شیشه کاری کنید، می‌توانید از شیشه‌های رنگی مات با طرح‌های جذاب بهره ببرید. این کار باعث می‌شود که محیط آشپزخانه شگفت انگیز و با نشاط داشته باشید.

انواع شیشه رنگی تتراجام

شیشه سندبلاست چه مدل هایی دارد؟

می‌توان از شیشه‌های سندبلاست تماماً مات، مات راه راه و چاپ لوگو از انواع مختلف شیشه سندبلاست نام برد. در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم:

شیشه تماماً مات

برای ساخت این نوع شیشه سندبلاست، شیشه خام یا سکوریت را وارد اتاق یا دستگاه بلاستر کرده و تمامی بخش‌های آن توسط دستگاه مورد استفاده برای این کار، بلاست و مات می‌شود.

شیشه مات راه راه

در این شیوه مات کردن شیشه، همانند شیوه قبل، شیشه وارد اتاق می‌شود؛ اما با این تفاوت که پیش از ورود به اتاق بلاستر، افراد ماهر برای راه راه‌های عمودی یا افقی آن از چسب‌های مخصوص استفاده می‌کنند.

چاپ لوگو بر روی شیشه

اگر می‌خواهید که از شیشه سندبلاست برای شرکت خود استفاده کنید، می‌توانید در زمان ثبت سفارش، لوگو خود را تأیید کرده و برای افراد سازنده این شیشه‌ها ارسال کنید. این لوگو طی مراحلی بر روی برچسب‌های مخصوص، چاپ شده و پیش از مات شدن شیشه، روی آن چسبانده می‌شوند.

مزایا شیشه سندبلاست و تصویر شیشه سند بلاست مات

مزایا استفاده از شیشه سندبلاست نسبت یه سایر مدل های شیشه چیست؟

مزایا استفاده از شیشه سندبلاست

با تهیه شیشه سندبلاست می‌توانید از مزایا آن بهره‌مند شوید. اگر نمی‌خواهید که برای دیوار منزل، بیمارستان، اداره، شرکت و هر محیط کاری دیگری از دیوارهای بتنی، چوبی، سنگی و… استفاده کنید، می‌توانید از این شیشه‌ها کمک گرفته و فضا را جالب‌تر جلوه دهید. زمانی که بخواهید برای دیوایدر یا پارتیشن منزل خود از شیشه‌های معمولی استفاده کنید، ممکن است بازتاب نور خورشید بیش از حدی باشد که شما انتظار دارید. با تهیه شیشه سندبلاست برای پارتیشن منزل یا اداره، می‌توانید این مشکل را تا حد زیادی کاهش دهید.

 تابش نور خورشید به اندازه کافی در اتاق‌ها می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر روی روحیه افراد داشته باشد. از دیگر مزایا این شیشه‌ها می‌توان ایجاد فضای شخصی برای کارکنان اداره یا شرکت‌های مختلف را نام برد. زمانی که این افراد بتوانند یک محیط تا حدودی شخصی برای خود داشته باشند، عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهند. می‌توان از شیشه‌های سندبلاست برای شیشه پنجره یا شیشه‌های دو جداره هم استفاده کرد.

 اگر قصد ندارید که برای شرکت یا منزل خود برای پنجره‌ها پرده در نظر بگیرید، می‌توانید شیشه‌ها را سندبلاست کنید تا کسی از بیرون به درون اتاقی که در آن قرار دارید، دید نداشته باشد. سرویس بهداشتی و حمام بسیاری از خانه‌هایی که متراژ کمی دارند، در یک مکان قرار دارد. مسلماً یک دیوار یا چیزی باید برای جداسازی این دو کاربری وجود داشته باشد. استفاده از شیشه سندبلاست به این منظور، انتخاب فوق‌ العاده‌ ای است. با استفاده از این وسیله می‌توانید فضای بین دوش حمام و سرویس را تا حد زیادی جدا کنید.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 

قیمت و هزینه نصب شیشه سندبلاست

قطعاً مهم‌ترین عاملی که هر فردی برای خرید شیشه سندبلاست در نظر می‌گیرد قیمت آن است. این میزان قیمت متفاوت بوده و به عواملی همچون: ابعاد، کاربری، رنگ شیشه، طرح لوگو شیشه سندبلاست، رنگ طرح و نوع آن بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عواملی که در تعیین قیمت شیشه سندبلاست نقش دارد، اندازه برچسب طرح و لوگو آن است.

 قیمت هر متر مربع از شیشه سندبلاست کاملاً مات ۲۵۲  هزار تومان، قیمت مات راه راه ۳۴۹ هزار تومان، قیمت چاپ طرح لوگو یا علامت تجاری بر روی شیشه در اندازه استاندارد ۸۶۵  هزار تومان و همچنین انجام طرح کامل بر روی شیشه سندبلاست به اندازه و ابعاد استاندارد، ۱  میلیون و ۳۲۱  هزار تومان است.

ویژگی شیشه سندبلاست

یکی از ویژگی‌های اصلی این شیشه این است که انعطاف بالایی دارد؛ یعنی اینکه می‌توانید روی آن هر طرح زیبایی که بخواهید را بزنید. با افزودن یک لایه لمینت به شیشه معمولی سندبلاست می‌توان آن را به حالت سکوریت تغییر داد. در این صورت این شیشه در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم می‌شود. درست است که با سندبلاست، شیشه مات می‌شود اما هنوز هم نور می‌تواند از آن عبور کند.

خدمات دیگر تتراجام

خرید شیشه سندبلاست

برای خرید شیشه سندبلاست لازم است که از قبل برنامه ریزی کنید. زمانی که این شیشه را به شرکت سازنده، سفارش می‌دهید باید بدانید که این شرکت هم باید شیشه را خریداری کرده و روی آن طرح مد نظر شما را پیاده کند. زمان تحویل سفارش، بستگی به پیچیدگی طرح دارد که معمولاً گفته می‌شود به طور متوسط از زمان دریافت شیشه توسط متخصصان در این حیطه تا زمان ساخت و طراحی آن، یک تا دو روز کاری زمان می‌برد.

سخن آخر

داشتن ایده‌های خلاقانه برای طراحی شیشه می‌تواند به شما کمک کند تا شیشه مات و سندبلاست جذاب‌تری داشته باشید. می‌توانید برای طراحی‌ها و لوگو مخصوص خود از سندبلاست‌هایی استفاده کنید که نقره یا طلا کوب شده باشند. برای مشاهده طرح‌های مختلف یا سفارش این شیشه بهتر است به سایت https://tetrajam.com/ مراجعه کنید.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *