امروزه میزهای خم شیشه ای، جزو دسته مدل های جدیدی محسوب می شوند که طرفداران بسیاری دارند. همان طور که از نام این مدل میزها مشخص است، شیشه های خم شده هستند. همچنین در ساخت اکثر آن ها از هیچ وسیله یا متریال دیگری به جز شیشه استفاده نشده است. همین موضوع به جذابیت میزها افزوده و باعث شده تا در منازل و مکان های عمومی شاهد انواع آن ها باشیم. حال در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که راجع به انواع میز خم شیشه ای نیاز دارید را شرح دهیم‌.

میزهای خم شیشه ای ساده
شیشه خم انواع متفاوتی دارد

نحوه تولید میز خم شیشه ای

شیشه جزو دسته متریال هایی محسوب می شود که با حرارت بسیار انعطاف پذیر است. یعنی اگر به شیشه حرارت کافی داده شود، می توان آن را در مدل های مختلفی تولید نمود. حال میزهای شیشه های که مدل خمی دارند هم از این موضوع مستثنا نیستند. زمانی که به آن ها حرارت دهند، میزها حالت پایه و یک سطح صاف به خود می گیرند. در نتیجه به متریال دیگری هم برای ایستادن شیشه نیاز نیست. نکته مهمی که در خصوص تولید میز خم شیشه ای وجود دارد و آن هم جنس شیشه ها است.

در ادامه به صورت مفصل روش تولید این نوع میز را بررسی کرده ایم:

طراحی و برنامه‌ریزی

– ابتدا، طراحی میز خم شیشه‌ای تعیین می‌شود، شامل ابعاد، ضخامت شیشه، و زاویه خم.
– تصمیم‌گیری در مورد نوع شیشه‌ای که استفاده خواهد شد، مانند شیشه سخت‌شده، شیشه لمینت، یا شیشه رنگی.

برش شیشه

– شیشه به ابعاد مورد نظر برش داده می‌شود. این کار معمولاً با استفاده از دستگاه‌های برش شیشه لیزری یا الماسه انجام می‌گیرد تا دقت بالایی حاصل شود.

پردازش لبه‌ها

– لبه‌های برش خورده شیشه صاف و پولیش می‌شوند تا از بریدگی و آسیب‌دیدگی جلوگیری شود. این کار همچنین زیبایی ظاهری شیشه را افزایش می‌دهد.

خم کردن شیشه

– شیشه در کوره‌های خم‌کاری قرار می‌گیرد، جایی که تا دمای مشخصی (حدود 600 تا 700 درجه سلسیوس) گرم می‌شود تا انعطاف‌پذیر شود.
– سپس شیشه به آرامی بر روی قالب‌های خم‌کاری شده قرار می‌گیرد تا به شکل مورد نظر درآید.
– فرآیند خنک‌سازی کنترل شده (آنیلینگ) انجام می‌شود تا تنش‌های داخلی شیشه کاهش یابد و استحکام آن افزایش یابد.

بازرسی و کنترل کیفیت

– پس از خم‌کاری، شیشه مورد بازرسی دقیق قرار می‌گیرد تا از برآورده کردن استانداردهای کیفیت و ایمنی اطمینان حاصل شود.
– بررسی می‌شود که شیشه هیچ گونه ترک، خراش، یا عیب دیگری نداشته باشد.

مونتاژ و نصب

– در صورتی که میز شامل قطعات اضافی مانند پایه‌ها یا اتصالات دیگر باشد، این قطعات در مرحله نهایی به شیشه خم‌کاری شده متصل می‌شوند.
– برخی میزهای خم شیشه‌ای از یک تکه شیشه ساخته می‌شوند و نیازی به مونتاژ ندارند.

این فرآیند نیازمند دقت و مهارت بالایی است و به همین دلیل، میزهای خم شیشه‌ای معمولاً قیمت بالاتری دارند. اما نتیجه نهایی، محصولی با زیبایی و کیفیت بالا است که می‌تواند جلوه‌ای خاص به فضای داخلی ببخشد.

 

نمونه کار های تتراجام

کارخانه فولاد یزد

پروژه هروی

شرکت بهسا

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

شرکت فولاد یزد

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران 2

بیمارستان محب مهر

 

مجموعه هایی که در خصوص تولید انواع میز خم شیشه ای فعالیت دارند باید به جنس و ضخامت میزها توجه داشته باشند. زیرا ممکن است شیشه پس از سرد شدن، دچار ترک شود. حتی ممکن است که در اثر کوچکترین ضربه شیشه ها بشکنند. همچنین علاوه بر تولید میزهای خم شیشه ای، می توان با حرارت دادن شیشه ها در مصارف دیگری از آن ها استفاده نمود‌.

به عنوان مثال برای نمای ساختمان، دکور منزل، پارتیشن ها و …؛ می توان از انواع شیشه های خم استفاده کرد. میز خم شیشه ای را می توان در رنگ ها و مدل های مختلفی عرضه کرد. از آنجایی که در تولید این مدل میز ها از متریال های دیگر مثل چوب یا فلز استفاده نشده، قیمت با صرفه ای دارند.

کاربردهای میز خم
میز خم شیشه ای کاربردهای بسیاری دارد

کاربرد میز خم شیشه ای

میز خم شیشه ای کاربرد بسیاری در منزل و دکوراسیون ها دارد. از انواع آن ها می توان به عنوان میز مبل، میز تلویزیون و… استفاده کرد. همچنین همان طور که در بالا هم شرح دادیم، میز های خم می توانند نقش مهمی در دکوراسیون داشته باشند.

این مدل میزها به دلیل اینکه معمولا تنها از شیشه ساخته شده اند، برای محیط های عمومی هم مناسب هستند‌. آن ها حس سادگی و در عین حال شیکی را به فضا القا می کنند. شما می توانید با توجه به سلیقه یا طرح مد نظر خود، انواع آن ها را خریداری کنید.

می توانید میز خم شیشه ای را در ابعاد و سایز بزرگتر سفارش دهید. شاید مدل های میز ناهارخوری رامشاهده کرده باشید که تماما از شیشه هستند و مدل خم دارند.

توجه داشته باشید که در هنگام خرید این مدل محصولات، آن ها را از یک سایت معتبر مثل تتراجام تهیه نمایید. این سایت با ارائه کردن مدل های متنوع، خرید را برای مخاطبان خود راحت ساخته است.

 

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

09125098986 02122975004

 

انواع میز خم شیشه ای

انواع میزهای خم شیشه ای با توجه به جنس شیشه یا نحوه تولید دسته بندی می شوند. شیشه های خم آنیل شده، شیشه های خم سکوریت، شیشه های خم لمینت. هریک از مدل های شیشه خم مزایا و ویژگی هایی هم دارند که عبارت اند از:

شیشه خم سکوریت

این شیشه جزو دسته نمونه های ضد ضربه محسوب می شود. همچنین ضخامت آن نسبت به مدل های دیگر بیشتر است. علاوه بر ساخت میزهای خم شیشه ای، سکوریت ها مزایای دیگری هم دارند. به عنوان مثال در فرودگاه ها یا ساختمان ها از این شیشه ها استفاده بسیاری می شود.

شیشه آنیل شده

شیشه های آنیل شده هم مدل دیگری از انواع شیشه ها هستند که از آن ها در ساخت میز استفاده بسیاری می شود. این شیشه های آنیل شده هم مقاومت بالایی دارند اما ضد ضربه نیستند.

شیشه های خم لمینت

شیشه خم لمینت ضخامت بسیاری دارد و جزو دسته شیشه های ضد ضربه محسوب می شود. محصولات تولید شده از این شیشه به دلیل کیفیت بالا، مقاوم هستند.

میز شیشه ای
ست کردن راحت میزهای خم شیشه ای

مزایا و ویژگی های میز شیشه ای خم

شیشه خم نسبت به شیشه های عادی، مقاومت بالایی دارند. همچنین آن ها از نظر قیمت مقرون به صرفه تر هستند. می توان شیشه های خم را در مدل ها و طرح های مختلفی تولید نمود. اکثر میز خم شیشه ای ها با مدل های سکوریت درست می شوند.

به همین دلیل آن ها ضد ضربه هستند و دوام بالایی هم دارند. شیشه های خم نسبت به شیشه های معمولی در معرض حرارت بیشتری بوده اند. از آن ها می توان در تمام ساختمان ها استفاده نمود. همچنین افراد با توجه به سلیقه خود می توانند انواع آن ها را سفارش دهند.

میزهایی که با شیشه های خم درست می شوند، ساده و کاربردی می باشند. از آن ها می توان هم در مکان های عمومی و هم منازل استفاده نمود. میز های خم شیشه ای را می توان با هر نوع متریالی مثل چوب یا فلز ست کرد.

میزهای خم به راحتی پاک می شوند و مشکلی در هنگام تمیز کردن وجود ندارد. آن ها عایق  هستند. شیشه های خم نسبت به فلز یا چوب خطر کمتری در برابر آتش دارند. وزن آن ها نسبتا کم است و به راحتی می توان میزهای خم مدل شیشه ای را جا به جا کرد. میزها مناسب برای فضاهای کوچک هستند.

خرید و سفارش میز خم شیشه ای
انواع میز خم شیشه ای

خرید و سفارش میز خم شیشه ای در تتراجام

امروزه سایت ها و مجموعه های بسیاری در خصوص فروش انواع میز خم شیشه ای فعالیت دارند. اما اگر می خواهید که از یک کیفیت مطمین و عالی بهره مند شوید، بهتر است سری به سایت تتراجام ، بزرگترین تولیدی میز شیشه ای بزنید. این مجموعه که در بالا هم به معرفی آن پرداختیم، با ارائه کردن بیش از صدها مدل میز شیشه ای خم توانسته نظر کاربران بسیاری جلب کند. همچنین تتراجام تمام محصولات خود را با قیمت مقرون به صرفه ای به کاربران ارائه می دهد.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

کاربرد میز خم شیشه ای چیست؟

میز خم شیشه ای کاربرد بسیاری در منزل و دکوراسیون ها دارد. از انواع آن ها می توان به عنوان میز مبل، میز تلویزیون و... استفاده کرد. همچنین همان طور که در بالا هم شرح دادیم، میز های خم می توانند نقش مهمی در دکوراسیون داشته باشند.

مزایا و ویژگی های میز خم شیشه ای چیست؟

شیشه خم نسبت به شیشه های عادی، مقاومت بالایی دارند.همچنین آن ها از نظر قیمت مقرون به صرفه تر هستند. میزهای خم به راحتی پاک می شوند و مشکلی در هنگام تمیز کردن وجود ندارد

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۴ رای

4 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *