به تتراجام خوش آمدید. اگر خانه‌ای دارید یا شخصی علاقه‌مند به طراحی‌های زیبا و کاربردی خانه هستید، جای درستی آمده‌اید. این نوشتار، هم برای افرادی است که می‌خواهند انواع درب شیشه ای اسلایدینگ را بشناسند و به دنبال الهام برای ساخت خانه‌‌ای نو می‌گردند، و هم افرادی که می‌خواهند چیزی را که همین حالا دارند، ارتقا دهند. با ما در این مسیر باشید تا نکته‌های تخصصی، ترندهای طراحی و بسیاری دیگر را بیاموزید و درب شیشه ای کشویی دلخواه خود را با بهترین قیمت سفارش دهید.

درب شیشه ای اسلایدینگ چیست؟

درب شیشه ای کشویی، پنل‌های شیشه ای بزرگی است که روی یک ریل نصب شده‌اند. این در طوری طراحی می‌شود که دسترسی آسان را به فضاهای بیرونی فراهم کند و همزمان، اجازه دهد که نور طبیعی فراوانی وارد فضای داخل شود.

درب‌های شیشه ای اسلایدینگ، به‌معمول دو یا چند پنل شیشه‌ای دارند که حداقل یکی از آن‌ها به‌صورت عمودی روی ریل‌ها حرکت می‌کند تا در باز و بسته شود. پنل‌ها اغلب از شیشه گرمادیده ساخته می‌شوند که بادوام، باعث بهره‌وری انرژی، و عایق صدا و عوامل محیطی است.

همه انواع درب شیشه ای اسلایدینگ، مزیت‌های فراوانی ارائه می‌دهند. آن‌ها بین دو فضای درون و بیرون، دروازه‌ای بی‌درز می‌شوند؛ برای کسی که می‌خواهد داخل شود، حس باز بودن را القا می‌کنند و برای کسی که داخل است و بیرون را می‌نگرد، نماها را به حداکثر می‌رسانند.

نیز فراوانی نور طبیعی را به ارمغان می‌آروند؛ جلوه زیبایی‌شناختی محیط را بهبود می‌بخشند و در طول روز، آن را از نورهای مصنوعی بی‌نیاز می‌کنند. افرزون بر این، در فضا صرفه‌جو هستند؛ چون بر خلاف درهای سنتی نیازی به فضا برای چرخش روی پاشنه ندارند.

این درها از نظر اندازه، سبک و جنس چارچوب (از قبیل وینیل، آلومینیوم و چوب) بسیار گوناگون هستند و ممکن است ویژگی‌هایی افزوده مانند پرده، صفحه نمایش و امنیت پیشرفته باشند. انواع درب شیشه ای اسلایدینگ برای خانه‌های مسکونی، به‌ویژه خانه‌هایی که نمای بیرون‌شان زیباست، انتخابی محبوبند؛ چرا عملکرد، زیبایی و بهره‌وری انرژی را یکجا فراهم می‌کنند.

درب شیشه ای اسلایدینگ تلسکوپی
مزیت های درب شیشه ای اسلایدینگ

مزایای استفاده از شیشه اسلایدینگ

مزایای چندگانه‌ای که انواع درب شیشه ای اسلایدینگ ارائه می‌دهند، آن‌ها را به گزینه‌ای محبوب تبدیل کرده‌است.

 1. نور طبیعی: درب شیشه ای کشویی اجازه می‌دهد که نور کافی وارد محیط زندگی‌تان شود و جو خوش‌آمدگو و روشنی ایجاد کند.
 2. نمای گسترده: درب شیشه ای کشویی به‌دلیل پنل‌های بزرگی که دارد، نمایی گسترده و بدون‌مانع را از محیط اطراف بیرون فراهم می‌کند.
 3. طراحی صرفه‌جو در فضا: بست‌وباز درب شیشه ای اسلایدینگ به‌صورت عمودی، روی ریل است و نیازی به فضای خالی برای چرخش ندارد. این به‌ویژه در فضاهای کوچک اهمیت می‌یابد.
 4. بهره‌وری انرژی: تتراجام درب‌های شیشه ای اسلایدینگ را با ذهنیت بهره‌وری انرژی می‌سازد. این درب‌ها به‌معمول ویژگی‌هایی مانند شیشه‌های دوجداره یا سه‌جداره، پوشش کم‌گسیل (Low-E)، و چارچوب عایق دارند که باعث کاهش هدررفت گرما و افزایش عایق می‌شود.
 5. طراحی تطبیق‌پذیر: این درب‌ها در سبک‌ها، سایزها و جنس‌های چارچوب مختلفی وجود دارند که دست شما باز می‌گذارد تا گزینه‌ای را انتخاب کنید که هم طبق سلیقه‌تان است، هم نیازهای ساختمان‌تان را برآورده می‌کند.
 6. ویژگی‌های امنیتی: بسیاری از انواع درب های شیشه ای اسلایدینگ، ویژگی‌های ایمنی مختلفی از جمله قفل چند نقطه، شیشه گرمادیده (سکوریت) و یا شیشه لمینت را به شما ارائه می‌دهند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

09125098986 02122975004

کاربرد درب شیشه ای اسلایدینگ

انواع درب شیشه ای اسلایدینگ، در مکان‌ها و برنامه‌های مختلفی کاربرد دارند.

 • خانه‌‌های مسکونی
 • آپارتمان‌ها و کاندومینیوم‌ها
 • هتل‌ها و استراحتگاه‌ها
 • رستوران‌ها و کافه‌ها
 • اداره‌ها و ساختمان‌های بازرگانی
 • فروشگاه‌های کوچک و بزرگ
 • مؤسسه‌های آموزشی
 • مراکز و نمایشگاه‌ها
 • ساختمان‌های پزشکی و مراکز بهداشتی
 • مکان‌های ورزشی و تفریحی

مراحل نصب شیشه اسلایدینگ

برای نصب درب شیشه ای کشویی به شکل زیر باید عمل کنید:

 1. آماده‌سازی ورودی: عرض و ارتفاع ورودی را اندازه می‌گیریم، در قبلی و هر چیز اضافه دیگری را بر می‌داریم و تنظیمات لازم را انجام می‌دهیم.
 2. نصب ریل: نصب درب با نصب ریل‌ها آغاز می‌شود.
 3. نصب چارچوب: مرحله بعد، نصب چارچوب‌هایی است که در را سرپا نگه خواهند داشت.
 4. نصب پنل‌های شیشه‌ای: پنل‌های شیشه‌ای که همان لنگه‌های در هستند، نصب می‌شوند.
 5. تنظیم و محکم‌کردن جای پنل‌ها: ریگلاژهای لازم را انجام می‌دهیم تا جای پنل‌ها محکم شود.
 6. گرفتن درزها: درزها را با دقت می‌گیریم تا از برون‌رفت گرما جلوگیری شود و بهره‌وری انرژی افزایش یابد.
 7. نصب سخت‌افزار و لوازم جانبی: هندل‌ها، قفل‌ها و سایر سخت‌افزارها را نصب می‌کنیم.
 8. آزمایش و تنظیم: همه‌چیز را می‌سنجیم و در صورت نیاز، تنظیمات و ریگلاژ نهایی را انجام می‌دهیم.
 9. پایان‌کار و تمیزکاری: کار را به اتمام می‌رسانیم و تمیزکاری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

پیشنهادهای دیگر ما: سفارش و طراحی اختصاصی درب لولایی شیشه ای در تتراجام

انواع درب شیشه ای اسلایدینگ در چه حالت هایی قابل اجراست؟

در مجموع، انواع درب شیشه ای اسلایدینگ را در چهار حالت می‌توان اجرا کرد. این چهار حالت عبارتند از موارد زیر:

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ کشویی با دو لنگه متحرک، بدون لنگه ثابت

به‌احتمال، تصویری که با شنیدن یا خواندن نام درب اسلایدینگ کشویی یادتان آمد، از این نوع است؛ زیرا حداقل در ایران رایج‌ترین نوع است و در مکان‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که از نامش پیداست، هر دو لنگه متحرک هستند. اتوماتیک‌بودن، یعنی حسگرهایی در آن تعبیه شده‌است که ورود افراد را تشخیص و به در دستور باز شدن می‌دهد. هر دو لنگه همزمان باز می‌شوند و فرد می‌تواند داخل یا خارج شود. این نوع درب به دو شکل قابل اجراست.

در شکل اول، هر دو لنگه به صورت همزمان و به دو طرف باز می‌شوند؛ یکی از لنگه‌ها به سمت چپ و دیگری به سمت راست. این نوع را می‌توان در بانک‌ها و بیمارستان‌ها مشاهده کرد.

در شکل دوم، هر دو لنگه همزمان و همسو حرکت می‌کنند. یعنی هنگام باز شدن، هر دو لنگه به یک سمت باز می‌شوند و روی هم قرار می‌گیرند و با هم نیز به سمت مخالف بسته می‌شوند. تفاوت لنگه‌ها در میزان حرکتشان است. لنگه اول فقط تا نیمه مسیر ریل حرکت می‌کند و یک سمت را پوشش می‌دهد. لنگه دوم به صورت کامل ریل را طی می‌کند؛ یعنی از لنگه اول رد می‌شود و وقتی سر جای خود رسید، در به‌کمال بسته می‌شود.

نمونه کار های تتراجام

کارخانه فولاد یزد

پروژه هروی

شرکت بهسا

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

شرکت فولاد یزد

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران 2

بیمارستان محب مهر

درب اتوماتیک اسلایدینگ با دولنگه ثابت و متحرک

عملکرد این نوع، دقیقا مانند نوع قبل است؛ اما دو تفاوت وجود دارد. نخست، تنها شکل اول وجود دارد؛ یعنی دو لنگه متحرک به دو سو باز می‌شوند، یکی به سمت راست و یکی به سمت چپ. تفاوت دوم و مهم‌تر، این است که در از چهار پنل ساخته می‌شود. دو پنل میانی متحرک هستند و دو پنل کناری، ثابت.

دلیل کاربست چهار پنل در ساخت این نوع درب، افزایش نما است؛ یعنی افرادی که داخل هستند، بتوانند نمای گسترده‌تری از بیرون ببینند. این نوع درها اغلب در فرودگاه‌ها، ساختمان‌های لوکس مسکونی و ساختمان‌های بازرگانی رایج هستند؛ همچنین، در فروشگاه‌های بزرگ، مثلا هایپرمارکت‌ها می‌توانید آن‌ها را ببینید.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی با یک لنگه متحرک و بدون لنگه ثابت

تنها از یک پنل ساخته می‌شوند و همان یک پنل، بست‌وباز می‌شود. در ساختمان‌های کوچک کاربرد بسیار دارند. ضعفی که نسبت به نمونه‌های پیشین دارند، این است که نمی‌توانند نمای گسترده‌ای از بیرون نشان دهند. اما نقطه قوت‌شان این است که بر خلاف درهای دوپنله و چهارپنله که نمی‌توانند در فضاهای کوچک به‌کار آیند، به‌خوبی جا می‌شوند و نیاز کاربر را فراهم می‌سازند.

در محیط‌هایی که اصراری به لاکچری بودن وجود ندارند و فقط نیاز است که درب به صورت اتوماتیک بسته و باز شود، یا محیط‌های کوچکی که می‌خواهند عنصری از لاکچری بودن را نمایش دهند، به کار گرفته می‌شوند. مانند درمانگاه‌های دولتی یا طلافروشی‌های کوچک.

درب اتوماتیک اسلایدینگ کشویی با یک لنگه متحرک و ثابت

این درب‌ها دوپنله هستند، اما تنها یکی از پنل‌ها بسته و باز می‌شود. در محیط‌های کوچکی کاربرد دارند که اصرار به گستردگی نمای درون و بیرون وجود دارد. به‌مثل اغلب باجه‌های شهرنت از این در استفاده می‌کنند. زیرا اصرار بر این است که افراد بیرون از شهر نت، داخل باجه، امکاناتی که در آن وجود دارد و افرادی را که در حال دریافت خدمات هستند، ببینند.

در باجه‌های شهرنت، از ویژگی ایمنی افزوده نیز استفاده می‌شود؛ افرادی که می‌خواهند از بیرون وارد باجه شوند، تنها کافیست به در نزدیک شوند تا حسگر به‌طور خودکار آن را باز کند. اما افرادی که می‌خواهند از شهرنت خارج شوند، باید دکمه‌ای را که برای باز کردن در تعبیه شده، فشار دهند تا در باز شود. زیرا داخل شهرنت فضا کوچک است اما رفت‌وآمد زیاد و افراد، هنگام رفت‌و‌آمد اغلب از برابر در می‌گذرند.

اگر در از درون نیز قرار بود با حسگر باز شود، هربار افراد از برابر آن رد می‌شدند به‌اشتباه باز می‌شد. این موضوع تاثیر منفی زیادی روی بهره‌وری انرژی خواهد گذاشت؛ اگر چنین تدبیری اندیشیده نمی‌شد، در زمستان گرما و در تابستان هوای خنک زیادی هدر می‌رفت.

درب شیشه ای کشویی بانک شهر
درب شیشه ای کشویی

قیمت درب شیشه ای کشویی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت درب شیشه ای اسلایندینگ، بسته به عواملی مختلف، بسیار متنوع است. عوامل کلیدی در محاسبه قیمت درب شیشه ای کشویی عبارتند از:

 • اندازه: بزرگی و کوچکی در، روی مقدار مصالح مورد نیاز برای ساخت انواع درب شیشه ای اسلایدینگ تاثیر مستقیم می‌گذارد و هر چه در بزرگ‌تر باشد، به مصالح بیشتری نیاز دارد؛ در نتیجه گران‌تر تمام می‌شود.
 • جنس چارچوب: چارچوب این درها از مواد مختلفی مانند چوب، آلومینیوم، فایبرگلس و وینیل ساخته می‌شود. هر کدام از از این‌ها قیمت خودشان را دارند. مثلا وینیل ارزان‌تر و چوب گران‌تر از مواد دیگر است.
 • نوع شیشه: گزینه‌ها شامل شیشه‌های تک‌جداره، دوجداره و سه‌جداره است که می‌تواند گرمادیده (سکوریت) و همچنین از عایق کم‌گسیل (Low-E) بهره‌مند باشد. بسته به نوع شیشه، قیمت نهایی پروژه بالا و پایین می‌رود.
 • سبک و طرح: طرح‌های مختلفی وجود دارد؛ استاندارد، کلاسیک، فرانسوی، تلسکوپی و غیره. طرح‌های پیچیده‌تر و سفارشی‌تر، قیمت بالاتری هم دارند.
 • ابزار و لوازم کناری: هندل‌‌ها، قفل‌ها و لوازم کناری که در یک پروژه به کار می‌روند، بسته موارد مختلف، قیمت‌های مختلف دارند.
 • ویژگی‌های مرتبط با بهره‌وری انرژی: ویژگی‌هایی از قبیل عایق شیشه، نوار درزگیر، و شکست حرارتی، ویژگی‌هایی هستند که سطح کیفی پروژه و در نتیجه قیمت آن را بالاتر می‌برند.
 • اجرت نصب و راه‌اندازی: اجرت نصب و راه‌اندازی می‌تواند جدا از قیمت خود در باشد. خدمات نصب حرفه‌ای انواع درب شیشه ای اسلایدینگ ممکن است قیمت نهایی پروژه را افزایش دهد، اما اطمینان از نصب درست را به همراه دارد که از مشکلات احتمالی پیشگیری می‌کند.

شما می توانید با سفارش درب شیشه ای به همراه انواع مدل های پارتیشن شیشه ای از شرکت تتراجام زیبایی را به محیط کار یا منزل خود ببخشید، برای مشاوره رایگان با شماره های 02122975004 ، 09125098986 تماس حاصل نمایید.

تتراجام