شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که دیوایدر چیست و چه کاربردی دارد؟ جنس دیوایدر چیست؟ دیوایدر انواع مختلفی دارد که در اصل کار آن جدا کردن بخش‌های مختلف یک مکان از یکدیگر است. این بخش‌ ها می‌ تواند کتابخانه، پارتیشن شیشه ای دفتر، اتاق و یا هر چیز دیگری باشد. دیوایدر شیشه ای نوعی از دیوایدر است که در خانه و یا برخی از شرکت‌ها استفاده می‌شود. این نوع دیوایدر مصارف زیادی را در بر می‌گیرد که تتراجام در این بخش قصد دارید شما را به طور کامل با دیوایدر شیشه‌ای و انواع آن آشنا کند.

نصب دیوایدر شیشه ای در یک مکان بزرگ

نصب و اجرا انواع دیوایدر شیشه ای

دیوایدر شیشه ای چیست ؟

دیوایدر یا Divider به معنی جدا کننده می باشد. امروزه در فضاهای مدرن دیوایدرهای شیشه‌ ای را بسیار مشاهده می‌کنید. این شیشه‌ ها در بانک‌ها و برخی از اداره‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. دیوایدر شیشه ای اغلب در زمانی استفاده و کارگذاشته می‌شود که فضایی که در اختیار دارید کوچک است و شما قصد ندارید با تقسیم‌ بندی آن با دیوار، آن فضا را کوچک‌تر کنید. دیوایدر در واقع المانی است که با استفاده از آن می‌توانید یک فضا یا مکان را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید.

برای مثال در بانک‌ها از دیوایدر برای جداکردن و بخش‌بندی فضای بین کارکنان و افرادی که در بانک کار دارند استفاده می‌شود. و یا می‌توان گفت در برخی از اداره‌های دیگر که به‌صورت شرکتی کار می‌کنند و فضای کوچکی دارند از دیوایدر شیشه ای استفاده می‌کنند. شیشه این قابلیت را دارد که نور فضا را کم نکند و فضا را به همان اندازه که هست حفظ کند. معمولا در شرکت‌ها این دیوایدرها به این علت نصب می‌شوند که رئیس بخش‌ها به تمامی افراد حاضر در آن مکان دید داشته باشد که کار خود را به خوبی انجام دهند.

نمونه کار های تتراجام

شرکت بهسا

پروژه هروی

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران ۲

بیمارستان محب مهر

این دیوایدرهای شیشه‌ ای می‌توانند در رنگ‌های مختلف استفاده شوند. معمولا انواع رنگی شیشه دیوایدر برای فضاهایی استفاده می‌شود که محیطی مدرن داشته و رنگ شیشه را با فضای داخلی آن محیط ست می‌کنند. شیشه‌ ای که برای جدا کننده شیشه ای استفاده می‌شود، معمولا از جنس شیشه سکوریت است که شفافیت بالایی دارد. امروزه نوع جدیدی از دیوایدرهای شیشه‌ ای در بازارها دیده می‌شود که جنس شیشه آن فریم‌لس است.

دیوایدر شیشه ای معمولا به شکل ثابت کار گذاشته می‌شود که متدوال‌ترین نوع آن است. در برخی موارد دیده می‌شود که برخی از دیوایدرهای شیشه‌ ای به شکل یک در شیشه‌ ای بوده و دارای لولا هستند. این نوع از دیوایدرها معمولا زمانی استفاده می‌شود که چهار طرف فضایی که در آن قرار دارید شیشه باشد و یک طرف باید به شکل در قرار گیرد.

جدا کردن یک مکان اداری با نصب دیوایدر شیشه ای

دیوایدرشیشه ای چه مدل هایی دارد؟

انواع دیوایدر شیشه ای

دیوایدرهای شیشه‌ ای بر چند اساس تقسیم‌ بندی می‌شوند و انواع مختلفی دارند. یکی از انواعی که می‌توان با آن این دیوایدرها را دسته‌بندی کرد، بر اساس رنگ‌های آن است. یکی دیگر انواع دیوایدر شیشه ای، بر اساس جداره و ضخامت نوع شیشه آن است. دیوایدر تک جداره و دوجداره از انواع دیوایدری است که معمولا کاربردهای بیشتری دارند. همان‌طور که مشخص است، دیوایدر دوجداره دارای ضخامت بیشتر است و به همین دلیل است که سخت‌تر است. همچنین در نصب و اجرا برخی از پارتیشن شیشه ای فریم لس از دیوایدر شیشه ای استفاده می کنند.

در این بخش قصد داریم که انواع دیوایدر شیشه ای را نام برده و در مورد آن‌ها توضیح دهیم. برای این بخش بهترین کار این است که آن‌ ها را بخش بندی کرده و به هر کدام از آن‌ها بپردازیم.

دیوایدر شیشه ای رنگی قرمز در یک خانه

جدا کننده شیشه ای رنگی

دیوایدر شیشه ای رنگی

برخی از افراد فکر می‌کنند که دیوایدر شیشه ای باید به همان رنگ شفاف یا سفید باشد. شما می‌ توانید دید خود را باز تر کرده و برای خانه یا محل کار خود از دیوایدر های شیشه‌ ای که با استفاده از شیشه رنگی طراحی می شوند، استفاده کنید. معمولا رنگ شیشه‌ ای که برای این کار انتخاب می‌شود باید با فضای داخلی هماهنگ باشد. این رنگ باتوجه به رنگ المان‌های داخلی همچون رنگ کاشی، وسایل چوبی استفاده‌شده و اگر در آشپزخانه باشد، باتوجه به رنگ کابینت‌ها انتخاب می‌شود.

از رنگ‌هایی که بیشتر برای این کار استفاده می‌شود می‌توان رنگ طوسی، مشکی، آبی، برنز و دودی را نام برد. انتخاب این رنگ‌ها بستگی به دیدگاه و نظر خودتان دارد و درنهایت این خود شما هستید که بهترین رنگ را انتخاب می‌کنید. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های صورتی، قرمز، سبز، زرد و … هم استفاده کنید. برای انتخاب رنگ دیوایدر شیشه ای ، کافیست آن را سفارش دهید تا برای‌تان تولید کنند.

نصب جدا کننده شیشه ای مدل مات در یک اداره

دیوایدرشیشه ای مدل مات

جداکننده شیشه ای مات

شیشه‌ ها در دو نوع شفاف و مات وجود دارند. شما می‎توانید بر اساس جایی که قرار است از دیوایدر شیشه ای استفاده کنید، نوع آن را هم معین کنید. معمولا این نوع از شیشه‌ ها به این‌صورت استفاده می‌شود که تا کمر و از نصف بیشتر شیشه، مات بوده و بالای آن شفاف است. استفاده از جدا کننده شیشه ای به این شکل معمولا در اتاق‌های کنفرانس، اتاق مدیر و … است. یکی دیگر از مکان‌هایی که از شیشه مات برای دیوایدر آن استفاده می‌شود، حمام است.

برخی از حمام‌ها به این شکل است که سرویس بهداشتی و حمام در یک مکان قرار دارد و برای جداکردن حمام از قسمت دیگر، از پارتیشن‌های شیشه‌ ای استفاده می‌شود. دیوایدر شیشه ای مات در این مکان‌ها بیشترین کاربرد را دارد. بهتر است بدانید از شیشه های مات برای نرده های شیشه ای، جان پناه شیشه ای و پارتیشن ها نیز استفاده می شود

دیوایدر شیشه ای در یک مکان

دیوایدرشیشه ای چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌ های دیوایدر شیشه ای

دیوایدرهای شیشه‌ ای دارای ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را از انواع دیگر دیوایدرها متمایز می‌کند. برای این‌که با این ویژگی‌ها آشنا شوید بهتر است مطالب زیر را بخوانید.

 • دیوایدرهای شیشه‌ ای از جنس سکوریت هستند.
 • اندازه استاندار ضخامت شیشه دیوایدرها ۱۰ میل است.
 • دیوایدرهای شیشه‌ ای که فریم‌لس شده‌اند، فریم آن‌ها آلومینیومی است.
 • این فریم آلومینیومی دیوایدر شیشه ای، ۴ سانت است و بیشتر از آن زیبایی کار را ازبین می‌برد.
 • قابلیت نصب دیوایدرهای شیشه‌ ای بسیار آسان بوده و سریعا انجام می‌شود.
 • برای نصب جداکننده شیشه ای می‌توانید از میزان استاندارد و یا بالاتر از آن‌ هم استفاده کنید.
 • معمولا دیوایدرهای شیشه‌ ای جلوه خاصی به فضا داده و آن‌جا را جذاب می‌کنند.
 • دیوایدر شیشه ای که با شیشه سکوریت ساخته می‌شود، در مقایسه با انواع دیوایدر، دارای ضخامت بسیار کمتری است.
 • دیوایدر شیشه ای دارای رنگ‌های بسیار متنوعی است که می‌توانید به دلخواه هر رنگی که مدنظرتان است را داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 

قیمت و هزینه نصب دیوایدر شیشه ای

زمانی که شما قصد دارید برای منزل و یا محل کار خود از جدا کننده شیشه ای استفاده کنید، برای قیمت نهایی آن باید عوامل مختلفی را درنظر بگیرید. یکی از این عوامل این است که شما برای چه اندازه از فضا می‌خواهید که از دیوایدر استفاده کنید. هرچه میزان متراژ آن فضا بیشتر باشد، شما نیاز به شیشه بیشتری داشته و در نتیجه باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. عوامل دیگری هم در قیمت دیوایدر شیشه ای تاثیر دارند. یکی از این عوامل این است که چه نوع رنگی را برای دیوایدر خود می‌خواهید.

اگر از رنگ‌های معمول و رایج استفاده کنید، قیمت دیوایدر برای‌تان کمتر خواهد شد. اما اگر می‌خواهید از رنگ‌هایی مانند قرمز و صورتی و اینچنین رنگ‌ها استفاده کنید، مسلما قیمت آن بیشتر خواهد بود. نوع فریمی که برای فریم‌لس‌کردن دیوایدر شیشه ای استفاده می‌شود، تاثیر مستقیمی در قیمت آن دارد. از دیگر عوامل تاثیر گذار می‌توان عوامل زیر را نام برد.

 • مدل دیوایدر شیشه ای
 • طرح منتخبی شما برای شیشه دیوایدر
 • رنگ فریمی که برای دیوایدر استفاده می‌کنید.
 • اگر دیوایدر منتخبی‌تان دارای درب باشد، تعداد درب‌ها هم تاثیر مستقیمی در قیمت خواهند داشت.

برای نصب دیوایدر شیشه ای باید از فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید. هزینه نصب دیوایدر شیشه ای هم بستگی به ابعادی که قصد دارید دیوایدر کنید و فریم‌لس‌کردن آن بستگی دارد.

کاربرد دیوایدرشیشه ای و تصویر جداکننده شیشه ای به همراه یک تابلو روی دیوار

از دیوایدرشیشه ای در چه مکان هایی استفاده می کنند؟

کاربرد دیوایدر شیشه ای

از ابتدای مطالبی که در مورد دیوایدر شیشه ای توضیح دایدم، به برخی از کاربردهای آن هم اشاره کردیم. در این بخش قرار است که کاملا مختص به این موضوع بپردازیم.

 • استفاده در سالن‌های زیبایی مردانه و زنانه
 • رستوران و هتل‌ های مدرن و شیک
 • استفاده از آن در کلینیک‌ های درمانی. چرا که ضدعفونی‌ کردن سطوح شیشه‌ ای بسیار راحت است.
 • کارخانه‌ها و صنایع مختلف
 • شرکت‌های کوچک و بزرگ
 • جداسازی دو فضا که ارتباط کمی با یکدیگر دارند.
 • ساخت اتاقک‌ هایی برای فضای حمام و دوش
 • ایجاد دید باز برای مدیر و رئیس شرکت
 • استفاده از آن در فضای جلوی در لابی هتل‌ها برای جداکردن فضای بیرون و داخل از هم
 • اگر منزل کوچکی دارید، می‌توانید با استفاده از جدا کننده شیشه ای، دو فضا را نسبتا از همدیگر جدا کنید.
 • در فضاهای اداری و شرکت‌ها به دلیل عایق خوب صدا، استفاده می‌شود.

خدمات دیگر تتراجام

سخن آخر

در این مقاله به موضوع دیوایدر شیشه ای و کاربردهای آن پرداختی. از این نوع دیوایدر ها می‌توان در بسیاری از مکان‌ها استفاده کرد و به دلیل شفافیت و زیبایی طرفداران زیادی دارد. هر یک از دیوایدار هایی که برای خانه و یا محل کار استفاده می‌شود دارای ویژگی‌های منحصر به‌ فرد خود است که آن را از دیگر انواع، متمایز می‌کند. جداکننده شیشه ای هم دارای ویژگی‌هایی است که در این بخش به طور کامل به آن ها پرداختیم.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

دیوایدر شیشه ای چیست ؟

دیوایدر یا Divider به معنی جدا کننده می باشد. امروزه در فضاهای مدرن دیوایدرهای شیشه‌ ای را بسیار مشاهده می‌کنید. این شیشه‌ ها در بانک‌ها و برخی از اداره‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. دیوایدر شیشه‌ ای اغلب در زمانی استفاده و کارگذاشته می‌شود که فضایی که در اختیار دارید کوچک است و شما قصد ندارید با تقسیم‌بندی آن با دیوار، آن فضا را کوچک‌تر کنید.

از دیوایدر شیشه ای در چه مکان هایی استفاده می شود؟

سالن‌های زیبایی مردانه و زنانه، رستوران و هتل‌ های مدرن و شیک، کلینیک‌های درمانی، کارخانه‌ها و صنایع مختلف، در فضای جلوی در لابی هتل‌ها برای جداکردن فضای بیرون و داخل از هم و... .

هزینه نصب دیوایدر شیشه ای به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نصب دیوایدر شیشه ای به مدل دیوایدر شیشه ای، طرح منتخبی شما برای شیشه دیوایدر، رنگ فریمی که برای دیوایدر استفاده می‌کنید و اگر دیوایدر منتخبی‌تان دارای درب باشد، تعداد درب‌ها هم تاثیر مستقیمی در قیمت خواهند داشت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۶ رای

۶ Comments

 • سلام وقتتون بخیر هزینه نصب دیوایدر شیشه ای رو لطف میکنید بگید؟ و اینکه قیمت شیشه رنگی برای اتاق خواب چقدره؟

  • سلام و درود.
   هزینه نصب دیوایدر شیشه ای همانند پارتیشن شیشه ای فریم لس به مواردی بستیگ داره که قیمت رو متغیر میکنه. این موارد عبارتند از: مدل دیوایدر شیشه ای، طرح منتخبی شما برای شیشه دیوایدر، رنگ فریمی که برای دیوایدر استفاده می‌کنید و اگر دیوایدر شیشه ای انتخابیتان دارای درب باشد، تعداد درب‌ها هم تاثیر مستقیمی در قیمت خواهند داشت. برای استعلام قیمت شیشه رنگی هم با کارشناسان تتراجام در تماس باشید.

  • سلام و درود خدمت شما کاربر گرامی.
   از دیوایدر برای نصب پارتیشن های شیشه ای و یا اداری و تفکیک و جدا کردن یک مکان یا اداره به قسمت های کوچک تر استفاده می کنند. اما کاربرد نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای متفاوت می باشد. برای اطلاع از کاربرد و هزینه نصب جان پناه شیشه ای می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *