در مورد پارتیشن شیشه ای چه می دانید؟ از زمان‌های بسیار دور نیاز‌های مختلفی در فضای ساخت و ساز وجود داشته است که یکی از آن‌ها تفکیک و جدا سازی محیط و فضا است. انسان‌ ها همواره سعی داشتند تا حریم شخصی خودشان را با مالکیت‌ داشتن به قسمت خاصی از خانه نشان دهند. به همین دلیل با گذشت زمان دیوار‌ها به عنوان یکی از مهمترین تفکیک‌کننده‌ های فضا مورد استفاده قرار گرفتند.

دیوار‌ها انواع گوناگونی داشتند و از مواد مختلفی مثل گچ و آجر تشکیل می‌شدند. به مرور و با پیشرفت جوامع، پارتیشن اداری شیشه ای یا دیوار جداکننده ساخته شد که اغلب توسط انواع شیشه رنگی طراحی و نصب می شدند.

با گذشت زمان و پیشرفت علم استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای به جای دیوار‌های سنتی قبلی افزایش پیدا کرد. به طوری که امروزه در اکثر دفاتر و خانه‌های مدرن انواع پارتیشن‌ های شیشه‌ ای را مشاهده می‌کنید. البته ناگفته نماند که هنوز هم دیوار های سنتی در خانه های ایرانی حرف اول را می زند. در ادامه این مطلب درباره پارتیشن های شیشه‌ ای و عوامل موثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای صحبت می‌کنیم و با ویژگی‌های مختلف آن آشنا خواهیم شد.

ویدیو نمونه کار اجرای پارتیشن شیشه ای در تتراجام

 

پارتیشن شیشه‌ ای چیست؟

پارتیشن‌ اداری شیشه‌ ای یا دیوار‌های شیشه‌ ای، پانل‌ هایی هستند که از شیشه‌ هایی با کیفیت بسیار بالا تولید شده‌اند و بار خاصی بر وزن ساختمان ندارند. این شیشه‌ ها به عنوان تقسیم‌کننده‌های اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرند. پارتیشن شیشه‌ ای به صورت سقف تا کف طراحی می شود و با استفاده از قاب‌های آلومینیومی در جای خود ثابت می شوند.

استفاده از پارتیشن‌ شیشه‌ ای به طراحان و معماران اجازه می‌دهد تا یک محیط را تقسیم کنند، بدون آنکه میزان انتشار نور یا فضای طبقه کاهش پیدا کند. استفاده از این دیوار‌ها در محیط‌های کاری و اداری بسیار‌  ایده‌آل است. به همین دلیل پارتیشن اداری شیشه‌ ای از ساده‌ترین روش‌های طراحی فضا‌های اداری و تجاری هستند.

نمونه کار های تتراجام

کارخانه فولاد یزد

پروژه هروی

شرکت بهسا

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

شرکت فولاد یزد

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران 2

بیمارستان محب مهر

انواع پارتیشن شیشه‌ ای

پارتیشن شیشه‌ ای دارای انواع مختلفی است که در ادامه هر یک را نام برده و توضیح می‌دهیم:

 • پارتیشن های شیشه‌ ای فریم لس
 • پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم دار
 • پارتیشن اداری شیشه‌ ای دو جداره
 • پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره
 • پارتیشن‌ های شیشه‌ ای متحرک
 • پارتیشن‌ های شیشه‌ ای ثابت
نصب انواع پارتشین شیشه ای فریم لس تتراجام
پارتیشن‌شیشه ای فریم لس | Framless Glass Partition

پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس

یکی از انواع پارتیشن‌ ها، پارتیشن شیشه ای فریم لس است که موارد استفاده زیادی دارد. نصب این نوع پارتیشن با استفاده از شیشه به صورت کامل است و زیبایی و میزان انتشار نوری که در این نوع شیشه اتفاق می‌افتد، نسبت به پارتیشن فریم دار بیشتر و بهتر است. پارتیشن فریم لس از سند بلاست برای قراردادن طرح و الگو‌های مختلف برخوردار است. در اغلب فضا‌های اداری استفاده از این نوع پارتیشن اداری شیشه‌ ای رواج بیشتری دارد. هنگام اجرای این نوع پارتیشن می‌توان آن را به صورت تک جداره و دو جداره نیز طراحی کرد.

یکی از ویژگی‌های برجسته پارتیشن اداری شیشه‌ ای بدون فریم، قیمت مناسب‌تر نسبت به قیمت پارتیشن شیشه ای سایر مدل ها است، زیرا از فریم‌های آلومینیومی حداقل استفاده می‌کند، شیشه‌ها به صورت یک تکه و بدون مانع اجرا می‌شوند که این امر باعث افزایش دید اتاق می‌شود همچنین پارتیشن شیشه‌ای فریم لس دارای بازتاب بهتری برای نور است و نور را به راحتی از خود عبور می‌دهد و با وجود استفاده کمتر از فریم‌های آلومینیوم، این پارتیشن از مقاومت کافی و لازم برخوردار است.

نصب انواع پارتیشن شیشه ای فریم دار تتراجام
پارتیشن‌شیشه ای فریم دار | Framed Glass Partition

پارتیشن های شیشه‌ ای فریم دار

بر خلاف پارتیشن فریم لس در این نوع پارتیشن از آلومینیوم و در برخی موارد از‌ ام‌ دی ‌اف نیز در هنگام نصب و اجرا استفاده می‌کنند. استفاده از این پارتیشن فریم دار برای مکان‌های اداری و تجاری مناسب‌تر است که می‌توان آن را به صورت شیشه‌ های دو جداره و تک جداره نیز اجرا کرد. همچنین از شیشه‌ های طرح دار برای افزایش میزان زیبایی پارتیشن شیشه ای می‌توان استفاده کرد.

پارتیشن اداری شیشه‌ ای تک جداره

این نوع پارتیشن‌ها یک راهکار بسیار مناسب برای مواقعی است که میزان انعطاف ‌پذیری و قیمت شیشه در اولویت باشد. استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره گزینه کاملاً مناسب برای دیوار‌های ثابت است و برای سازماندهی و تقسیم بندی فضا‌های تجاری داخلی کاربرد زیادی دارد.

پارتیشن اداری شیشه‌ ای تک جداره یک پروژه کامل برای ارتفاعات کف تا سقف ایجاد می‌کند و قابلیت دارد در دو مدل مسطح و متقاطع پیکربندی شود. بر روی این نوع پارتیشن امکان اجرای هر طرح و نقشه‌ای وجود دارد و نصب و راه ‌اندازی آن به صورت کاملاً خشک و بدون هیچ چسبی انجام می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این نوع پارتیشن آن است که به طول کامل قابلیت جدا شدن دارد و می‌توان مجدداً از آن استفاده کرد.

پارتیشن شیشه ای تک جداره نسبت به پارتیشن شیشه‌ای دوجداره دارای ابعاد کمتری بوده و ضخامت کمتری نیز دارند. این پارتیشن‌ها بسیار مناسب برای تقسیم و جداسازی فضاهای کوچک می‌باشند، اما از نظر عایق بودن در برابر صدا و محدودسازی دید، عملکرد ضعیف‌تری نسبت به پارتیشن شیشه ای دوجداره دارند.

طراحی و نصب انواع پارتیشن شیشه دو جداره
پارتیشن‌ اداری شیشه ای دوجداره | Double Glazed Glass Partition

پارتیشن شیشه‌ ای دو جداره

پارتیشن ‌بندی با استفاده از شیشه‌ های دو جداره باعث می‌شود میزان شفافیت و زیبایی کار، کمی کاهش پیدا کند. همچنین پارتیشن از نظر عایق صدا بودن در مقایسه با دیگر مدل‌ها در سطح بسیار عالی عمل می‌کند. این پارتیشن‌ها یک راهکار مناسب برای زمانی است که عایق صدا بودن و پوشش کامل اهمیت بیشتری داشته باشد.

با استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای دو جداره می‌توان برای کف تا سقف یک پوشش کامل ایجاد کرد و آن را در دو نوع مسطح یا متقاطع اجرا کرد. همچنین می‌توان بر روی این شیشه‌ ها هر نوع نقشی را بر اساس طراحی خاص پیاده کرد. این پارتیشن‌ ها قابلیت جدا شدن و استفاده مجدد را ندارند.پارتیشن شیشه‌ای دوجداره یکی از انواع پارتیشن‌ اداری شیشه‌ ای است که به ویژگی‌ها و مزایای فوق‌العاده‌ای برای استفاده در محیط‌های اداری مجهز است. این نوع پارتیشن دارای عواملی همچون عایق‌گذاری صوتی، قابلیت نصب پرده و کرکره، مقاومت در برابر تغییرات حرارتی و ضربه و امکان سفارشی کردن شیشه‌ها بر اساس نیازهای خاص می‌باشد.

نمونه کار پارتیشن شیشه ای متحرک
پارتیشن اداری شیشه ای متحرک | Movable Glass Partition

پارتیشن های شیشه‌ ای متحرک

این نوع از پارتیشن شیشه ای متحرک برای مکان‌هایی که قرار است پارتیشن دائماً در آن جا به جا شود، مناسب‌تر است. مثلاً در برخی از شرکت‌ها اتاقک‌ هایی وجود دارد که بر اساس ظرفیت و حجم وسایل باید دائماً آن را کوچکتر یا بزرگتر کنید. به همین دلیل استفاده از پارتیشن اداری شیشه‌ ای متحرک در این شرایط کمک بسیار زیادی به افراد می‌کند. این پارتیشن با استفاده از یراق آلات مخصوص به زمین متصل شده است و به آسانی می‌توان آن را باز کرد و به محیط‌ های دیگری انتقال داد یا مجددا برای فضاهای دیگر از آن استفاده کرد.

دیوار جداکننده شیشه‌ ای ثابت

پارتیشن اداری شیشه ای سکوریت ثابت معمولا در ضخامت ۱۰ میلیمتری ساخته می‌شود و با استفاده از فریم آلومینیوم و استیل در جای خود ثابت می‌ماند. همچنین با استفاده از سند بلاست نیز می‌توان آن را مات کرد و یا طرح‌هایی مثل لوگو یا آرم شرکت را بر روی پارتیشن شیشه ای طراحی کرد. پارتیشن‌ شیشه ای ثابت معمولاً قابلیت باز و بسته شدن دارند و مانند یک دیوار عادی عمل می‌کنند.

دیوار جداکننده شیشه‌ ای رنگی

این پارتیشن‌ شیشه ای ها یکی از انواع پارتیشن های شیشه رنگی هستند که برای موارد خاص قابلیت استفاده دارند. این پارتیشن ها برای پوشاندن محیط داخلی اتاق مناسب است. همچنین یکی از اصلی‌ترین مزیت‌هایی که این نوع پارتیشن دارد، برای منظم‌تر کردن دکوراسیون داخلی کاربرد بسیاری دارد.

نصب انواع پارتشین شیشه ای تتراجام
انواع پارتیشن‌های شیشه ای

انواع شیشه پارتیشن

در بازار انواع مختلفی از پارتیشن اداری شیشه ای وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند و برای استفاده در مکان‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای ساخت پارتیشن شیشه‌ ای از شیشه‌ های متنوع بر اساس محیطی که قرار است پارتیشن در آن اجرا ‌شود، استفاده می شود.

شیشه سکوریت پارتیشن اداری شیشه‌ ای

پارتیشن شیشه ای سکوریت در اکثر پارتیشن‌ها استفاده می‌شود و به گونه‌ای ساخته شده‌اند که میزان فشار و درجه حرارت را تا حد بسیار بالایی حفظ می‌کنند. این شیشه‌ ها این قابلیت را دارند که در صورت خرد شدن به صورت قطعه های ریز درآمده و امکان آسیب دیدن در اثر برخورد با این شیشه ها بعد از شکستگی، بسیار کم است. البته ویژگی‌ های بسیار زیاد دیگری نیز دارند که کاربردهای این نوع شیشه ها را بیشتر می کند.

دیوار شیشه ای سکوریت
نمونه ای پارتیشن اداری شیشه ای سکوریت

پارتیشن های شیشه ای سند بلاست

سند بلاست یک تکنولوژی در ساخت شیشه است که با استفاده از ماسه و آب روی شیشه یک نقش‌ ایجاد می‌شود که معمولاً سفید رنگ است. ممکن است شما آن را در برخی از ساختمان‌ها دیده‌ باشید. اصلی‌ترین مزیت شیشه سند بلاست آن است که طرح‌های مورد نظر را می‌توان بر روی شیشه اجرا کرد و یا اینکه شیشه کاملاً مات باشد و استفاده از این نوع شیشه، باعث شخصی سازی فضای پشت پارتیشن شیشه ای می شود.

شیشه پارتیشن لمینت

پارتیشن شیشه ای لمینت استفاده از یک ماده ژله‌ای در میان شیشه می‌تواند به افزایش قدرت شیشه در برابر ضربه و فشار و همچنین کاهش قدرت پرت شدن شیشه بعد از شکستگی کمک زیادی کند که شیشه های لمینت در ساختار خود از این ماده برخوردار هستند. این شیشه در سایز‌های مختلف در بازار وجود دارد و معمولاً در مکان‌هایی که امکان ضربه و فشار بر روی شیشه زیاد است، استفاده می‌شود. معمولاً در ماشین‌ها از این نوع شیشه استفاده می‌کنند.

پارتیشن اداری شیشه‌ ای فلوت

پارتیشن شیشه ای فلوت شیشه ساده‌ای است که در اکثر ساختمان‌ها و مراکز اداری استفاده می‌شود. به دلیل اینکه در ساختار آن هیچ تغییری وجود ندارد، ظرفیت و شکنندگی شیشه زیاد است. البته قیمت ارزان این شیشه‌ ها باعث شده تا استفاده از آن رواج زیادی داشته باشد. اما میزان کارایی و عمر این شیشه کم است زیرا متریال اولیه آن خالص است و افزودنی خاصی ندارد. معمولاً این نوع شیشه را می توان در سایز‌های ۲ تا ۱۰ میلی‌متر در بازار خریداری کرد.

پارتیشن اداری شیشه ای رنگی
پارتشین‌های شیشه ای از چه اجزایی ساخته شده اند؟

اجزای تشکیل دهنده پارتیشن شیشه ای

تولید کننده ها در ساخت پارتیشن‌ های شیشه ای باید از دقت و ظرافت بسیار زیادی برخوردار باشند و تمام جنبه‌های قدرت، استقامت، دوام، طول عمر و… در نظر گرفته شود. به طور کلی از شیشه‌ های سکوریت با 10 میلی‌متر ضخامت برای اجرای پارتیشن اداری شیشه‌ ای استفاده می‌شود. البته برای اجرای هر نوع پارتیشن شیشه‌ ای از یراق آلات خاصی استفاده می‌شود.

اجرای پارتیشن های شیشه‌ ای باعث زیبایی محیط شده و معمولاً به صورت افقی نصب می‌شود. برای اتصال شیشه‌ ها به یکدیگر از درزگیر‌هایی با جنس پلی کربنات، چسب‌های یو وی و لامپ یو وی و چسب دو طرفه فلکسیبل استفاده می‌کنند. اما چسب یو وی در انتقال صدا، گرما و سرما، گرد و خاک و… مقاومت بیشتری دارد. همچنین فلزات مورد استفاده در کنار پارتیشن اداری شیشه‌ ای باید ظرافت و زیبایی بسیار زیادی داشته باشند. این موارد از اصلی ترین ابزار اجرای پارتیشن هستند.

یراق آلات مناسب برای نصب پارتیشن های شیشه ای

همانطور که در پاراگراف قبل توضیح دادیم، برای نصب پارتیشن شیشه ای به یک سری ابراز آلات یا به اصطلاح یراق آلات احتیاج داریم. اما مهمترین موضوع در مورد استفاده این ابزارها کیفیت آن ها است. که هنگام نصب در هر مکانی به مرور زمان باعث خرابی یا زنگ زدگی یا پوسیدگی نشود. برای اطمینان از کیفیت یراق آلاتی که برای اجرا استفاده می کنید بهتر است قبل از خرید نسبت به فروشگاه مورد نظر جستجوی کافی را داشته باشید که از این عوامل جلوگیری کنید.

پارتیشن‌ اداری شیشه‌ ای نیازمند مجموعه‌ای از یراق‌آلات خاص برای نصب و استقرار آنها هستند. در این راستا، انواع مختلفی از ابزارها و تجهیزات وجود دارند که در نصب و استفاده از پارتیشن‌ شیشه‌ ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، به مواردی همچون چسب‌های مخصوص یو وی، آهن‌کشی، لولا، استوپ، دستگیره، فریم و قفل نیاز دارید. باید توجه داشته باشید که نوع خاصی از پارتیشن شیشه‌ای ممکن است به یراق‌آلات خاص خود نیاز داشته باشد. اگر می خواهید با جزئیات بیشتری این موضوع را مطالعه نمایید، پیشنهاد می کنیم مقاله یراق آلات پارتیشن شیشه ای را مطالعه کنید.

 

استفاده از دیوار شیشه ای در یک مکان
یک دیوار شیشه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ویژگی‌های پارتیشن شیشه‌ ای

پارتیشن شیشه‌ ای از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شیک بودن و نحوه طراحی بسیار جذاب و خاص این پارتیشن ها
 • بخشیدن جلوه خاص به محیط اطراف و فضای ادارات
 • ضخامت کم پارتیشن و اشغال فضای کم در مقایسه با دیوار‌های سنتی
 • عملکرد صوتی آکوستیک تا ۴۷ دسی بل
 • سهولت نصب پارتیشن اداری شیشه‌ ای نسبت به پارتیشن های چوبی یا دیوارهای سنتی
 • نصب کاملاً سریع
 • نصب برای ارتفاع‌های متفاوت
 • تنوع بسیار زیاد در انواع پارتیشن ها
 • داشتن طیف کاملی از رنگ و فریم بر پارتیشن های شیشه‌ ای اجرا شده
 • اجرای انواع طرح و نقش بر روی پارتیشن شیشه‌ ای
مزایا قیمت پارتیشن شیشه ای رنگی
یک پارتیشن شیشه‌ای با کیفیت چه مزایایی دارد؟

مزایا استفاده از پارتیشن اداری شیشه ای

استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای با کیفیت به جای دیوار‌های سنتی دارای مزایای مختلفی برای افراد است که در ادامه به برخی از مهمترین مزیت های آن اشاره می کنیم :

 • استفاده از پارتیشن‌ های شیشه ای معمولاً نسبت به مصالح سنتی مثل دیوار سفالی مقرون به صرفه‌تر است.
 • این نوع سیستم‌های شیشه‌ ای تجاری مقیاس‌پذیر هستند و برای انواع محل‌ها با هر نوع متراژی می‌توان از آن استفاده کرد.
 • امکان تنظیم دیوار‌های پارتیشن اداری شیشه‌ ای وجود دارد و یک بخش وسیعی از نیاز‌ها را می‌توان با آن برطرف کرد.
 • پارتیشن‌ شیشه‌ ای ثابت و متحرک هستند و در مقایسه با دیوار سفالی کاربردی‌تر هستند.
 • دیوار‌های شیشه‌ ای معمولاً این شرایط را فراهم می‌کند تا نور طبیعی در فضای کار وجود داشته باشد.
 • دیوار‌های شیشه‌ ای بدون قاب معمولاً نیاز به افراد را به نور اضافی کمتر می‌کند.
 • دیوار‌های پارتیشن های شیشه‌ ای از شفافیت بیشتری برخوردارند.
 • مشتری و کارمندان به راحتی با یکدیگر تماس چشمی خواهند داشت.
 • استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای به جای دیوار فضا را بازتر نشان می‌دهد.
 • نظافت این دیوار‌ها بسیار آسان و سریع است.
 • در برابر رطوبت و انبساط و برودت یا انقباض مقاومت زیادی دارند.
 • حریم خصوصی با مجزا سازی بخش های مختلف یک محیط ایجاد می شود.
کاربرد پارتیشن اداری شیشه ای
از پارتیشن‌های شیشه ای در کجا ها استفاده می شود؟

کاربرد پارتیشن اداری شیشه‌ ای

پارتیشن شیشه ای قابلیت اجرا در فضا‌های مختلف را دارد و در هر نوع فضا کاربرد‌های خاص خود را دارد. در ادامه کاربرد پارتیشن در سه نوع فضای مختلف را بررسی می کنیم:

پارتیشن در آپارتمان

استفاده از پارتیشن شیشه ای در آپارتمان به عنوان جایگزین دیوار‌های قدیمی است. اکثر اوقات از پارتیشن اداری شیشه ای برای یک بخش از اتاق نشیمن یا سالن که در مجاورت با دیواره راهرو قرار دارد استفاده می شود. استفاده از این محصول می‌تواند برای گسترش فضای بصری کاربردی باشد. نصب پارتیشن های شیشه‌ ای در حمام و گلخانه‌های منازل متداول است و به راحتی می‌توان آن را جایگزین دیوار‌های داخلی آپارتمان کرد.

با استفاده از شیشه‌ های طرح دار در اجرای پارتیشن که از طریق تکنولوژی‌های خاص طراحی شده است، می‌توان یک آپارتمان معمولی را در سطح یک هتل آپارتمان بسیار شیک و لوکس طراحی کرد.

کاربرد دیوار شیشه ای در حمام هتل
استفاده از پارتیشن‌شیشه ای در حمام یک هتل

کاربرد پارتیشن در هتل و رستوران

استفاده از پارتیشن اداری شیشه ای در رنگ و طرح‌های مختلف در هتل‌ها و رستوران‌ها به میزان زیادی رواج دارد. معمولاً برای قسمت پذیرش رستوران یا هتل از این سیستم استفاده می‌شود. همچنین اجرای پارتیشن شیشه‌ ای باعث تأثیرات بسیار چشمگیر بر روی انتخاب مشتریان می شود. استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در هتل‌ها و رستوران‌ها نمای داخلی و ظاهر آن را بیش از هر چیز دیگری چشم گیر می‌کند و بر جذابیت آن می افزاید.

کاربرد پارتیشن های شیشه‌ ای در ادارات

کاربرد پارتیشن اداری شیشه ای در ادارات و شرکت‌ها معمولاً یک سالن بزرگ وجود دارد که مخصوص تفکیک فضا از پارتیشن است. پارتیشن‌ها قابلیت اجرا در طرح و ابعاد بسیار متنوعی را دارند. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای انعطاف ‌پذیری زیادی دارند و باعث می‌شود تا هر‌ ایده‌ای که در ذهن افراد باشد، کاملاً دقیق و اصولی اجرا شود.

هزینه نصب پارتیشن شیشه‌ ای اداری در مقایسه با دیوار‌های ثابت بسیار کمتر است و نیاز به تغییر کلی محیط اداری نیست. شیشه سکوریت در پارتیشن‌ های شیشه‌ ای اداری باعث می‌شود تا یک دیوار موقت وجود داشته باشد و به راحتی دو فضا را از هم جدا کرد.

نصب پارتیشن‌ اداری شیشه ای تتراجام
نحوه نصب انواع پارتیشن‌های شیشه ای

مراحل اجرا و نصب پارتیشن اداری شیشه ای

مراحل نصب و اجرای پارتیشن شیشه‌ ای شامل موارد زیر است:

 • ابتدا می‌توانید به یک شرکت معتبر برای اجرای پارتیشن مراجعه کنید و درباره نحوه نصب و اجرا با آن‌ها صحبت کنید.
 • کارشناسان فنی برای اندازه‌گیری فضای نصب و راهنمایی‌های بیشتر در محل حاضر می‌شوند و مسائل فنی را برای شما توضیح می‌دهند.
 • بعد از اندازه‌گیری نقشه پروژه را رسم می‌کنند و همراه با پیش فاکتور برای شما ارسال می‌کنند.
 • در مرحله بعد در صورتی که نقشه مورد تأیید بگیرد و قیمت شیشه‌ های مصرفی طبق نقشه برای تولید کارخانه ارسال می‌شود. در این مرحله زمان نصب و اجرا نیز به شما اعلام می‌شود.
 • در زمان اعلام شده نصاب‌های حرفه‌ای و ماهر به محل پروژه می‌آیند.
 • بعد از اتمام نصب پارتیشن اداری شیشه ای و رضایت شما پروژه به طور کامل تحویل داده می‌شود.
 • در صورت وجود خدمات پس از فروش می‌توان از گارانتی پروژه نصبی پارتیشن شیشه ای نیز برخوردار شد.

 

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

0912509898602122975004

 

نکات مهم در اجرای پارتیشن شیشه‌ ای

عوامل مختلفی مثل محل اجرای پارتیشن شیشه ای ، کاربرد آن، محل نصب و… بر اجرای پارتیشن اداری شیشه ای اثرگذار است. مثلاً در ادارات برای جدا سازی بخش‌های مختلف از شیشه استفاده می‌کنند؛ چرا که در کنار جدا سازی، فضای دید بهتری برای بخش‌های دیگر فضا ایجاد می‌کند و باعث صمیمیت کارکنان نیز خواهد شد. همچنین بر اساس نوع کاربرد می‌توان از تمام فضا‌ها استفاده کرد و در کنار آن عایق صوتی و حرارتی مناسبی اجرا کرد.

اگر می‌خواهید در فضا نور بهتری داشته باشید، از شیشه‌ های بی‌رنگ و مات می‌توانید استفاده کنید تا نور را به طور یکسان در تمام محیط پخش کنند و در کنار دیوارکشی از نور طبیعی روز برخوردار شوید. به همین دلیل بهتر است ابتدا نیاز‌تان را برای خرید پارتیشن اداری شیشه ای مشخص کنید تا بهترین حالت ممکن را در محیط به وجود‌ آورید. همچنین از شیشه‌ های مخصوص بر اساس نوع محیطی که در آن قرار دارید می‌توانید استفاده کنید.

نصب پارتیشن اداری شیشه ای
قیمت و خرید پارتیشن شیشه ای

خرید پارتیشن شیشه‌ ای

اگر قصد خرید پارتیشن شیشه‌ ای را دارید باید با کارشناسان فعال در این زمینه صحبت کنید. چرا که پارتیشن‌ اداری شیشه‌ ای دارای انواع و اقسام متنوعی هستند و بر اساس محلی که قرار است در آن پارتیشن اجرا شود، باید نوع آن را انتخاب کنید. برای داشتن یک خرید مناسب بهتر است به شرکت‌های معتبر مراجعه کنید. هنگام خرید ابتدا مکان مورد استفاده، عرض و ارتفاع اجرای پارتیشن، متراژ اجرای پارتیشن و… باید در نظر گرفته شود. پس از آن می‌توان یک خرید کاربردی داشت.

عوامل مهم در خرید و انتخاب پارتیشن اداری شیشه‌ ای

برای انتخاب پارتیشن اداری شیشه ای مناسب ابتدا نیاز است که تعیین کنید در چه محیطی می‌خواهید آن را اجرا کنید و در پایان چه شرایطی برای شما ایجاد خواهد شد. اگر پارتیشن اداری شیشه‌ ای را در محیط اداری نصب می‌کنید، در کنار تغییرات فضا در نحوه عملکرد کارکنان خود نیز تغییراتی خواهید دید. همچنین در کنار ایجاد محیط آرام نظم بیشتری به وجود می‌آید.

همچنین اگر قصد تغییر دکور در آینده را نخواهید داشت و امکان جابجایی در آینده را پیش‌بینی نمی‌کنید، پارتیشن ثابت یک گزینه خوب است. البته اگر قصد تغییرات دکوراسیون را داشته باشید، می‌توانید از پارتیشن متحرک استفاده کنید. اگر به دنبال عایق صوتی و حرارتی مناسب هستید، از پارتیشن‌ های دو جداره می‌توان استفاده کرد‌ که امکان نصب پرده میان دو جداره باعث شخصی ‌سازی فضا خواهد شد. همچنین اگر زیبایی و جذابیت محیط برای شما مهم‌تر است از شیشه‌ ای فریم لس می‌توانید استفاده کنید. به همین دلیل در هنگام تصمیم گیری و انتخاب پارتیشن شیشه‌ ای عوامل مختلفی را باید در نظر بگیرید.

 

خدمات دیگر تتراجام

 

قیمت پارتیشن شیشه‌ ای

یکی از مسائل مهم برای مصالح یا تجهیزات ساختمانی، هزینه آن است. اگر به دنبال خرید پارتیشن شیشه‌ ای هستید باید بدانید که قیمت پارتیشن اداری شیشه ای به نوع فریم، شیشه و یراق آلات بستگی دارد در ادامه تمامی عوامل موثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای را بررسی خواهیم کرد:

 • اندازه عرض و ارتفاع پارتیشن اجرا شده.
 • نوعی شیشه‌ ای که برای اجرای پارتیشن اداری شیشه‌ ای استفاده می‌شود مثل شیشه سکوریت، لمینت و یا سند بلاست که هزینه‌های هر یک متفاوت خواهد بود.
 • نوع پارتیشن های شیشه‌ ای مورد استفاده که می‌تواند فریم لس یا فریم دار باشد.
 • تعداد جداره‌های مورد استفاده و میزان ضخامت آن که می‌تواند یک جداره یا دو جداره باشد.
 • نوع سخت‌افزار مورد استفاده یا یراق آلات مورد استفاده در اجرای پارتیشن
 • تعداد درب‌های اجرا شده
 • نوع پارتیشن اجرا شده
 • رنگ شیشه مورد استفاده در پارتیشن
 • جنس فریم استفاده شده
 • برند محصولات تولید شده برای اجرای پارتیشن اداری شیشه‌ ای

 

سخن آخر

با توجه به گسترش روز افزون صنعت و پیشرفت علم معمولاً ادارات و مجتمع‌های تجاری، اداری، دولتی و خصوصی نیازمند تقسیمات فضایی بسیار زیادی هستند. استفاده از پارتیشن به عنوان بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای انجام این تقسیمات است و بر اساس نوع فضا می‌تواند متریال‌های مختلفی به عنوان دیوار‌های پیش ساخته استفاده کرد که شیشه نیز در طراحی پارتیشن‌ها از درخواست بیشتری توسط مشتریان برخوردار است. پارتیشن اداری شیشه‌ ای به دلیل زیبایی و اشغال فضای کم خواهان بسیار زیادی دارد.

در این مقاله با پارتیشن اداری شیشه ای آشنا شدیم و انواع مختلف آن را معرفی کردیم. همچنین کاربرد و مزایای استفاده از پارتیشن را بررسی کردیم. درباره شیشه‌ های مورد استفاده در طراحی پارتیشن های شیشه‌ ای صحبت کردیم و عوامل مؤثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای را نیز بیان کردیم. مراحل اجرای پارتیشن و نصب آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. قبل از اجرای پارتیشن اداری شیشه ای و انتخاب آن می‌توانید از اطلاعات این مطلب استفاده کنید و با پارتیشن شیشه‌ ای آشنایی کامل داشته باشید.

صنایع شیشه و آینه تتراجام

سوالات متداول

عوامل موثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای چیست ؟

عوامل مختلفی نظیر تعداد درب‌های اجرا شده ، نوع پارتیشن اجرا شده ، رنگ شیشه مورد استفاده در پارتیشن ، جنس فریم استفاده شده ، برند محصولات تولید شده برای اجرای پارتیشن شیشه‌ ای و ... در قیمت پارتیشن شیشه ای نقش دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. شماره تماس: 09125098986 - 02122975004 

پارتیشن شیشه ای چیست ؟

شرکت های ایرانی و خارجی بسیار زیادی در حوزه تولید شیشه های لاکوبل فعال هستند و به خاطر تفاوت‌هایی که دارند، قیمت آن‌ ها نیز با یکدیگر متفاوت است. برای تهیه شیشه های لاکوبل ایرانی از شیشه فلوت استفاده می‌شود که در نهایت مغز شیشه به رنگ سبز در می‌آید. برای تهیه شیشه های لاکوبل خارجی از کریستال استفاده می‌کنند و در نهایت شیشه به طور کامل شفاف تولید می‌شود.

انواع پارتیشن شیشه ای کدام اند ؟

پارتیشن شیشه ای انواع مختفی دارد. از جمله پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس ، پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم دار ، پارتیشن شیشه‌ ای دوجداره ، پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره ، پارتیشن‌ های شیشه‌ ای متحرک و پارتیشن شیشه‌ ای رنگی .

هزینه نصب پارتیشن شیشه ای چگونه است ؟

هزینه نصب پارتیشن های اداری معمولا نسبت به مساحت مکانی که قصد دارید از پارتیشن استفاده کنید، نوع پارتیشن، میزان مصرف شیشه و عوامل دیگر متغیر می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۴ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

18 Comments

 • من خیلی وقته دنبال پارتیشن شیشه ای ارزان هستم. برای همین ممنون میشم قیمت خدماتتون رو بفرمایید.

  • سلام و درود دوست عزیز. پیشنهاد می کنم برای اطلاع از قیمت دقیق پارتیشن شیشه ای براساس ابعاد مدنظرتون با شماره های ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم.

 • سلام
  تشکر بابت توضیحات خوبتون درباره پارتیشن شیشه ای اداری
  سوال من اینه که هزینه طراحی پارتیشن شیشه ای چقدر میشه؟

  • سلام و درود. اگر قصد سفارش پارتیشن شیشه ای اداری را دارید، بهتر است با شماره های ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴ تماس حاصل نمایید تا با توجه به تعداد پلان، نوع شیشه و نوع فریم قیمت حدودی را مشاورین ما برای شما تخمین بزنند.

 • پارتیشن شیشه ای منزل و درب شیشه ای برای ورودی ساختمان هم طراحی میکنید؟

  • سلام و درود؛ دوست عزیز برای سفارش پارتیشن شیشه ای برای منزل و سفارش درب شیشه ای ورودی و اطلاع از حدود قیمت آن با شماره های ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم.

 • عالی بود نمونه کارهاتون، برای سفارش پارتیشن شیشه ای طرح دار باید چیکار کنم؟

  • سلام و درود؛ دوست عزیز برای سفارش پارتیشن شیشه ای مدرن و طرح دار و اطلاع از حدود قیمت آن با شماره های ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم.

  • سلام و وقت بخیر. برای اطلاع از شیوه سفارش پارتیشن شیشه ای و هزینه های آن با شماره های ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴تماس بگیرید.

  • سلام و وقت بخیر دوست عزیز. برای سفارش و اطلاع از قیمت و خرید پارتیشن اداری شیشه ای با شماره های ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴تماس بگیرید.

 • سلام برای سفارش پارتیشن شیشه ای منزل چطوری باید با شما ارتباط بگیرم؟

  • سلام و وقت بخیر دوست عزیز. برای سفارش و اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای برای منزل با شماره های ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴تماس بگیرید.

 • سلام. میخواستم یک تجربه ای که از سفارش پارتیشن شیشه ای برای محیط ادارم داشتم را با شما درمیون بگذارم. شرکت های مختلفی هستند که خدمات نصب شیشه و آینه را انجام می دهند. اما من تجربه و مهارت تتراجام رو زیاد شنیده بودم. برای همین پارتیشن شیشه ای موردنظرم رو از این شرکت سفارش دادم. به جرعت میتونم بگم که تو کارشون خیلی مهارت دارند و خیلی با دقت و حوصله کار رو انجام میدهند.

 • سلام نرخ قیمت پارتیشن شیشه‌ای به چه مواردی بستگی داره؟

  • سلام خدمت شما کاربر گرامی. قیمت پارتیشن شیشه ای به مواردی از جمله اندازه عرض و ارتفاع پارتیشن، نوعی شیشه‌ ای که برای اجرای پارتیشن شیشه‌ ای استفاده می‌شود. مانند شیشه رنگی و سایر شیشه ها، تعداد جداره‌های مورد استفاده و میزان ضخامت آن و سایر موارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *