امروزه استفاده از شیشه‌ ها در معماری قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها بسیار چشمگیر شده است و استفاده از شیشه‌ ها به عنوان تزیینات دکوراسیون رواج زیادی پیدا کرده است. شیشه‌ های رنگی مخصوص تزیینات ممکن است در قسمت‌ های داخلی و خارجی ساختمان‌ها اجرا شود. در واقع شیشه ها باعث افزایش زیبایی ظاهری ساختمان ها می شوند و از این نظر استفاده بیشتری نیز دارند. شیشه رنگی دکوراتیو برای زیبا‌ سازی دکوراسیون منزل کاربرد زیادی دارد. در ادامه بخش قصد داریم به معرفی این نوع شیشه‌ ها بپردازیم و ویژگی‌های مختلف آن را بررسی کنیم. برای آشنایی بیشتر با شیشه‌رنگی دکوراتیو در ادامه با ما همراه باشید.

نصب شیشه رنگی دکوراتیو به رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی
طراحی و اجرا شیشه رنگی دکوراتیو

شیشه رنگی دکوراتیو چیست ؟

شیشه‌ های رنگی دکوراتیو در ساخت تزئینات داخلی ساختمان استفاده می‌شوند که از طریق اجرای تکنیک‌های مختلف مثل انجام رنگ ‌آمیزی بر روی شیشه‌ های معمولی به تولید می‌رسند. استفاده از این شیشه‌ ها باعث به وجود آمدن تغییرات مختلف در محیط ساختمان خواهد شد. به دلیل تنوع زیاد این شیشه‌ ها، مورد استقبال افراد مختلف با سلایق مختلف است.

انجام روش های مختلف دکوراتیو بر روی شیشه‌ ها باعث طراحی رنگ و شکل‌های مختلف بر روی این نوع شیشه می‌شود و زیبایی ظاهری شیشه ها را دوچندان می‌کند. شیشه‌ لمینت ، دو جداره و سکوریت نیز قابلیت دکوراتیو شدن را دارند. بر اساس پیشرفت‌های نوین در حوزه دکوراتیو کردن شیشه‌ ها، می‌توان طرح‌ ها و رنگ‌ های شیشه‌ ها را بر اساس فضای داخلی ساختمان تهیه و تولید کرد. شیشه‌رنگی دکوراتیو جزئی از ابزار‌های کاربردی تزیینی است و در طراحی قسمت‌های مختلف مثل شیشه بین کابینتی و فضای آشپزخانه، درب و پنجره و نورگیر‌های سقفی قابل استفاده است.

انواع شیشه رنگی تتراجام

انواع شیشه‌ های رنگی دکوراتیو

شیشه‌ های دکوراتیو رنگی دارای دو گروه مختلف هستند که شامل شیشه‌‌های دکوراتیو رنگی ترنسپرنت و شیشه‌ لاکوبل رنگی که در ادامه هر یک را معرفی می‌کنیم.

شیشه‌رنگی دکوراتیو ترنسپرنت

استفاده از این شیشه‌ ها در قسمت‌های بیرونی ساختمان کاربرد بیشتری دارد. همچنین برای طراحی قسمت‌های داخلی ساختمان مثل نورگیر‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این شیشه‌ ها نور را از خود عبور می‌دهند و قابل استفاده در نما ساختمان نیز هستند.

شیشه رنگی دکوراتیو لاکوبل (براق)

شیشه لاکوبل رنگی یکی از انواع شیشه‌ های دکوراتیو شناخته می‌شوند و در طرح و رنگ ‌بندی‌های متنوعی به تولید می‌رسند. استفاده از این شیشه‌ ها در نمای داخلی ساختمان کاربرد دارد و در تزیینات و دکوراسیون داخلی مورد توجه افراد زیادی است. به دلیل زیبایی این نوع شیشه‌ ها برای مجتمع‌های مسکونی، اداری و تجاری قابل استفاده است. چرا که جلوه زیبایی به محیط می‌دهد و میزان نور مشخصی را وارد قسمت های داخلی ساختمان می‌کند اما تمام نور را از خود عبور نمی‌دهد.

نمونه کار های تتراجام

کارخانه فولاد یزد

پروژه هروی

شرکت بهسا

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

شرکت فولاد یزد

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران 2

بیمارستان محب مهر

شیشه رنگی دکوراتیو دوجداره

این شیشه‌ ها دارای پروفیل‌های فلزی هستند که ما بین دو شیشه قرار گرفته‌اند و به عنوان عایق آلودگی‌ها در فضای داخلی ساختمان عمل می‌کنند. طرح، رنگ و مدل این شیشه‌ ها متنوع است و اشکال هندسی موجود بر روی آن زیبایی خاصی ایجاد می‌کند. کاربرد اصلی این نوع شیشه رنگی دکوراتیو در فضا‌های سنتی و کلاسیک بسیار چشمگیر است و به جذابیت محیط می افزاید.

شیشه رنگی دکوراتیو مات (متلوکس)

شیشه رنگی مات یا متلوکس نوعی شیشه رنگی است که سطح آن به جای شفاف بودن، مات و صاف است. این نوع شیشه با عبور نور ملایم، فضایی خصوصی و دنج ایجاد می‌کند و به دلیل زیبایی و کاربردهای متنوع، در دکوراسیون داخلی و خارجی محبوبیت زیادی دارد.

شیشه رنگی دکوراتیو متالیک (متلاک)

شیشه رنگی متالیک یا متلاک نوعی شیشه رنگی است که دارای ظاهری براق و درخشان با رگه‌های متالیک است. این نوع شیشه با انعکاس نور، فضایی شیک و مدرن ایجاد می‌کند و به دلیل زیبایی و کاربردهای متنوع، در دکوراسیون داخلی و خارجی محبوبیت زیادی دارد.

اجرا شیشه رنگی دکوراتیو تارنجی و سفید در فضای داخلی
شیشه‌رنگی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی چه کاربردی دارد؟

کاربرد شیشه رنگی دکوراتیو

شیشه رنگی دکوراتیو به دلیل داشتن طرح، رنگ و حالت‌های مختلف قابل استفاده در قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها است. به دلیل داشتن زیبایی ظاهری و مدرن این نوع شیشه‌ ها، برای ساخت درب‌های شیشه‌ای، پارتیشن شیشه ای و محافظ بسیار کاربردی هستند. در ادامه برخی از موارد کاربرد شیشه‌رنگی دکوراتیو را بیان می‌کنیم.

طراحی پنجره در قسمت های مختلف ساختمان

گاهی اوقات برای طراحی دکوراسیون داخلی پنجره‌ها از شیشه رنگی دکوراتیو استفاده می‌کنند. بدین صورت که نور از آن‌ ها عبور می‌کند اما از بیرون دید ندارند. این نوع شیشه‌ ها مات هستند و علاوه بر زیبایی کارایی های خاص خود را دارند.

اجرا شیشه رنگی دکوراتیو فرمز و مشکی در دکوراسیون داخلی
موارد اسنفاده شیشه رنگی دکوراتیو تتراجام

طراحی دکوراسیون داخلی

شیشه‌ های رنگی دکوراتیو در طراحی دکوراسیون‌های داخلی قسمت‌های مختلف ساختمان‌های اداری و مسکونی کاربردی است و به عنوان تابلو‌های تزیینی یا هنری می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. این شیشه‌ ها برای تزیین ظاهری ستون‌های موجود در فضای داخلی ساختمان قابل استفاده است و باعث زیبایی آن‌ ها خواهد شد.

طراحی نورگیر در قسمت های مختلف ساختمان

ممکن است در ساختمان‌های اداری یا پزشکی و در برخی از منازل نورگیر‌های بسیار زیبا را در سقف یا دیوار مشاهده کرده باشید. شیشه‌رنگی دکوراتیو برای زیبایی نورگیر و تنوع رنگی آن قابل استفاده هستند. از طریق شیشه رنگی دکوراتیو می‌توان نورگیر‌ها را به طور کامل تغییر داد و آن را به قسمت جذاب خانه یا محیط اداری تبدیل کرد.

شیشه رنگی دکوراتیو صورتی تتراجام
ویژگی های شیشه رنگی دکوراتیو با کیفیت چیست؟

ویژگی‌های شیشه‌ های رنگی دکوراتیو

شیشه‌ های رنگی دکوراتیو همانند شیشه دیوارپوش علاوه بر زیبایی، دارای ویژگی‌های خاص دیگری نیز هستند. از جمله ویژگی‌های این نوع شیشه‌ ها مقاومت زیاد آن‌ها در برابر ضربه است و جنس بسیار با دوامی دارند. به طوری که هنگام برخورد با اجسام مقاومت خود را حفظ می‌کند و هنگام شکستن نیز خرد نمی‌شود. تنوع رنگی‌ این شیشه‌ ها بسیار زیاد است و سازگاری زیادی با محیط دارند.

میزان مقاومت شیشه رنگی دکوراتیو در برابر نور خورشید، حرارت و رطوبت بسیار زیاد است و به همین دلیل استفاده از آن اهمیت زیادی پیدا کرده است. همچنین به دلیل وجود این ویژگی برای قسمت‌های داخلی و خارجی ساختمان‌ها قابل استفاده است.

شیشه رنگی دکوراتیو شرابی در فضای داخلی یک خانه با تعدادی صندلی و میز ناهارخوری
استفاده از شیشه‌رنگی دکوراتیو چه مزایای دارد؟

مزایا استفاده از شیشه‌ های رنگی دکوراتیو

استفاده از شیشه‌ای رنگی دکوراتیو دارای مزایای مختلفی نیز است. تنوع این شیشه‌ ها بسیار زیاد است و رنگ‌های گوناگونی دارند. به همین دلیل برای کاربری‌های مختلف قابل استفاده هستند‌. قابلیت انجام رنگ ‌آمیزی تا ضخامت ۲۰ میلی‌متر را دارند و در برابر اشعه یو وی خورشید مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند. طراحی ظاهری این شیشه‌ ها بسیار مدرن و شیک است.

میزان انعکاس نور محیط تحت تأثیر استفاده از این شیشه‌ ها بهتر می‌شود. استفاده از شیشه رنگی در بزرگ نشان دادن دکوراسیون محیط منزل یا ادارات کاربردی است. در برابر خط خوردگی یا هر نوع خش مقاومت زیادی دارد. به دلیل مقاومت حرارتی بسیار زیاد این نوع شیشه ها، برای استفاده در مناطق گرمسیری مناسب هستند. انواع مختلف این شیشه‌ ها در طراحی مکان‌هایی مثل دفاتر، فروشگاه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، پذیرایی و… به کار می‌رود.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

09125098986 02122975004

 نرده شیشه ای رنگی

امروزه استفاده از رنگ ها در دکوراسیون داخلی و خارجی بسیار ترند شده است. رنگ ها حس خوبی به افراد می دهند. برای طراحی نرده شیشه ای می توانید از شیشه های رنگی نیز استفاده کنید. این کار موجب زیبا تر شدن فضای شما می شود. 2 دلیل مهم که به شما می گوییم از نرده های رنگی شیشه ای استفاده کنید موارد زیر است:

 • نرده های رنگی شیشه ای افراد را محو زیبایی اش می کنند.
 • این نرده های رنگی نور را به راحتی از خود عبور می دهند.

قیمت شیشه رنگی دکوراتیو

قیمت شیشه‌ های رنگی دکوراتیو در بازار بسیار متنوع است و عوامل مختلفی بر قیمت این شیشه‌ ها تأثیرگذار است. مثلاً ضخامت یا طرح و رنگ و ابعاد شیشه در قیمت آن تأثیر‌گذار خواهد بود. شیشه رنگی دکوراتیو تولید شده از برند‌های خارجی قیمت بیشتری نسبت به نمونه‌های ایرانی آن داراد. به همین دلیل هنگام خرید باید بر اساس بودجه مورد نظرتان یک شیشه مناسب خریداری کنید.

قیمت شیشه رنگی دکوراتیو نسبت به شیشه‌ های معمولی بیشتر است. البته باید توجه کنید در بازار شیشه‌ های دکوراتیو رنگی را با قیمت‌های پایین‌تر نیز می‌توانید پیدا کنید اما متریال مورد استفاده در ساخت این شیشه‌ ها کیفیت خوبی ندارند و در نتیجه قیمت تمام شده آن‌ها کمتر است. اما بهتر است بدانید در صورت استفاده از این نوع شیشه‌ ها، کیفیت و کارایی لازم را نخواهند داشت.

عوامل مؤثر بر قیمت و هزینه نصب شیشه رنگی دکوراتیو

بر اساس مطالب گفته شده متوجه شدید شیشه‌ های رنگی دکوراتیو نسبت به شیشه‌ های خام گران‌تر هستند اما میزان کیفیت بیشتری دارند. هرچقدر میزان شفافیت این نوع شیشه‌ ها بیشتر باشد، مرغوبیت و جذابیت آن نیز بیشتر خواهد شد و در نتیجه می‌توان گفت متریال مورد استفاده در ساخت این شیشه‌ ها با کیفیت بوده است و به همین دلیل قیمت تمام شده آن هم بیشتر خواهد بود.

میزان ضخامت شیشه رنگی دکوراتیو، نوع شیشه خام مورد استفاده در تهیه این شیشه‌ ها، برند تولید ‌کننده مواد اولیه مورد استفاده در تهیه شیشه‌ های دکوراتیو و نوسانات ارز همگی در تعیین قیمت شیشه‌ های رنگی دکوراتیو تأثیر‌گذار هستند.

شیشه رنگی دکوراتیو در یک اتاق خواب
هنگام خرید شیشه‌رنگی دکوراتیو به چه مواردی باید توجه کنیم؟

خرید شیشه‌ رنگی دکوراتیو

هنگام خرید شیشه رنگی دکوراتیو باید دقت داشته باشید که دارای کیفیت‌های متنوعی هستند. تفاوت برند تولید‌کننده و کشور سازنده این شیشه‌ ها، در کیفیت شیش کاملاً مشهود است. بنابراین بهتر است هنگام خرید شیشه‌ ها را از یک برند معتبر تهیه کنید. شیشه‌ های رنگی دکوراتیو هم به صورت وارداتی و هم به صورت تولید داخل وجود دارند که شیشه‌ های تولید ایران کیفیت مطلوبی دارند اما در برخی از مواقع متریال اولیه استفاده شده در تهیه این شیشه‌ ها کیفیت خوبی ندارد.

همچنین بهتر است هنگام انتخاب شیشه محل استفاده آن را به کارشناسان مربوطه اطلاع دهید و شیشه متناسب با آن را تهیه کنید. طیف رنگی این شیشه‌ ها بسیار متنوع است و از این نظر قدرت انتخابی را افزایش پیدا می‌کند.

خدمات دیگر تتراجام

سخن آخر

در این مقاله درباره شیشه‌رنگی دکوراتیو صحبت کردیم. استفاده از شیشه‌ ها در صنعت ساخت و ساز امروزه افزایش پیدا کرده است. شیشه‌ های دکوراتیو به دلیل زیبایی ظاهری و حالت‌های گوناگون آن، برای استفاده در دفاتر یا محیط منازل کاربردی هستند. قیمت این شیشه‌ ها نسبت به شیشه‌ های معمولی بیشتر است اما از کیفیت بالایی برخوردارند. همجنین میزان مقاومت این شیشه ها در برابر عوامل بیرونی بسیار  زیاد است.

هنگام تهیه شیشه رنگی دکوراتیو بهتر است درباره برند‌های مختلف اطلاعات لازم را کسب کنید و بر اساس بودجه مورد نظرتان یک شیشه مناسب از یک برند معتبر انتخاب کنید. همچنین بهتر است محل استفاده شیشه را در نظر بگیرید و رنگ و طرح شیشه را بر اساس آن انتخاب کنید. هنگام تهیه شیشه دکوراتیو استفاده از اطلاعات این مقاله نیز می تواند به شما کمک کند.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

انواع شیشه رنگی دکوراتیو کدام اند؟

انواع شیشه‌ رنگی دکوراتیو عبارتند از: شیشه رنگی دکوراتیو دوجداره، شیشه رنگی دکوراتیو لاکوبل و شیشه رنگی دکوراتیو ترنسپرنت .

قیمت شیشه رنگی دکوراتیو به چه عواملی بستگی دارد؟

ضخامت یا طرح و رنگ و ابعاد شیشه در قیمت آن تأثیر‌گذار خواهد بود. شیشه رنگی دکوراتیو تولید شده، همانند شیشه لاکوبل از برند‌های خارجی قیمت بیشتری نسبت به نمونه‌های ایرانی آن داراد. به همین دلیل هنگام خرید باید بر اساس بودجه مورد نظرتان یک شیشه مناسب خریداری کنید. قیمت شیشه رنگی دکوراتیو نسبت به شیشه‌ های معمولی بیشتر است. البته باید توجه کنید در بازار شیشه‌ های دکوراتیو رنگی را با قیمت‌های پایین‌تر نیز می‌توانید پیدا کنید اما متریال مورد استفاده در ساخت این شیشه‌ ها کیفیت خوبی ندارند و در نتیجه قیمت تمام شده آن‌ها کمتر است. اما بهتر است بدانید در صورت استفاده از این نوع شیشه‌ ها، کیفیت و کارایی لازم را نخواهند داشت.

شیشه رنگی دکوراتیو چه کاربرد هایی دارد؟

شیشه‌رنگی دکوراتیو در طراحی پنجره در قسمت های مختلف ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نورگیر در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۹ رای

8 Comments

 • سلام. قیمت نصب شیشه رنگی دکوراتیو برای یک اداره حدودا چقدر می شه؟

  • سلام خدمت شما کاربر گرامی. برای قیمت دهی نصب شیشه رنگی دکوراتیو، نیاز به متراژ مکان مورد نظر و نوع فضایی که قصد نصب شیشه دکوراتیو را دارید، هستش. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 • برای نصب شیشه رنگی دکوراتیو برای اتاق خواب لطفا راهنماییم کنید. ممنون

  • سلام خدمت شما کاربر گرامی. شما باید برای سفارش نصب شیشه رنگی دکوراتیو چند عامل را در نظر بگیرید. 1. متراژ فضایی که قصد نصب شیشه دکوراتیو را دارید. 2. نوع شیشه رنگی که قصد سفارش دارید؛ مانند شیشه لاکوبل یا شیشه رنگی دیوارپوش و … . 3. شرکتی که از آن شیشه رنگی دکوراتیو را سفارش می دهید.
   شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تتراجام تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

  • سلام خدمت شما کاربر گرامی. شیشه رنگی دکوراتیو و شیشه لاکوبل ، تفاوت زیادی با هم ندارند. ولی معمولا پشت شیشه لاکوبل مات هستش و دیده نمیشه. اما در بعضی از مدل های شیشه رنگی دکوراتیو ، مدل ترنسپرنت هم مشاهده میشه. شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تتراجام تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *