یکی از مسائلی که امروزه اغلب افراد به آن توجه زیادی می‌کنند، طراحی داخلی منزلشان است. اینکه دارای یک خانه با طراحی داخلی و بیرون زیبا باشید می‌تواند تاثیر زیادی در روحیه‌تان داشته باشد. استفاده از رنگ‌های مختلف و بازی با رنگ‌ها در دکوراسیون خانه، کار را بسیار زیباتر می‌کند. یکی از کارهایی که می‌توانید برای رنگی‌ کردن فضای خانه مخصوصا آشپزخانه انجام دهید، استفاده از شیشه رنگی بین کابینت است. این نوع شیشه‌ های رنگی می‌تواند کاربرد بسیار زیادی در بخش‌های مختلف خانه داشته باشد.

یکی از این کاربردها استفاده از شیشه رنگی بین کابینت است. اگر شما هم به این شیشه‌ ها و رنگی‌شدن فضای خانه‌تان علاقه‌مندید، بهتر است این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

نصب شیشه رنگی بین کابینت سفید تتراجام

آشنایی با شیشه‌رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینت چیست ؟

شاید شما در مکان‌ های قدیمی و مسجدها و بارگاه‌ها شاهد شیشه‌ های رنگی متنوع و جذاب بوده باشید. در قدیم هم از این شیشه‌ های رنگی برای زیبایی کار و ایجاد فضای دلنشین استفاده می‌شد. در این مکان‌ها از شیشه‌ های رنگی استفاده می‌کردند تا زمانی که نور به شیشه برخورد می‌کند، با عبور از شیشه رنگ‌ها را وارد فضا کند. این‌گونه بود که با رنگ‌ها بازی می‌شد. برای فضای بین کابینت هم از همین نوع شیشه‌ ها استفاده می‌شود تا فضای آشپزخانه، رنگ و رویی تازه بگیرد.

معمولا از این نوع شیشه‌ رنگی بین کابینت، زمانی استفاده می‌شود که شما قصد ندارید از کاشی و سرامیک بین کابینت استفاده کنید. همان‌طور که گفته می‌شود، آشپزخانه قلب خانه است و چه بهتر که این قلب، رنگ و لعابی تازه داشته باشد و با هربار تپش، این رنگ و تازگی به جای جای خانه سرایت کند. همان‌طور که گفته شد استفاده از این شیشه‌ ها در قدیم هم بسیار کاربردی بود و برای ایجاد فضای دلنشین استفاده می‌شد. اما اغلب امروزه از این نوع شیشه‌ های رنگی برای فضایی با طراحی مدرن استفاده می‌شود.

نمونه کار های تتراجام

شرکت بهسا

پروژه هروی

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران ۲

بیمارستان محب مهر

می‌توان از این شیشه‌ ها در طراحی کلاسیک هم بهره برد، اما زمانی که از شیشه‌ های رنگی برای بین کابینت استفاده می‌شود، با طراحی مدرن سازگارتر است. با توجه به استفاده‌تان این نوع شیشه‌ های بین کابینتی، در ضخامت‌های مختلف با ضخامت زیاد یا کم ساخته می‌شوند. طراحی و ساخت شیشه‌ های رنگی بین کابینت به گونه‌ای است که در برابر حرارت و گرمای بالا هم بسیار مقاوم هستند.

معمولا شیشه‌ای که در برابر حرارت مقاوم نباشد، با رسیدن گرما و حرارت کم هم دچار ترک‌خوردگی و یا شکستگی می‌شود. این مورد در آشپزخانه اهمیت بالایی دارد. یکی از مسائلی که وجود دارد این است که، شما می‌توانید رنگ شیشه رنگی بین کابینت خود را با رنگ دکوراسیون داخلی و پارتیشن‌ شیشه ای یا پارتیشن شیشه ای فریم لس منزل خود هماهنگ کنید. برای مثال اگر رنگ وسایلی که برای دکوراسیون منزل خود استفاده کرده‌اید بنفش باشد، استفاده از یک شیشه رنگی بنفش، کار را بسیار چشم‌نواز و جذاب خواهد کرد.

شیشه رنگی بین کابینت آبی تتراجام

شیشه های رنگی بین کابینتی چگونه ساخته شده اند؟

تاریخچه ساخت شیشه‌ های رنگی بین کابینت

پیش از آن‌ که شیشه رنگی تولید و ساخته شود، شیشه‌ های معمولی ساخته ‌شدند. افراد پس از آن، به فکر رنگی‌ کردن شیشه‌ ها افتادند. معمولا در ابتدای کار شیشه‌ سازی، تمامی ویژگی‌ های شیشه مخصوصا شفاف‌ بودن آن، تکمیل نبود و ناخالصی‌ هایی در آن وجود داشت. تاریخچه ساخت اولین شیشه‌ ها به مصر باستان باز می‌گردد. همان‌طور که گفته شد، شیشه‌ هایی که آن زمان ساخته می‌شد، کامل نبوده و مشکلاتی در هنگام استفاده از آن‌ها وجود داشته است.

به‌طور دقیق‌تر باید گفت ساخت اولین شیشه‌ ها به مربوط به ۳۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. به دلیل وجود این ناخالصی‌ها در ساختار شیشه بود که عبور نور از شیشه امکان‌پذیر نبود و برای حل این موضوع، افراد زیادی تلاش‌ کردند. با پیشرفت و گذر از زمان فکر رنگی‌ کردن شیشه‌ ها به ذهن برخی از افراد خطور کرد و این فکر را عملی کردند. عملی‌کردن این موضوع به اوایل قرن ۱۹ میلادی مربوط می‌شود. مسلما کاربرد این نوع شیشه‌ ها در مکان‌های که نیاز به رنگ بود، بیشتر از شیشه معمولی بود.

امروزه از این شیشه‌‌ های رنگی علاوه‌بر این کاربرد، برای شیشه رنگی بین کابینت و ساخت هندریل شیشه ای هم استفاده می‌شود. در قدیم از این شیشه‌ های رنگی کریستال برای ساخت پنجره‌های بزرگ و کوچک، ظروف رنگی و تمامی مکان‌هایی که می‌شد از شیشه معمولی استفاده کرد، از شیشه رنگی استفاده می‌کردند تا مکانی چشم‌نواز داشته باشند.

انواع شیشه رنگی تتراجام

انواع مختلف مدل‌ های شیشه رنگی بین کابینت

انواع شیشه‌ های رنگی را می‌توان از نظر ضخامت آن‌ها با یکدیگر مقایسه کرد. معمولا در ضخامت های ۵ ، ۶ ، ۸ و ۱۰ میلی متری ساخته می شوند. البته می توان این شیشه ها را در ابعاد خاص نیز طراحی کرد. از نوع ضخامت ۵ میل معمولا برای شیشه میزهای کوچک، در کابینت و کمد استفاده می‌شود. بیشتری نوع شیشه رنگی که ساخته می‌شود و کابرد بیشتری نسبت به انواع دیگر با ضخامت‌های دیگر دارد، ضخامت ۶ و ۸ میلی متری است.

از این نوع شیشه‌ ها برای شیشه رنگی بین کابینت ، ایجاد دکوراتیو منزل در ساختار دیوار، برای شیشه روی میز عسلی و تخته‌ای که بتوان روی آن با ماژیک نوشت، استفاده می‌شود. از شیشه‌ های رنگی ۱۰ میل برای شیشه روی کابینت استفاده می‌شود. چرا که نسبت به انواع قبلی ضخامت بیشتری داشته و به همین دلیل مقاومت بالاتری دارد. معمولا از این نوع شیشه رنگی با این ضخامت برای نمای ساختمان‌ها هم استفاده می‌شود.

معمولا از شیشه‌ های رنگی با ضخامت ۱۶ و ۲۰ میل برای میز بار، میزهای کنفرانس، اوپن و کابینت استفاده می‌شود. معمولا از این نوع شیشه کمتر استفاده می‌شود؛ چراکه هرچه ضخامت آن بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر بوده و برای داشتن آن باید هزینه بیشتری صرف کنید.

شیشه رنگی بین کابینت آبی در آشپزخانه

معرفی مدل های مختلف شیشه‌ رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینت از نوع مواد سازنده و ساختار آن به سه دسته و نوع تقسیم می‌شود.

شیشه رنگی براق

شیشه‌ های رنگی بین کابینت براق که شیشه لاکوبل محسوب می شوندُ معمولا در مکان‌هایی با دکوراسیون مدرن کاربرد دارند. یکی از ویژگی‌های این نوع شیشه‌، تنوع در میزان رنگ آن‌ها است. این نوع شیشه‌ ها با دستگاه‌های پیشرفته ساخته می‌شوند که اندازه آن‌ها بزرگ بوده و به همین دلیل کاربرد بسیاری دارد. معمولا از این نوع شیشه‌ های لاکوبل علاوه‌بر شیشه بین کابینت برای داخل آسانسور، فضای پشت تلویزیون، روی کابینت، روی میز، فضای داخلی سرویس بهداشتی و… استفاده می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی این نوع شیشه‌ های براق این است که قابلیت مقاومت در برابر حرارت بالا و ضربه شدید را دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع شیشه این است که می‌توان آن را سوراخ کرد بدون آین‌که بشکند.

شیشه رنگی بین‌کابینتی رنگ روشن

استفاده از شیشه بین کابینت نوع مات در آشپزخانه

شیشه رنگی مات

نوع دیگری از شیشه‌ ها که رنگی بوده و برخلاف شیشه‌ های لاکوبل سطحی براق ندارد، شیشه مات یا متلوکس است. ساختار این شیشه‌ ها این‌گونه است که به دلیل ایجاد سراخ‌های بسیار بسیار ریز و کوچک روی آن، سطحی مات پیدا می‌کند. تمامی ویژگی‌های این نوع شیشه همانند ویژگی‌های شیشه لاکوبل است و تنها تفاوت آن‌ها در مات و براق‌بودن‌‎شان است. اغلب گفته می‌شود از این نوع شیشه‌ ها زیاد برای شیشه رنگی بین کابینت استفاد نمی‌شود.

بیشتر کاربرد شیشه متلوکس در ایجاد زیبایی برای دکوراسیون داخلی‌ای است که تمیزکردن شیشه راحت باشد. معمولا به این دلیل از این نوع شیشه برای فضای بین کبیت و یا آشپزخانه استفاده نمی‌شود که در آشپزخانه زمانی که چربی‌ها روی سطوح می‌نشیند، پاک‌کردن آن مخصوصا روی این نوع شیشه سخت است.

نصب شیشه‌رنگی بین کابینت آبی در آشپزخانه تتراجام

شیشه رنگی بین کابینتی متالیک

شیشه رنگی متالیک

این نوع شیشه‌ ها همانند شیشه لاکوبل هستند که ظاهری براق داشته و دارای سطح صیقلی است. تنها تفاوت این نوع شیشه با شیشه لاکوبل در این است که درون شیشه رنگی متالیک از ذرات ریز اکلیلی استفاده شده که کار را دوچندان زیبا جلوه می‌دهد. این نوع شیشه‌ ها زمانی که در معرض تابش مستقیم نور خرشید و یا نور لامپ قرار بگیرند، زیبایی خود را نشان می‌‎دهند. اغلب افراد برای شیشه رنگی بین کابینت خود، این نوع شیشه را انتخاب می‌کنند.

شیشه رنگی بین کابینتی آبی توسط تتراجام

آشنایی با ویژگی های انواع شیشه‌رنگی بین کابینتی

ویژگی‌ های شیشه رنگی بین کابینت

همان‌طور که گفته شد، معمولا از این نوع شیشه‌ ها در دکوراسیون داخلی منزل و یا مکان‌های اداری استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای بسیار آن برای فضای بین کابینت در آشپزخانه است. ویژگی‌ای که این شیشه‌ ها را در مقایسه با کاشی‌ها و سرامیک‌ها، منحصربه‌فرد و خاص کرده است، تنوع زیاد رنگ در آن‌ها است. شما می‌توانید این نوع شیشه‌ ها را در رنگ‌ها و حتی طرح‌های مختلف سافراش دهید که با فضای خانه و آشپزخانه شما هماهنگ باشد.

میزان وزن آن بستگی به ضخامت شیشه دارد، اما معمولا این شیشه‌ ها وزن پایینی دارند. برخی از ویژگی‌های این نوع شیشه‌ ها را در ادامه نام می‌بریم.

  • سطح صاف و صیقلی
  • شفافیت بالا درصورت وجود رنگ
  • عبوردادن نور از خود
  • شیشه رنگی بین کابیت خش نمی‌گیرد.
  • باکیفیت بودن
  • وجود تنوع در ساختار آن که به‌صورت مات و شفاف ساخته می‌شود.
  • متنوع بودن در طرح و رنگ
نحوه ساخت و نصب شیشه بین کابینت

شیشه رنگی بین کابینتی چگونه ساخته و نصب می شود؟

مراحل ساخت شیشه رنگی بین کابینتی

معمولا مراحل ساخت شیشه رنگی برای دکوراتیو منزل با شیشه رنگی بین کابینت تفاوتی با یکدیگر ندارند. ساختار اولیه شیشه رنگی این‌گونه است که از همان مواد و متریال برای ساخت شیشه استفاده می‌شود. ساختار اولیه شیشه از سیلیس، آهک و سدیم کربنات است. برای شیشه‌ های رنگی علاوه‌بر رنگ، از لمینت هم استفاده می‌شود. رنگ‌های استفاده‌شده برای شیشه برپایه آب، رنگ‌های جوهری و رنگ‌های سرامیکی هستند.

برای ساخت شیشه بین کابینت‌ُ ابتدا باید از یک سیلیس استفاده کنید و سپس سدیم‌کربنات را به آن اضافه کنید. با اضافه‌کردن این ماده، دمای مواد کاهش پیدا کرده و آماده ساخت شیشه است. برای ساخت شیشه رنگی بین کابینت و هر شیشه رنگی دیگر باید از اکسید آلومینیوم در ساختار مواد شیشه استفاده شود. برای این‌که بخواهید شیشه‌تان حالت کریستالی داشته باشد باید به آن اکسید سرب اضافه کنید. از مهم‌ترین مراحل برای تولید شیشه رنگی، چگونگی ایجاد رنگ در آن‌ها است.

اگر می‌خواهید تماما شیشه از نوع رنگی باشد، باید اکسیدهای لازم برای هر رنگ شیشه را به ترکیب اصلی مواد شیشه خام اضافه کنید. اما همان‌طور که گفته شد، برای این‌که بخواهید سطح شیشه رنگی باشد می‌توانید از رنگ‌های مختلف استفاده کنید. برای مثال چند مورد از ایجاد رنگ با اکسیدهای مختلف را نام می‌بریم. برای ایجاد رنگ سبز در شیشه، باید از اکسید آهن استفاده کنید. برای ساخت شیشه رنگی بین کابینت با رنگ صورتی و قرمز، می‌توانید از اکسید سلنیوم استفاده کنید.

در برخی موارد لازم است برای ایجاد رنگ خاص و مورد نظرتان چند اکسید را با یکدیگر ترکیب کرده تا آن را به‌دست آورید. برای مثال برای ساخت شیشه رنگی با رنگ زرد تیره باید اکسید گوگرد فلزی را با نمک کربن و همچنین آهن مخلوط کرده و به ساختار مواد شیشه اضافه کنید، تا این رنگ ایجاد شود. برخی از اکسیدها هم ممکن است طیف رنگی مختلفی را به شما ارائه دهند. برای مثال اکسید نیکل، رنگ‌های آبی ، بنفش و حتی مشکی را برای شیشه ایجاد می‌کند.

نصب شیه رنگی بین کابینت سفید تتراجام

مزایا شیشه‌رنگی بین کابینت چیست؟

مزایا شیشه رنگی بین کابینت

شیشه رنگی بین کابینت تنوع رنگی بسیار زیادی دارد. در برخی موارد از این نوع شیشه‌ ها تنها برای تکه‌ای از مکان مورد نظر استفاده می‌شود و در برخی موارد هم ممکن است در آشپزخانه، یک قسمت از دیوار از این شیشه‌ های رنگی کار شود. مزیت اصلی آن تنوع رنگ بود که گفتیم و مزیت بعدی این شیشه‌ های رنگی میزان استفاده از آن‌ها و کاربرد بسیارشان در تمامی مکان‌های مد نظرتان است.

دوام و کیفیت این شیشه‌ ها باعث می‌شود که بتوانید از آن‌ها برای هر قسمتی از خانه که بخواهید، استفاده کنید، بدون این‌که محدودیت خاصی داشته باشید. یکی دیگر از مزایای شیشه‌ های براق رنگی این است که در طول زمان کدر و یا بی رنگ نمی‌شود. معمولا برخی از شیشه‌ هایی که کیفیت پایین دارند، پس از گذشت چند وقت، حالت کدر و مات پیدا می‌کنند و آن کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهند. ساختار این نوع شیشه‌ ها به‌صورتی طراحی شده است که هیچ خط و خشی را به خود راه نمی‌دهند.

نصب شیشه رنگی بین‌کابینت پشت ظرف شویی آشپزخانه

فواید استفاده از شیشه رنگی‌بین کابینت

به دلیل وزن نسبتا پایینی که شیشه های رنگی بین کابینتی دارند، حمل‌کردن آن‌ها بسیار آسان بوده و دو نفر به راحتی می‌توانند حتی تکه‌ای بزرگ از شیشه رنگی بین کابینت را جابه‌جا کنند. برای تمیزکردن این شیشه‌ ها تنها کافی است همانند شیشه‌ های دیگر از شیشه پاک‌کن استفاده شود. ممکن است فکر کنید که نتوان از این نوع شیشه‌ ها برای بین کابین فضای پشت گاز استفاده کنید. این فکر کاملا اشتباه است؛ چراکه مقاومت شیشه‌ های رنگی در برابر گرما بسیار زیاد بوده و حتی میزان مقاومت آن تا دمای ۱۱۰ درجه سانتی گراد است.

شاید مشکلی که اغلب افراد برای پاک‌کردن فضای بین کابینت در مجاورت گاز را داشته باشند، تمیزکردن آن است. اگر شما در این فضا از کاشی‌های طرح‌دار استفاده کنید، میزان سختی پاک‌کردن آن بسیار سخت‌تر خواهد شد. زمانی که لکه‌های چربی در بین طرح‌های کاشی گیر میوفتد، تمیزکردن آن دشوار خواهد بود و ممکن است به‌راحتی پاک نشود و اگر زمانی که این چربی‌ها در آن محل تجمع پیدا کنند، پاک‌کردن آن‌ها بسیار سخت‌تر از قبل می‌شود.

نمونه کار شیشه رنگی بین کابینتی آإی تتراجام

یک نمونه کار شیشه رنگی بین‌کابینت

کاربرد شیشه رنگی بین کابینتی

معمولا می‌توان شیشه رنگی بین کابینت را در خانه‌های قدیمی مشاهده کرد. مردم آن زمان، از این شیشه‌ های رنگی استفاده می‌کردند تا زمانی که نور وارد خانه می‌شود، از آن‌ها عبور کرده و وارد خانه می‌شود، رنگ‌های مختلفی را به وجود خانه اضافه کند. این افزودن نورهای رنگی به داخل خانه، تاثیر زیادی در ایجاد روحیه سرزندگی در افراد آن زمان را داشته است.

اغلب می‌توان این شیشه‌ های رنگی را در ساختار بناهای تاریخی در شهرهایی مانند اصفهان و شیراز مشاهده کرد. این شیشه‌ های رنگی را در این مکان‌های تاریخی برای مساجد یا کلیساها بیشتر استفاده می‌کردند که به فضا، حالت عارفانه‌ای ببخشد که جو آن‌جا منحصربه‌فرد باشد. بیشتر استفاده از این شیشه‌ های رنگی برای فضای بین کابینت، برای ایجاد زیبایی و راحتی در استفاده از آن‌ها و همچنین ایجاد همخوانی رنگ بین کابینت‌ها با فضا است.

از این شیشه‌ ها به‌صورت تکه‌ای همان شکل بزرگ می‌‎توان استفاده کرد. علاوه‌بر این‌که از شیشه‌ های رنگی بین کابینت، برای فضای میان کابینت‌ها استفاده می‌شود، برای در کابینت‌ها هم قابل استفاده است. اگر شما فضای خانه یا آشپزخانه کوچکی داشته باشید، می‌توانید از این نوع شیشه‌ های رنگی استفاده کنید که فضا را دلبازتر و حتی بزرگ‌تر جلوه خواهد داد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 

قیمت شیشه رنگی بین کابینت

قیمت شیشه رنگی بین کابینت به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت این شیشه‌ ها بسته به اندازه، نوع رنگ، نوع مواد استفاده شده در ساختار شیشه، برند محصول، ضخامت و نوع خود شیشه که مات است یا براق، متفاوت است . ممکن است شیشه مورد نظر شما بزرگ، با ضخامت زیاد و با رنگ خاص باشد که در این صورت نه‌تنها قیمت خود شیشه زیاد خواهد بود، هزینه حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی آن هم زیادتر خواهد شد. معمولا در این صورت نیاز به افراد بیشتری برای حمل شیشه خواهید داشت که دستمزد آن‌ها بیشتر می‌شود.

قیمت شیشه رنگی بستگی به جایی هم که از آن خرید می‌کنید دارد. ممکن است فروشنده دیگر یک نوع شیشه با همان ویژگی‌ها را گران‌تر از فروشنده مورد نظر شما بدهد و یا برعکس.

خدمات دیگر تتراجام

خرید شیشه رنگی بین کابینت

برای خرید شیشه رنگی بین کابینت، نرده شیشه ای،  جان پناه شیشه ای و دیگر خدمات تتراجام می‌‎توانید این کار را به‌صورت اینترنتی انجام دهید و نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که باید مطمئن شوید شیشه را با بسته‌بندی درست و سالم به شما تحویل دهند. برای این‌که از سالم‌رسیدن شیشه اطمینان کامل داشته باشید و رنگ دلخواه خود را راحت‌تر انتخاب کنید، می‌توانید به شیشه‌بری رفته و برای خرید شیشه مورد نظر خود با ابعاد مناسب اقدام کنید.

سخن آخر

جدیدا از شیشه‌ های رنگی استفاده زیادی می‌شود. یکی از  کاربردهای آن برای فضای بین کابینت است. از این نوع شیشه‌ ها هم برای دکوراسیون کلاسیک و هم مدرن استفاده زیادی می‌شود. امید است این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد و در زمان خرید شیشه رنگی آن‌ها را در نظر بگیرید.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

قیمت هر متر مربع شیشه رنگی بین کابینت چقدر است؟

با توجه به نوسانات لحظه ای قیمت شیشه رنگی بین کابینتی، نمی توان یک قیمت ثابت برای آن تعیین کرد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاع از نحوه نصب و قیمت هر متر مربع شیشه‌رنگی بین کابینت، با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. شماره های تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ - ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴ 

شیشه رنگی برای بین کابینت، از چه نوعی باید باشد؟

معمولا از شیشه های رنگی لاکوبل برای بین کابینت استفاده می کنند. اما با توجه به متنوع بودن مدل های شیشه رنگی در بازار، شما عزیزان می توانید از میان انواع مدل ها، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. 

معایب شیشه رنگی بین کابینت چیست؟

شیشه های رنگی بین کابینتی، معایب خاصی ندارند. فقط برای افرادی که حوصله چیدن وسایل زیادی جلوی شیشه را ندارند، مناسب نیست. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

۱۴ Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *