نرده شیشه ای یا هندریل شیشه ای از سازه های شیشه ای بسیار محبوب در سال 2022 می باشد چرا که جلوه ی با شکوهی به ساختمان ها می دهد. اما شاید یکی از سوال هایی که برایتان پیش بیاید این باشد که آیا علاوه بر زیبایی، نرده های شیشه ای امنیت هم دارند؟ ما به شما خواهیم گفت. استفاده از انواع شیشه در بسیاری از مکان‌ ها کاربرد های مختلفی دارد. این کاربرد در ساختمان‌ سازی بسیار بیشتر است و در مناطق مسکونی، تجاری و یا حتی تفریحی از شیشه مخصوصا جان پناه شیشه ای بسیار استفاده می‌شود. در گذشته این میزان مصرف آنقدر زیاد نبود، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت شیشه‌ های مقاوم‌تر، میزان مصرفی شیشه بسیار بیشتر شده است. معمولا شیشه‌ ها در طراحی‌های مدرن خانه‌ها استفاده می‌شود. یکی از این موارد مصرف شیشه، برای نرده‌ ها است. معمولا نرده به منظور حفظ جان افراد و جلوگیری از خطرات سقوط وسایل نصب می‌شود.

این نرده ها علاوه‌ بر استفاده از آن به‌عنوان حفظ جان، زیبایی بسیاری هم به فضا فضای خانه و ساختمان می‌دهد. در این بخش قصد داریم به موضوع هندریل شیشه ای و تمامی مواردی که به آن مربوط است بپردازیم.

نصب انواع مدل های نرده شیشه ای
نرده شیشه ای | Glass Fence

نرده شیشه‌ ای چیست ؟

جان پناه شیشه ای همانند هندریل شیشه ای و دیگر نرده‌ ها برای ایجاد فضایی زیبا و امن استفاده می‌شود. شیشه‌ ای که برای این نرده‌ ها استفاده می‌شود از جنس نشکن است که برای افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، خطراتی را به دنبال نداشته باشد. نصب این نوع نرده‌ ها معمولا بیشتر در فضاهایی است که دارای پله بوده که به منظور ایجاد حفاظ مانند نرده در کنار پله از این شیشه‌ ها استفاده می‌شود. استفاده از این نرده‌ های شیشه‌ ای در مکان‌ های دیگری که حتی پله ندارند هم دیده می‌شود.

نرده شیشه‌ ای استفاده‌ شده در بیشتر مکان‌ ها از جنس شیشه سکوریت است. این نوع شیشه‌ ها در اندازه‌ها و ابعاد گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسته به نوع نیاز فرد خریدار این شیشه‌ ها، در ضخامت کم و زیاد تولید شده و به فروش می‌رسند. ضخامت استفاده شده در ساخت شیشه سکوریت از 5 میل تا 10 میل متفاوت است. مشخصا زمانی که ضخامت شیشه و لایه‌های به کار برده شده در ساخت شیشه سکوریت بیشتر باشد، میزان مقاومت آن در برابر عوامل گوناگون بالاتر خواهد رفت.

نمونه کار های تتراجام

شرکت بهسا

پروژه هروی

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران 2

بیمارستان محب مهر

نرده‌ شیشه‌ ای باید توسط فردی ماهر و متخصص در این حیطه نصب و کار گذاشته شود. برای نصب این شیشه‌ ها در بالکن و تراس طبقات بالای خانه مسکونی، باید احتیاط زیادی را به خرج داد. این نرده با گیره‌هایی که در کنار یا زیر آن استفاده می کنند، بر روی مکان موردنظرتان نصب می‌شود. قابلیت اجرای این نرده‌ های شیشه‌ ای بسیار بالاست. گیره‌های استفاده شده برای نصب این نرده جنس فلزی دارد تا مقاومت بالاتری نسبت به گیره‌هایی از جنس‌های دیگر داشته باشد.

اغلب افرادی که خانه‌های ویلایی دارند و می‌خواهند از فضای باز بالکن خود استفاده کامل را ببرند، از هندریل شیشه ای استفاده می‌کنند. استفاده از این نرده‌ ها این قابلیت را به افراد می‌دهد تا بتوانند آن طرف نرده‌ ها را هم با شفافیت کامل ببینند. ممکن است با استفاده از نرده‌ های چوبی در بالکن خانه‌های ویلایی که در شمال ساخته می‌شوند، این چوب‌ها پس از مدتی با قرارگرفتن در مجاورت باد و رطوبت خراب شوند. از این رو یک مزیتی که جان پناه شیشه‌ ای دارد، این است که در این مکان‌ ها خراب نمی‌شود.

 

نرده شیشه ای در محیط خارجی
نرده های شیشه ای را بهتر بشناسیم.

استفاده از برخی متریال دیگر در نصب نرده شیشه‌ ای، زیبایی کار را دو چندان می‌کند و سبب می‌شود تا میزان مقاومت شیشه بالاتر رفته و برای حفظ جان، بهتر باشد. زمانی که شما برای بالکن یا هر مکان دیگری، از هندریل شیشه ای استفاده می‌کنید، بالا رفتن میزان امنیت آن مکان این‌گونه است که اگر فرزند کوچکی داشته باشید، امکان این‌که از آن فضا به پایین بیوفتد بسیار کاهش پیدا می‌کند.

معمولا کودکان بازیگوشی زیادی دارند و برای مثال اگر از نرده چوبی استفاده کنید، ممکن است کودک به دلیل کنجکاوی زیاد بخواهد از نرده‌ ها عبور کند و یا این‌ که سر خود را میان نرده‌ های چوبی بگذارد. اگر شما از جان پناه شیشه‌ ای استفاده کنید، مسلما برایتان همچین اتفاقی رخ نخواهد داد. نرده‌ های چوبی به‌صورتی تعبیه شده‌اند که ممکن است اگر چیزی در دستتان باشد و به زمین بیوفتد، از نرده‌ ها عبور کند. اما اگر از هندریل شیشه ای استفاده کنید، امکان ایجاد همچین اتفاقی صفر است.

تاریخچه استفاده از هندریل یا جان پناه شیشه ای

معنی اصلی جان پناه به معنای حفاظت و پوشش است. این کلمه در اصل ایتالیایی بوده است. در سال‌های بسیار دور معمولاً برای ممانعت از حملات نظامی از جان پناه‌ها استفاده می‌کردند. البته در گذشته مثل امروز از جنس شیشه‌ ای نبودند و از فلزات برای اجرای آن استفاده می‌شد. امروزه برای حفاظت در برابر حوادث مختلف از این نوع محافظ استفاده می‌کنند. بنا‌های ساخته شده با این هندریل ها در طرح و شکل و رنگ‌های مختلف انجام می‌شود.

نصب و اجرا نرده شیشه ای در حیاط یک خانه کنار استخر
آشنایی با انواع مدل های مختلف جان پناه شیشه ای

انواع هندریل شیشه ای

نرده‌ های شیشه‌ ای همانند نرده‌ های دیگر انواع مختلفی دارند. این میزان تنوع به عوامل مختلفی همچون سایز، رنگ و جنس شیشه بستگی دارد. بسته به نوع نرده شیشه‌ ای که قرار است در چه جایی نصب شود، اغلب جنس و طرح و نوع آن متفاوت است. یکی از عواملی که باعث می‌شود این میزان تفاوت بیشتر مشخص شود، میزان ضخامت شیشه و درنهایت مقاومت آن است. برای مکان‌ هایی مانند بالکن و تراس، باید شیشه‌ هایی با ضخامت زیاد درنظر گرفته شود که میزان درصد حفظ جان افراد بالاتر رود.

در این بخش انواع جان پناه شیشه‌ ای را نام برده و به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت و خواهیم گفت که تفاوت اصلی آن‌ها با یکدیگر در چیست؟

استفاده از جان پناه شیشه ای مدل دفنی برای استخر
نرده شیشه ای مدل دفنی

هندریل شیشه ای دفنی

تفاوت اصلی این نوع نرده  با انواع دیگر آن این است که همان‌طور که از اسم آن مشخص شده است، پایه‌های جان پناه شیشه‌ ای و پروفیل های این مدل در زمین دفن شده و اصلا مشخص نیست. تنها چیزی که از این نرده‌ ها مشخص است، شیشه آن و کاورهای آلومینیومی روی زمین است. این نوع از حان پناه شیشه‌ ای همچون دیگر نرده‌ های شیشه‌ ای از جنس شیشه سکوریت است. اغلب از این نوع نرده شیشه‌ ای برای نرده بالکن استفاده می‌شود. ظاهر یکدست آن این امکان را به فرد می‌دهد که هیچ چیز اضافه‌ای روی نرده حس نکند. همچنین پروفیل های داخل زمین باعث شده تا این نرده ها مینیمال و ساده تر باشند

برای این‌که خود شیشه باعث به‌خطر انداختن جان افراد دیگر نشود، برروی آن از لمینت استفاده می‌شود که ظاهر کار تمیز و زیبا جلوه دهد و هم این‌که فردی که به این شیشه دست می‌زند، دچار بریدگی برروی پوست خود نشود. به این نوع از نرده‌، هندریل شیشه ای توکار هم گفته می‌شود؛ چراکه بخش اصلی آن که پایه‌هایش هستند، داخل کار قرار می‌گیرد. همچنین آب بندی این نرده ها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در صورتی که آب بندی به درستی انجام نشود آب از بین پروفیل ها وارد شده و تخلیه آن با مشکل رو به رو می شود.

قطرات بارون روی هندریل شیشه ای مدل اسپیگات
هندریل شیشه ای مدل اسپیگات

جان پناه شیشه‌ ای اسپیگات

شیشه این نوع نرده شیشه‌ ای، تفاوتی با انواع دیگر آن ندارد و بدلیل آنکه که اگر زمانی که شیشه بشکند، خورد نشود، جنس آن از سکوریت و لمینت و حداقل 2 لایه است. کارایی نرده‌شیشه ای اسپیگات این‌گونه است که زمانی که دچار شکستگی شوند، پخش نمی‌شوند و در جای خود دچار شکستگی می‌شوند و این شکستگی منسجم است. موردی که این نوع از نرده را از دیگر انواع آن تمیز داده است، نوع پایه‌های آن است. از ویژگی های این نرده ها می توان به این مورد اشاره کرد که برای این نوع نرده  باید از PVB با ضخامت 1.52 میل یا 3.2 میل استفاده کرد حداقل ارتفاع این نرده ها باید 110 سانتی متر بوده و از زمین فاصله کافی داشته باشند.

برای ساخت پایه‌های این نوع از نرده، از جنس استیل و فولاد و یا آلومینیوم بهره برده‌اند که در اشکال هندسی متفاوتی مثل مقطع دایره ای یا مربع استفاد می شود. ویژگی‌ای که جان پناه شیشه‌ ای اسپیگات را خاص کرده است، پایه‌های آن است که به‌صورتی بزرگ بوده و در بین هر تکه از شیشه، یک پایه بلند، 12 تا 15 سانتی قرار گرفته است. معمولا از این نوع نرده‌ ها برای استخرها استفاده می‌شود که برای خروج و واردشدن به استخر باید یک در برای آن درنظر گرفته شود.

به دلیل ساختار فلز به‌کاررفته در پایه‌های این نوع از هندریل شیشه ای که ضد زنگ است، کاملا مناسب استخر است که حتی با پاشیده‌شدن آب به آن‌ها، زنگ نمی‌زنند و خراب نمی‌شوند. این نوع از نرده‌ های شیشه‌ ای، داخل سطح موردنظر نصب نمی‌شوند و پایه‌گذاری پایه‌های آن‌ها روی سطح است. همچنین از مزایای آن می توان به این مورد اشاره کرد که به دلیل فاصله از زمین آب از زیر سازه رد شده و باعث خرابی نخواهد شد.

نصب جان پناه شیشه ای مدل اکسپوز یا روکار oN-fLOOR تتراجام
نرده شیشه ای اکسپوز (روکار) | On-Floor Glass Fence

هندریل شیشه ای اکسپوز یا روکار

این نرده ها بعد از کف سازی و نصب سنگ و سرامیک استفاده می شود. برای نصب این مدل نرده  بسیار اهمیت دارد که زمین صاف و سنگ نصب شده تراز لاشد تا جلوه زیبایی به محیط دهد. در این نرده ها از پروفیل های آلومینیومی با آلیاژهایی با مقاومت زیاد استفاده می شود.اغلب افراد برای نرده‌ های شیشه‌ ای راه پله خود از هندریل شیشه ای اکسپوز استفاده می‌کنند. ویژگی این نوع از نرده  که باعث شده مناسب راه پله باشد، این است که معمولا از ضخامت 10 تا 12 میل برخوردار است که میزان بالایی برای داشتن مقاومت است. ویژگی بعدی آن که سبب تمایز آن با دیگر هندریل شیشه ای سکوریت شده است، امکان تعویض شیشه‌ ها است.

اگر بخشی از شیشه اکسپوز یا روکار راه ‌پله‌تان خراب شد و یا ترک برداشت، می‌توانید آن بخش را تعویض کنید. همان‌طور که گفته شد، جنس این نوع از نرده  هم از سکوریت است. استفاده از لمینت در ساختار این شیشه، علاوه‌بر ضخامت زیاد آن، باعث مقاومت و استقامت شیشه می‌شود. این نوع از نرده  هم در روی سطح کار نصب می‌شود اما تفاوت آن با هندریل شیشه ای اسپیگات در پایه‌های آن است. می‌توان گفت که شیشه نرده اکسپوز یکپارچه و در یک سطح است و از این رو همانند نرده  دفنی است.

استفاده از نرده شیشه ای روکار می تواند با توجه به کاربری که دارد متفاوت باشد انواع آن شامل شیشه تک لایه برای محل های کم خطر تا دولایه با pvb برای محیط های پر خطر استفاده شود.در این نرده ها می توان با توجه به محیط از شیشه رنگی نیز استفاده کرد.

نصب نرده شیشه ای مدل فیکس پوینت
نرده شیشه ای مدل فیکس پوینت

جان پناه شیشه‌ ای فیکس پوینت

یکی از انواع مدل‌های ، نرده فیکس پوینت است. این مدل از نرده ها از مدرن ترین و جدیدترین مدل های هندریل شیشه ای است. برای نصب این نرده ها شیشه در محل های اتصال سوراخ می شوند و به بدنه جانبی متصل خواهند شد. جنس این نوع از نرده‌ ها از ترکیب شیشه سکوریت و گلس است. همان‌گونه که از اسم آن مشخص است، گلس استفاده شده برای این کار از مدل بست پوینت است. ضخامت این نوع از نرده‌ های شیشه‌ ای، تک لابه 10 میل است که حدودا مقاومت بالایی را برای افراد حاضر در آن مکان ایجاد می‌کند. با وجود این‌که در ساختار این نوع از نرده‌ ها از بست گلس استفاده شده است، باز هم همان میزان دید را به افراد می‌دهد. گاهی برای این نرده ها از ضحامت های شیشه دولایه 5، 6 و 8 میل استفاده می شود.

یکی از عواملی که باید در زمان نصب هندریل شیشه ای فیکس پوینت به آن توجه کرد، این است که فرد نصاب باید دقت زیادی را به خرج دهد. ممکن است حتی با خطای بسیار کوچک هم این نوع از نهندریل شیشه ای دچار ناهماهنگی در سطح کار شوند و باعث شود که کار تراز و یکدست نباشد. برای این‌که این نرده‌ ها را به دیوار نصب کرده و آن را محکم کنید نیاز به بست دکمه‌ای دارید.

بست دکمه‌ای را می‌توانید با سلیقه خود، در رنگ‌های متنوع انتخاب کنید. برخی از افراد تمایل دارند که از شیشه‌ رنگی برای نرده شیشه‌ ای استفاده کنند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، می‌توانید رنگ بست دکمه‌ای را با توجه به رنگ خود شیشه استفاده کنید.

 

نصب جان پناه شیشه ای برای بالکن در فضای باز توسط تتراجام
جان پناه شیشه ای چه کاربردی در دکوراسیون دارد؟

آیا از جان پناه شیشه ای میتوان در پله های گرد استفاده کرد؟

در پاسخ این سوال باید گفت بله، نرده شیشه هیج محدودیتی در نصب مکان های مختلف ندارد. و بهتر است برای پله های گرد خود برای دوچندان کردن زیبایی فضای خانه یا محل کار خود حتما بجای استفاده از نرده با متریال های دیگر از هندریل شیشه ای استفاده کنید. قیمت این نوع نرده ها به دلیل داشتن قوس شیشه بیشتر است ولی ارزش زیبایی فضای خانه شما را دارد.

در ادامه ویدیویی از نصب نرده شیشه ای خواهیم دید :

کاربرد های مختلف نرده شیشه‌ ای

برای این‌که با کاربردهای هندریل شیشه ای آشنا شوید، بهتر است ما را در ادامه این بخش دنبال کنید. معمولا از این نوع نرده  هم در فضای داخلی ساختمان و هم در فضای خارجی آن استفاده می‌شود. نوع هندریل شیشه ای مورد استفاده در داخل و بیرون ساختمان با یکدیگر تفاوت هایی دارند که ما در این قسمت به آن‌ می‌پردازیم.

یکی از مواردی که در مورد مکان مورد استفاده و کاربرد جان هندریل شیشه ای توضیح دادیم، در بالکن و استخرها بود. این نوع استفاده از جان پناه شیشه‌ ای، برای فضای بیرون ساختمان است.

کاربرد هندریل شیشه ای در دکوراسیون داخلی

از جان پناه شیشه‌ ای در فضای داخلی بیشتر برای حفاظ پله‌ها استفاده می‌شود. اگر شما دارای خانه یا دفتری به‌ صورت دوبلکس هستید، می‌توانید برای راه پله‌های خود از هندریل شیشه ای استفاده کنید. این نوع از نرده‌ ها به فضای خانه یا محل کارتان، حالت شیک و بسیار زیبا می‌دهد. اگر طراحی دکوراسیون محل موردنظرتان مدرن است، استفاده از نرده شیشه‌ ای تیر خلاصی است که می‌توانید برای اتمام کار بزنید.

طراحی و نصب هندریل شیشه ای در دکوراسیون داخلی
نصب هندریل شیشه ایدر دکوراسیون داخلی

برخی از راه‌ پله‌ها به صورت گرد است و برخی از افراد گمان می‌کنند که نمی‌توانند از این نوع نرده‌ ها برای پله خود استفاده کنند. اما باید گفت این افراد سخت در اشتباه‌اند و استفاده از جان پناه شیشه‌ ای به این منظور، بسیار خاص خواهد شد.

یکی دیگر از موارد مصرفی نرده شیشه‌ ای در فضای داخلی، به منظور جداسازی نسبی دو فضا است. این‌که گفته می‌شود این جداسازی نسبی است برای این است که درواقع با این‌که فضاها از یکدیگر جدا می‌شوند، اما همچنان دسترسی‌های ظاهری نسبت به یکدیگر را دارند. معمولا از هندریل شیشه ای به این منظور برای این استفاده می‌شود که در شرکت‌ها، مدیران نسبت به سایر اعضای شرکت دید داشته باشند و ببینند که افراد چگونه کار خود را انجام می‌دهند.

علاوه‌بر استفاده از نرده‌ های شیشه‌ ای در همچین فضاهایی که بزرگ است، در شرکت‌های کوچک با تعداد کارمندان کم از آن استفاده می‌‎شود. این استفاده به این دلیل است که فضای کوچک را بزرگ نشان داده و سبب کوچک‌ترکردن فضا نخواهد شد.

طراحی و نصب نرده شیشه ای در فضای خارجی تتراجام
طراحی و نصب انواع جان پناه شیشه ای با بهترین کیفیت توسط تتراجام

استفاده از نرده شیشه ای در فضای خارجی

اگر شما دارای خانه ویلایی باشید، علاوه‌بر استفاده از نرده شیشه‌ ای برای بالکن خود، می‌توانید از آن برای راه پله بیرون از خانه استفاده کنید. استفاده از این نوع نرده‌ ها برای این فضا باعث می‌شود که آن فضا و همچنین کل خانه بسیار شیک به‌نظر برسد. اگر منزل شما دارای پشت بام باشد، می‌توانید قسمتی از دیواره آن را از هندریل شیشه ای استفاده کنید. این میزان، بستگی به سلیقه شما دارد و حتی می‌توانید کل دیوار را هم از این نرده بهره ببرید.

معمولا از جان پناه شیشه‌ ای برای پشت بام زمانی استفاده می‌شود که شما قصد دارید از آن‌جا مکانی برای خلوت‌گاه خود که به اصطلاح به آن روف گاردن میگوند بسازید. برای ساختن همچین مکانی در پشت بام، نیاز به میز و صندلی پلاستیکی و یا چوبی دارید. برای سطح کار می‌توانید از چمن مصنوعی استفاده کنید تا کار بسیار جذابی برای‌تان ایجاد شود. با این کار هم یک فضای بسیار آرام و جذاب در بالای خانه خود خواهید داشت و هم با استفاده از نرده شیشه‌ ای می‌توانید دید زیادی به اطراف داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

09125098986 02122975004

 

هزینه نصب و قیمت نرده شیشه‌ ای

هزینه نصب هندریل شیشه ای ارتباط مستقیمی با قیمت آن نرده دارد. قیمت هندریل شیشه ای هم به عوامل مختلفی بستگی دارد که زمانی که شما قصد خرید آن را دارید، باید این موارد را درنظر بگیرید. یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت نرده شیشه‌ ای، متراژی است که قصد دارید از آن استفاده کنید. هرچه اندازه شیشه بیشتر باشد، قیمت آن هم در پی آن بیشتر خواهد شد. ارتفاع، ضخامت و نوع شیشه مصرفی، تاثیر مستقیمی در قیمت خواهد داشت.

برای مثال اگر از نرده‌ های شیشه‌ ای سکوریت با دارابودن لمینت استفاده شود، مشخصا قیمت آن از شیشه سکوریت خالی، بیشتر خواهد بود. می‌توان گفت که وجود لمینت برای شیشه به‌عنوان یک آپشن برای آن درنظر گرفته می‌شود. علاوه‌بر خود شیشه، جنس پایه‌های مصرفی برای کارگذاری و نصب نرده شیشه‌ ای، باعث تغییر در میزان قیمت نرده خواهد شد. اگر برای جان پناه شیشه‌ ای از پایه بی‌کیفیت استفاده شود، مسلما قیمت پایین‌تری خواهد داشت و در طول زمان خراب می‌شود.

زمانی که قصد دارید برای تراس کوچک خود از هندریل شیشه ای استفاده کنید، چون قرار است در فضای کوچکی از این نرده‌ ها استفاده کنید، هزینه نصب آن زیاد نخواهد شد. اما اگر برای مثال بخواهید راه پله داخل خانه دوبلکس خود را که حداقل 10 پله دارد از جان پناه شیشه‌ ای استفاده کنید، میزان هزینه نصب آن بیشتر خواهد شد. از آن‌جایی که لازم است برای اکثر راه پله‌ها از دو طرف نرده استفاده کرد، نه‌تنها هزینه شیشه، بلکه هزینه دستمزد برای نصب آن هم دو برابر خواهد شد.

خرید انواع هندریل شیشه ای
هنگام خرید انواع جان پناه شیشه ای به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

خرید هندریل شیشه ای

برای خرید نرده شیشه‌ ای می‌توانید به افرادی که کار طراحی دکور خانه را انجام می‌دهند و در واقع دکوراتیوها مراجعه کنید. اگر دوست دارید که بهترین نوع نرده  را داشته باشید، می‌توانید صفر تا صد کار را به این افراد بسپارید تا هم کاری با کیفیت تحویل گرفته و هم لازم نباشد برای نصب نرده،  هزینه جدایی را بپردازید. زمانی که قصد دارید از جان پناه شیشه‌ ای استفاده کنید، می‌توانید با درنظرگرفتن رنگ محیط، از شیشه‌ های رنگی هم استفاده کنید.

اگر کار را به افراد دکوراتیو بسپارید، آن‌ها با دادن مشاوره به شما و سنجیدن سبک علایق‌تان، بهترین نوع نرده  را پیشنهاد خواهند داد. برای خرید هندریل شیشه ای می‌توانید، این کار را به‌صورت اینترنتی انجام دهید، اما نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که باید اطمینان کامل داشته باشید که محصول سالم به دستتان می‌رسد.

نصب و اجرا نرده شیشه ای جلو دیوار نارنجی
نرده‌شیشه ای چه مزایایی دارد؟

مزایا استفاده از جان پناه شیشه‌ ای

از اصلی‌ترین مزایای نرده شیشه‌ ای محافظت از جان افراد است. تمامی نرده‌ هایی که استفاده می‌شود به این منظور تعبیه می‌شوند اما می‌توان گفت که هندریل شیشه ای ای از امنیت بیشتری برخوردار است. اگر شما بخواهید این میزان امنیت بالاتر رود، می‌توانید ازهندریل شیشه ای استفاده کنید که میزان ارتفاع شیشه آن بیشتر است. در ادامه برخی از مزایای دیگر این نوع نرده‌ ها را هم نام برده و توضیح می‌دهیم.

 • ورود نور بیشتر

اگر از نرده شیشه‌ ای در داخل خانه خود استفاده کنید، نور موجود در فضا از آن عبور کرده و فضا را روشن‌تر می‌سازد. اگر از شیشه‌ های رنگی برای نرده خود استفاده کنید، می‌توانید در خانه، زمان تابش نور خورشید به شیشه، نورهای رنگی زیبایی را مشاهده کنید.

 • آسان‌ بودن تمیز کردن آن

برای تمیزکردن هندریل شیشه ای در هر نوع و یا فضایی که باشد، می‌توانید از شیشه پاک‌کن استفاده کنید. معمولا وجود شیشه در فضای بیرون باعث می‌شود که پس از بارش باران، روش آن لکه‌هایی شکل بگیرد که تمیزکردن آن اصلا کار سختی نخواهد بود. نکته مهمی که برای تمیزکردن شیشه‌ ها وجود دارد این است که باید از پارچه‌ای استفاده کنید که پرز نداشته باشد.

 • ایمن‌ بودن شیشه

شیشه‌ هایی که ضخامت بیشتری دارند، معمولا ایمن‌تر هستند. با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت علم، میزان امنیت شیشه‌ ها بالاتر رفته است. در قدیم شیشه‌ ها خاصیت شکنندگی بالاتری داشتند اما امروزه این‌که از این نوع شیشه‌ ها استفاده شود، احتمال آن بسیار کم است. درصد شکنندگی شیشه‌ های امروزه که برای نرده شیشه‌ ای استفاده می‌شود، بسیار پایین است. میزان مقاومت این شیشه‌ ها را می‌توان حتی با مقاومت فولاد مقایسه کرد.

یکی دیگر از دلایلی که هندریل شیشه ای را ایمن ساخته است، ساختار آن است که درصورت شکستن، تکه‌های خردشده آن تیز نیستند و پخش نمی‌شوند.

 • سازگاری با انواع مواد

اگر وسایل استفاده شده در منزل‌تان همانند میز تلویزیون یا کنسول و دیگر وسایل از جنس چوب، فلز، آینه، سنگ و… باشند، شیشه با هر کدام از آن‌ها سازگاری داشته و هماهنگی لازم با فضا را ایجاد می‌کند. اگر فضای داخلی دکوراسیون خانه دارای طرح و رنگ خاصی باشد، می‌توانید از شیشه‌ های رنگی یا طرح‌دار استفاده کنید.

نصب نرده شیشه‌ای در حیاط یک خانه
طریقه نصب نرده شیشه‌ای چگونه است؟

جان پناه شیشه‌ ای چگونه نصب می‌شود؟

ابتدا برای این‌که یک هندریل شیشه ایامن داشته باشید، باید زیرسازی برای نصب آن را درست انجام دهید. این زیرسازی بستگی به عامل اصلی مقاومت ساختار مکان مورد استفاده نرده شیشه‌ ای دارد. این میزان مقاومت به فلزی یا بتنی‌بودن اسکلت خانه بستگی دارد. چگونگی زیرسازی برای این نوع نرذه  در انواع مختلف آن، با یکدگیر تفاوت وجود دارد.

برای نصب هندریل شیشه ای در مکان مورد نظر، ابتدا باید پایه‌های آن را نصب کنید. چگونگی نصب پایه‌ها بستگی به نوع جان پناه شیشه‌ ای دارد. شکل نصب پایه‌های نرده‌ هایی که باید درون سطح موردنظر نصب شوند، با پایه‌هایی که باید روی سطح نصب شوند با یکدیگر تفاوت دارند. این پایه‌ها درواقع نگهدارنده شیشه‌ ها هستند. زمانی که شما برای نصب نرده شیشه‌ ای از پایه‌های باکیفیت استفاده می‌کنید، میزان نگهداری آن‌ها از شیشه‌ ها هم بالاتر خواهد رفت.

خدمات دیگر تتراجام

برای نصب این پایه‌ها باید دقت زیادی به خرج دهید تا این پایه‌های نگهدارنده، با یکدیگر تراز بوده و در یک سطح قرار گیرند. اهمیت این کار به این دلیل است که با نصب شیشه‌ ها روی این پایه‌ها، شیشه‌ ها هم در یک سطح قرار گرفته و نسبت به هم، تراز باشند. پس از این‌که پایه‌ها را نصب کردید، حال نوبت نصب شیشه‌ ها است. نصب شیشه‌ های هندریل شیشه ای روکار بسیار راحت‌تر از نصب نرده‌ های درون کار است.

برای نصب شیشه‌ ها به پایه آن، باید از مهره‌هایی استفاده کنید که ضخامت و طول و عرض مناسبی داشته باشند. هندریل شیشه ای روکار از مقاومت و ایمنی بیشتری برخوردارند که آن‌ها را از دیگر انواع آن متمایز کرده است. استفاده از نرده شیشه‌ ای کاربرد بسیاری دارد و در کنار این کاربردها، مزایای زیادی دارد که در این قسمت برخی از این موارد پرداختیم. امید است این مطالب برایتان کامل و مفید بوده و بتوانید بیشترین بهره را از آن‌ها در زمان خرید نرده شیشه‌ ای ببرید.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

قیمت نرده شیشه ای به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت نرده شیشه ای به عوامل مختلفی از جمله متراژ نرده، ارتفاع، ضخامت و نوع شیشه مصرفی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تتراجام تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ - ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴ 

نصب نرده شیشه ای چگونه است؟

ابتدا برای این‌که یک نرده شیشه‌ ای امن داشته باشید، باید زیرسازی برای نصب آن را درست انجام دهید. این زیرسازی بستگی به عامل اصلی مقاومت ساختار مکان مورد استفاده نرده شیشه‌ ای دارد. این میزان مقاومت به فلزی یا بتنی‌بودن اسکلت خانه بستگی دارد. چگونگی زیرسازی برای نرده شیشه‌ ای در انواع مختلف آن، با یکدگیر تفاوت وجود دارد.

انواع نرده شیشه ای کدام اند؟

انواع نرده شیشه ای عبارتند از: نرده شیشه‌ ای دفنی، نرده شیشه‌ ای اسپیگات، نرده شیشه‌ ای اکسپوز یا روکار و نرده شیشه‌ ای فیکس پوینت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۷ رای

10 Comments

 • سلام. من میخوام برای ادارم از نرده شیشه ای استفاده کنم. میخواستم بپرسم که میشه برای نصبش از شیشه لمینت استفاده کرد؟

  • درود و وقت بخیر خدمت شما کاربر گرامی.
   بله برای نصب نرده شیشه ای میتونید از شیشه لمینت و همچنین هندریل شیشه ای استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 • ممنون از توضيحات خوبتون چطور ميتونم نرده شيشه اي رو سفارش بديم؟

 • سلام از نرده شیشه ای برای راه پله هم میشه استفاده کرد؟

 • سلام وقتتون بخیر نرده شیشه ای نشکن هستش؟ و اینکه آیا در خانه و در کنار پارتیشن شیشه ای هم میشه نصبش کرد؟

  • درود بر شما کاربر گرامی.
   بله نرده های شیشه ای نشکن هستند و مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه دارند. و بله، بسته به دکوراسیون داخلی منزل یا محل کارتون، شما می تونید در کنار پارتیشن شیشه ای از نرده شیشه ای هم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *