نرده شیشه ای از سازه های شیشه ای بسیار محبوب در سال ۲۰۲۲ می باشد چرا که جلوه ی با شکوهی به ساختمان ها می دهد. اما شاید یکی از سوال هایی که برایتان پیش بیاید این باشد که آیا علاوه بر زیبایی، نرده های شیشه ای امنیت هم دارند؟ ما به شما خواهیم گفت. استفاده از انواع شیشه در بسیاری از مکان‌ ها کاربرد های مختلفی دارد. این کاربرد در ساختمان‌ سازی بسیار بیشتر است و در مناطق مسکونی، تجاری و یا حتی تفریحی از شیشه مخصوصا نرده شیشه ای بسیار استفاده می‌شود. در گذشته این میزان مصرف آنقدر زیاد نبود، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت شیشه‌ های مقاوم‌تر، میزان مصرفی شیشه بسیار بیشتر شده است. معمولا شیشه‌ ها در طراحی‌های مدرن خانه‌ها استفاده می‌شود. یکی از این موارد مصرف شیشه، برای نرده‌ ها است. معمولا نرده به منظور حفظ جان افراد و جلوگیری از خطرات سقوط وسایل نصب می‌شود.

نرده شیشه‌ ای علاوه‌ بر استفاده از آن به‌عنوان حفظ جان، زیبایی بسیاری هم به فضا فضای خانه و ساختمان می‌دهد. در این بخش قصد داریم به موضوع نرده شیشه‌ ای و تمامی مواردی که به آن مربوط است بپردازیم.

نصب انواع مدل های نرده شیشه ای
نرده شیشه ای | Glass Fence

نرده شیشه‌ ای چیست ؟

نرده شیشه‌ ای همانند هندریل شیشه ای و دیگر نرده‌ ها برای ایجاد فضایی زیبا و امن استفاده می‌شود. شیشه‌ ای که برای این نرده‌ ها استفاده می‌شود از جنس نشکن است که برای افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، خطراتی را به دنبال نداشته باشد. نصب این نوع نرده‌ ها معمولا بیشتر در فضاهایی است که دارای پله بوده که به منظور ایجاد حفاظ مانند نرده در کنار پله از این شیشه‌ ها استفاده می‌شود. استفاده از این نرده‌ های شیشه‌ ای در مکان‌ های دیگری که حتی پله ندارند هم دیده می‌شود.

نرده شیشه‌ ای استفاده‌ شده در بیشتر مکان‌ ها از جنس شیشه سکوریت است. این نوع شیشه‌ ها در اندازه‌ها و ابعاد گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسته به نوع نیاز فرد خریدار این شیشه‌ ها، در ضخامت کم و زیاد تولید شده و به فروش می‌رسند. ضخامت استفاده شده در ساخت شیشه سکوریت از ۵ میل تا ۱۰ میل متفاوت است. مشخصا زمانی که ضخامت شیشه و لایه‌های به کار برده شده در ساخت شیشه سکوریت بیشتر باشد، میزان مقاومت آن در برابر عوامل گوناگون بالاتر خواهد رفت.

نمونه کار های تتراجام

شرکت بهسا

پروژه هروی

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران ۲

بیمارستان محب مهر

نرده‌ های شیشه‌ ای باید توسط فردی ماهر و متخصص در این حیطه نصب و کار گذاشته شود. برای نصب این شیشه‌ ها در بالکن و تراس طبقات بالای خانه مسکونی، باید احتیاط زیادی را به خرج داد. نرده شیشه‌ ای با گیره‌هایی که در کنار یا زیر آن استفاده می کنند، برروی مکان موردنظرتان نصب می‌شود. قابلیت اجرای این نرده‌ های شیشه‌ ای بسیار بالاست. گیره‌های استفاده شده برای نصب نرده شیشه‌ ای جنس فلزی دارد تا مقاومت بالاتری نسبت به گیره‌هایی از جنس‌های دیگر داشته باشد.

اغلب افرادی که خانه‌های ویلایی دارند و می‌خواهند از فضای باز بالکن خود استفاده کامل را ببرند، از نرده شیشه‌ ای استفاده می‌کنند. استفاده از این نرده‌ ها این قابلیت را به افراد می‌دهد تا بتوانند آن طرف نرده‌ ها را هم با شفافیت کامل ببینند. ممکن است با استفاده از نرده‌ های چوبی در بالکن خانه‌های ویلایی که در شمال ساخته می‌شوند، این چوب‌ها پس از مدتی با قرارگرفتن در مجاورت باد و رطوبت خراب شوند. از این رو یک مزیتی که نرده شیشه‌ ای دارد، این است که در این مکان‌ ها خراب نمی‌شود.

نرده شیشه ای در محیط خارجی
نرده های شیشه ای را بهتر بشناسیم.

استفاده از برخی متریال دیگر در نصب نرده شیشه‌ ای، زیبایی کار را دو چندان می‌کند و سبب می‌شود تا میزان مقاومت شیشه بالاتر رفته و برای حفظ جان، بهتر باشد. زمانی که شما برای بالکن یا هر مکان دیگری، از نرده شیشه‌ ای استفاده می‌کنید، بالا رفتن میزان امنیت آن مکان این‌گونه است که اگر فرزند کوچکی داشته باشید، امکان این‌که از آن فضا به پایین بیوفتد بسیار کاهش پیدا می‌کند.

معمولا کودکان بازیگوشی زیادی دارند و برای مثال اگر از نرده چوبی استفاده کنید، ممکن است کودک به دلیل کنجکاوی زیاد بخواهد از نرده‌ ها عبور کند و یا این‌ که سر خود را میان نرده‌ های چوبی بگذارد. اگر شما از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید، مسلما برایتان همچین اتفاقی رخ نخواهد داد. نرده‌ های چوبی به‌صورتی تعبیه شده‌اند که ممکن است اگر چیزی در دستتان باشد و به زمین بیوفتد، از نرده‌ ها عبور کند. اما اگر از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید، امکان ایجاد همچین اتفاقی صفر است.

نصب و اجرا نرده شیشه ای در حیاط یک خانه کنار استخر
آشنایی با انواع مدل های مختلف نرده شیشه ای

انواع نرده شیشه‌ ای

نرده‌ های شیشه‌ ای همانند نرده‌ های دیگر انواع مختلفی دارند. این میزان تنوع به عوامل مختلفی همچون سایز، رنگ و جنس شیشه بستگی دارد. بسته به نوع نرده شیشه‌ ای که قرار است در چه جایی نصب شود، اغلب جنس و طرح و نوع آن متفاوت است. یکی از عواملی که باعث می‌شود این میزان تفاوت بیشتر مشخص شود، میزان ضخامت شیشه و درنهایت مقاومت آن است. برای مکان‌ هایی مانند بالکن و تراس، باید شیشه‌ هایی با ضخامت زیاد درنظر گرفته شود که میزان درصد حفظ جان افراد بالاتر رود.

در این بخش انواع نرده شیشه‌ ای را نام برده و به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت و خواهیم گفت که تفاوت اصلی آن‌ها با یکدیگر در چیست؟

استفاده از نرده شیشه ای مدل دفنی برای استخر
نرده شیشه ای مدل دفنی

نرده شیشه‌ ای دفنی

تفاوت اصلی این نوع نرده شیشه‌ ای با انواع دیگر آن این است که همان‌طور که از اسم آن مشخص شده است، پایه‌های نرده شیشه‌ ای دفن شده و اصلا مشخص نیست. تنها چیزی که از این نرده‌ ها مشخص است، شیشه آن است. این نوع از نرده شیشه‌ ای همچون دیگر نرده‌ های شیشه‌ ای از جنس شیشه سکوریت است. اغلب از این نوع نرده شیشه‌ ای برای نرده بالکن استفاده می‌شود. ظاهر یکدست آن این امکان را به فرد می‌دهد که هیچ چیز اضافه‌ای روی نرده حس نکند.

برای این‌که خود شیشه باعث به‌خطر انداختن جان افراد دیگر نشود، برروی آن از لمینت استفاده می‌شود که ظاهر کار تمیز و زیبا جلوه دهد و هم این‌که فردی که به این شیشه دست می‌زند، دچار بریدگی برروی پوست خود نشود. به این نوع از نرده‌ شیشه‌ ای، نرده شیشه‌ ای توکار هم گفته می‌شود؛ چراکه بخش اصلی آن که پایه‌هایش هستند، داخل کار قرار می‌گیرد.

قطرات بارون روی نرده شیشه ای مدل اسپیگات
نرده‌شیشه ای مدل اسپیگات

نرده شیشه‌ ای اسپیگات

شیشه این نوع نرده شیشه‌ ای، تفاوتی با انواع دیگر آن ندارد و بدلیل آنکه که اگر زمانی که شیشه بشکند، خورد نشود، جنس آن از سکوریت و لمینت است. کارایی نرده‌شیشه ای اسپیگات این‌گونه است که زمانی که دچار شکستگی شوند، پخش نمی‌شوند و در جای خود دچار شکستگی می‌شوند و این شکستگی منسجم است. موردی که این نوع از نرده شیشه‌ ای را از دیگر انواع آن تمیز داده است، نوع پایه‌های آن است.

برای ساخت پایه‌های این نوع از نرده، از جنس استیل و فولاد بهره برده‌اند. ویژگی‌ای که نرده شیشه‌ ای اسپیگات را خاص کرده است، پایه‌های آن است که به‌صورتی بزرگ بوده و در بین هر تکه از شیشه، یک پایه بلند، ۱۲ تا ۱۵ سانتی قرار گرفته است. معمولا از این نوع نرده‌ ها برای استخرها استفاده می‌شود که برای خروج و واردشدن به استخر باید یک در برای آن درنظر گرفته شود.

به دلیل ساختار فلز به‌کاررفته در پایه‌های این نوع از نرده شیشه‌ ای که ضد زنگ است، کاملا مناسب استخر است که حتی با پاشیده‌شدن آب به آن‌ها، زنگ نمی‌زنند و خراب نمی‌شوند. این نوع از نرده‌ های شیشه‌ ای، داخل سطح موردنظر نصب نمی‌شوند و پایه‌گذاری پایه‌های آن‌ها روی سطح است.

نصب نرده شیشه ای مدل اکسپوز یا روکار oN-fLOOR تتراجام
نرده شیشه ای اکسپوز (روکار) | On-Floor Glass Fence

نرده شیشه‌ ای اکسپوز یا روکار

اغلب افراد برای نرده‌ های شیشه‌ ای راه پله خود از نرده شیشه‌ ای اکسپوز استفاده می‌کنند. ویژگی این نوع از نرده شیشه‌ ای که باعث شده مناسب راه پله باشد، این است که معمولا از ضخامت ۱۰ تا ۱۲ میل برخوردار است که میزان بالایی برای داشتن مقاومت است. ویژگی بعدی آن که سبب تمایز آن با دیگر نرده‌ های شیشه‌ ای سکوریت شده است، امکان تعویض شیشه‌ ها است.

اگر بخشی از شیشه اکسپوز یا روکار راه ‌پله‌تان خراب شد و یا ترک برداشت، می‌توانید آن بخش را تعویض کنید. همان‌طور که گفته شد، جنس این نوع از نرده شیشه‌ ای هم از سکوریت است. استفاده از لمینت در ساختار این شیشه، علاوه‌بر ضخامت زیاد آن، باعث مقاومت و استقامت شیشه می‌شود. این نوع از نرده شیشه‌ ای هم در روی سطح کار نصب می‌شود اما تفاوت آن با نرده شیشه‌ ای اسپیگات در پایه‌های آن است. می‌توان گفت که شیشه نرده اکسپوز یکپارچه و در یک سطح است و از این رو همانند نرده شیشه‌ ای دفنی است.

نصب نرده شیشه ای مدل فیکس پوینت
نرده شیشه ای مدل فیکس پوینت

نرده شیشه‌ ای فیکس پوینت

یکی از انواع مدل‌های نرده شیشه‌ ای، نرده فیکس پوینت است. جنس این نوع از نرده‌ ها از ترکیب شیشه سکوریت و گلس است. همان‌گونه که از اسم آن مشخص است، گلس استفاده شده برای این کار از مدل بست پوینت است. ضخامت این نوع از نرده‌ های شیشه‌ ای، ۱۰ میل است که حدودا مقاومت بالایی را برای افراد حاضر در آن مکان ایجاد می‌کند. با وجود این‌که در ساختار این نوع از نرده‌ ها از بست گلس استفاده شده است، باز هم همان میزان دید را به افراد می‌دهد.

یکی از عواملی که باید در زمان نصب نرده شیشه‌ ای فیکس پوینت به آن توجه کرد، این است که فرد نصاب باید دقت زیادی را به خرج دهد. ممکن است حتی با خطای بسیار کوچک هم این نوع از نرده‌ های شیشه‌ ای دچار ناهماهنگی در سطح کار شوند و باعث شود که کار تراز و یکدست نباشد. برای این‌که این نرده‌ ها را به دیوار نصب کرده و آن را محکم کنید نیاز به بست دکمه‌ای دارید.

بست دکمه‌ای را می‌توانید با سلیقه خود، در رنگ‌های متنوع انتخاب کنید. برخی از افراد تمایل دارند که از شیشه‌ های رنگی برای نرده شیشه‌ ای استفاده کنند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، می‌توانید رنگ بست دکمه‌ای را با توجه به رنگ خود شیشه استفاده کنید.

 

نصب نرده شیشه ای برای بالکن در فضای باز توسط تتراجام
نرده شیشه ای چه کاربردی در دکوراسیون دارد؟

آیا از نرده شیشه ای میتوان در پله های گرد استفاده کرد؟

در پاسخ این سوال باید گفت بله، نرده شیشه هیج محدودیتی در نصب مکان های مختلف ندارد. و بهتر است برای پله های گرد خود برای دوچندان کردن زیبایی فضای خانه یا محل کار خود حتما بجای استفاده از نرده با متریال های دیگر از نرده شیشه ای استفاده کنید. قیمت این نوع نرده ها به دلیل داشتن قوس شیشه بیشتر است ولی ارزش زیبایی فضای خانه شما را دارد.

کاربرد های مختلف نرده شیشه‌ ای

برای این‌که با کاربردهای نرده شیشه‌ ای آشنا شوید، بهتر است ما را در ادامه این بخش دنبال کنید. معمولا از نرده شیشه‌ ای هم در فضای داخلی ساختمان و هم در فضای خارجی آن استفاده می‌شود. نوع نرده‌ های شیشه‌ ای مورد استفاده در داخل و بیرون ساختمان با یکدیگر تفاوت هایی دارند که ما در این قسمت به آن‌ می‌پردازیم.

یکی از مواردی که در مورد مکان مورد استفاده و کاربرد نرده شیشه‌ ای توضیح دادیم، در بالکن و استخرها بود. این نوع استفاده از نرده شیشه‌ ای، برای فضای بیرون ساختمان است.

کاربرد نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی

از نرده شیشه‌ ای در فضای داخلی بیشتر برای حفاظ پله‌ها استفاده می‌شود. اگر شما دارای خانه یا دفتری به‌ صورت دوبلکس هستید، می‌توانید برای راه پله‌های خود از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید. این نوع از نرده‌ ها به فضای خانه یا محل کارتان، حالت شیک و بسیار زیبا می‌دهد. اگر طراحی دکوراسیون محل موردنظرتان مدرن است، استفاده از نرده شیشه‌ ای تیر خلاصی است که می‌توانید برای اتمام کار بزنید.

طراحی و نصب نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی
نصب نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی

برخی از راه‌ پله‌ها به صورت گرد است و برخی از افراد گمان می‌کنند که نمی‌توانند از این نوع نرده‌ ها برای پله خود استفاده کنند. اما باید گفت این افراد سخت در اشتباه‌اند و استفاده از نرده شیشه‌ ای به این منظور، بسیار خاص خواهد شد.

یکی دیگر از موارد مصرفی نرده شیشه‌ ای در فضای داخلی، به منظور جداسازی نسبی دو فضا است. این‌که گفته می‌شود این جداسازی نسبی است برای این است که درواقع با این‌که فضاها از یکدیگر جدا می‌شوند، اما همچنان دسترسی‌های ظاهری نسبت به یکدیگر را دارند. معمولا از نرده‌ های شیشه‌ ای به این منظور برای این استفاده می‌شود که در شرکت‌ها، مدیران نسبت به سایر اعضای شرکت دید داشته باشند و ببینند که افراد چگونه کار خود را انجام می‌دهند.

علاوه‌بر استفاده از نرده‌ های شیشه‌ ای در همچین فضاهایی که بزرگ است، در شرکت‌های کوچک با تعداد کارمندان کم از آن استفاده می‌‎شود. این استفاده به این دلیل است که فضای کوچک را بزرگ نشان داده و سبب کوچک‌ترکردن فضا نخواهد شد.

طراحی و نصب نرده شیشه ای در فضای خارجی تتراجام
طراحی و نصب انواع نرده شیشه ای با بهترین کیفیت توسط تتراجام

استفاده از نرده های شیشه ای در فضای خارجی

اگر شما دارای خانه ویلایی باشید، علاوه‌بر استفاده از نرده شیشه‌ ای برای بالکن خود، می‌توانید از آن برای راه پله بیرون از خانه استفاده کنید. استفاده از این نوع نرده‌ ها برای این فضا باعث می‌شود که آن فضا و همچنین کل خانه بسیار شیک به‌نظر برسد. اگر منزل شما دارای پشت بام باشد، می‌توانید قسمتی از دیواره آن را از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید. این میزان، بستگی به سلیقه شما دارد و حتی می‌توانید کل دیوار را هم از این نرده بهره ببرید.

معمولا از نرده شیشه‌ ای برای پشت بام زمانی استفاده می‌شود که شما قصد دارید از آن‌جا مکانی برای خلوت‌گاه خود که به اصطلاح به آن روف گاردن میگوند بسازید. برای ساختن همچین مکانی در پشت بام، نیاز به میز و صندلی پلاستیکی و یا چوبی دارید. برای سطح کار می‌توانید از چمن مصنوعی استفاده کنید تا کار بسیار جذابی برای‌تان ایجاد شود. با این کار هم یک فضای بسیار آرام و جذاب در بالای خانه خود خواهید داشت و هم با استفاده از نرده شیشه‌ ای می‌توانید دید زیادی به اطراف داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 

هزینه نصب و قیمت نرده شیشه‌ ای

هزینه نصب نرده شیشه‌ ای ارتباط مستقیمی با قیمت آن نرده دارد. قیمت نرده شیشه‌ ای هم به عوامل مختلفی بستگی دارد که زمانی که شما قصد خرید آن را دارید، باید این موارد را درنظر بگیرید. یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت نرده شیشه‌ ای، متراژی است که قصد دارید از آن استفاده کنید. هرچه اندازه شیشه بیشتر باشد، قیمت آن هم در پی آن بیشتر خواهد شد. ارتفاع، ضخامت و نوع شیشه مصرفی، تاثیر مستقیمی در قیمت خواهد داشت.

برای مثال اگر از نرده‌ های شیشه‌ ای سکوریت با دارابودن لمینت استفاده شود، مشخصا قیمت آن از شیشه سکوریت خالی، بیشتر خواهد بود. می‌توان گفت که وجود لمینت برای شیشه به‌عنوان یک آپشن برای آن درنظر گرفته می‌شود. علاوه‌بر خود شیشه، جنس پایه‌های مصرفی برای کارگذاری و نصب نرده شیشه‌ ای، باعث تغییر در میزان قیمت نرده خواهد شد. اگر برای نرده شیشه‌ ای از پایه بی‌کیفیت استفاده شود، مسلما قیمت پایین‌تری خواهد داشت و در طول زمان خراب می‌شود.

زمانی که قصد دارید برای تراس کوچک خود از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید، چون قرار است در فضای کوچکی از این نرده‌ ها استفاده کنید، هزینه نصب آن زیاد نخواهد شد. اما اگر برای مثال بخواهید راه پله داخل خانه دوبلکس خود را که حداقل ۱۰ پله دارد از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید، میزان هزینه نصب آن بیشتر خواهد شد. از آن‌جایی که لازم است برای اکثر راه پله‌ها از دو طرف نرده استفاده کرد، نه‌تنها هزینه شیشه، بلکه هزینه دستمزد برای نصب آن هم دو برابر خواهد شد.

خرید انواع نرده‌شیشه ای
هنگام خرید انواع نرده شیشه ای به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

خرید نرده شیشه‌ ای

برای خرید نرده شیشه‌ ای می‌توانید به افرادی که کار طراحی دکور خانه را انجام می‌دهند و در واقع دکوراتیوها مراجعه کنید. اگر دوست دارید که بهترین نوع نرده شیشه‌ ای را داشته باشید، می‌توانید صفر تا صد کار را به این افراد بسپارید تا هم کاری با کیفیت تحویل گرفته و هم لازم نباشد برای نصب نرده،  هزینه جدایی را بپردازید. زمانی که قصد دارید از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید، می‌توانید با درنظرگرفتن رنگ محیط، از شیشه‌ های رنگی هم استفاده کنید.

اگر کار را به افراد دکوراتیو بسپارید، آن‌ها با دادن مشاوره به شما و سنجیدن سبک علایق‌تان، بهترین نوع نرده شیشه‌ ای را پیشنهاد خواهند داد. برای خرید نرده شیشه‌ ای می‌توانید، این کار را به‌صورت اینترنتی انجام دهید، اما نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که باید اطمینان کامل داشته باشید که محصول سالم به دستتان می‌رسد.

نصب و اجرا نرده شیشه ای جلو دیوار نارنجی
نرده‌شیشه ای چه مزایایی دارد؟

مزایا استفاده از نرده شیشه‌ ای

از اصلی‌ترین مزایای نرده شیشه‌ ای محافظت از جان افراد است. تمامی نرده‌ هایی که استفاده می‌شود به این منظور تعبیه می‌شوند اما می‌توان گفت که نرده شیشه‌ ای از امنیت بیشتری برخوردار است. اگر شما بخواهید این میزان امنیت بالاتر رود، می‌توانید از نرده‌ هایی استفاده کنید که میزان ارتفاع شیشه آن بیشتر است. در ادامه برخی از مزایای دیگر این نوع نرده‌ ها را هم نام برده و توضیح می‌دهیم.

  • ورود نور بیشتر

اگر از نرده شیشه‌ ای در داخل خانه خود استفاده کنید، نور موجود در فضا از آن عبور کرده و فضا را روشن‌تر می‌سازد. اگر از شیشه‌ های رنگی برای نرده خود استفاده کنید، می‌توانید در خانه، زمان تابش نور خورشید به شیشه، نورهای رنگی زیبایی را مشاهده کنید.

  • آسان‌ بودن تمیز کردن آن

برای تمیزکردن شیشه در هر نوع و یا فضایی که باشد، می‌توانید از شیشه پاک‌کن استفاده کنید. معمولا وجود شیشه در فضای بیرون باعث می‌شود که پس از بارش باران، روش آن لکه‌هایی شکل بگیرد که تمیزکردن آن اصلا کار سختی نخواهد بود. نکته مهمی که برای تمیزکردن شیشه‌ ها وجود دارد این است که باید از پارچه‌ای استفاده کنید که پرز نداشته باشد.

  • ایمن‌ بودن شیشه

شیشه‌ هایی که ضخامت بیشتری دارند، معمولا ایمن‌تر هستند. با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت علم، میزان امنیت شیشه‌ ها بالاتر رفته است. در قدیم شیشه‌ ها خاصیت شکنندگی بالاتری داشتند اما امروزه این‌که از این نوع شیشه‌ ها استفاده شود، احتمال آن بسیار کم است. درصد شکنندگی شیشه‌ های امروزه که برای نرده شیشه‌ ای استفاده می‌شود، بسیار پایین است. میزان مقاومت این شیشه‌ ها را می‌توان حتی با مقاومت فولاد مقایسه کرد.

یکی دیگر از دلایلی که نرده شیشه‌ ای را ایمن ساخته است، ساختار آن است که درصورت شکستن، تکه‌های خردشده آن تیز نیستند و پخش نمی‌شوند.

  • سازگاری با انواع مواد

اگر وسایل استفاده شده در منزل‌تان همانند میز تلویزیون یا کنسول و دیگر وسایل از جنس چوب، فلز، آینه، سنگ و… باشند، شیشه با هر کدام از آن‌ها سازگاری داشته و هماهنگی لازم با فضا را ایجاد می‌کند. اگر فضای داخلی دکوراسیون خانه دارای طرح و رنگ خاصی باشد، می‌توانید از شیشه‌ های رنگی یا طرح‌دار استفاده کنید.

نصب نرده شیشه‌ای در حیاط یک خانه
طریقه نصب نرده شیشه‌ای چگونه است؟

نرده شیشه‌ ای چگونه نصب می‌شود؟

ابتدا برای این‌که یک نرده شیشه‌ ای امن داشته باشید، باید زیرسازی برای نصب آن را درست انجام دهید. این زیرسازی بستگی به عامل اصلی مقاومت ساختار مکان مورد استفاده نرده شیشه‌ ای دارد. این میزان مقاومت به فلزی یا بتنی‌بودن اسکلت خانه بستگی دارد. چگونگی زیرسازی برای نرده شیشه‌ ای در انواع مختلف آن، با یکدگیر تفاوت وجود دارد.

برای نصب نرده شیشه‌ ای در مکان مورد نظر، ابتدا باید پایه‌های آن را نصب کنید. چگونگی نصب پایه‌ها بستگی به نوع نرده شیشه‌ ای دارد. شکل نصب پایه‌های نرده‌ هایی که باید درون سطح موردنظر نصب شوند، با پایه‌هایی که باید روی سطح نصب شوند با یکدیگر تفاوت دارند. این پایه‌ها درواقع نگهدارنده شیشه‌ ها هستند. زمانی که شما برای نصب نرده شیشه‌ ای از پایه‌های باکیفیت استفاده می‌کنید، میزان نگهداری آن‌ها از شیشه‌ ها هم بالاتر خواهد رفت.

خدمات دیگر تتراجام

برای نصب این پایه‌ها باید دقت زیادی به خرج دهید تا این پایه‌های نگهدارنده، با یکدیگر تراز بوده و در یک سطح قرار گیرند. اهمیت این کار به این دلیل است که با نصب شیشه‌ ها روی این پایه‌ها، شیشه‌ ها هم در یک سطح قرار گرفته و نسبت به هم، تراز باشند. پس از این‌که پایه‌ها را نصب کردید، حال نوبت نصب شیشه‌ ها است. نصب شیشه‌ های نرده شیشه‌ ای روکار بسیار راحت‌تر از نصب نرده‌ های درون کار است.

برای نصب شیشه‌ ها به پایه آن، باید از مهره‌هایی استفاده کنید که ضخامت و طول و عرض مناسبی داشته باشند. نرده‌ های شیشه‌ ای روکار از مقاومت و ایمنی بیشتری برخوردارند که آن‌ها را از دیگر انواع آن متمایز کرده است. استفاده از نرده شیشه‌ ای کاربرد بسیاری دارد و در کنار این کاربردها، مزایای زیادی دارد که در این قسمت برخی از این موارد پرداختیم. امید است این مطالب برایتان کامل و مفید بوده و بتوانید بیشترین بهره را از آن‌ها در زمان خرید نرده شیشه‌ ای ببرید.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

قیمت نرده شیشه ای به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت نرده شیشه ای به عوامل مختلفی از جمله متراژ نرده، ارتفاع، ضخامت و نوع شیشه مصرفی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تتراجام تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ - ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴ 

نصب نرده شیشه ای چگونه است؟

ابتدا برای این‌که یک نرده شیشه‌ ای امن داشته باشید، باید زیرسازی برای نصب آن را درست انجام دهید. این زیرسازی بستگی به عامل اصلی مقاومت ساختار مکان مورد استفاده نرده شیشه‌ ای دارد. این میزان مقاومت به فلزی یا بتنی‌بودن اسکلت خانه بستگی دارد. چگونگی زیرسازی برای نرده شیشه‌ ای در انواع مختلف آن، با یکدگیر تفاوت وجود دارد.

انواع نرده شیشه ای کدام اند؟

انواع نرده شیشه ای عبارتند از: نرده شیشه‌ ای دفنی، نرده شیشه‌ ای اسپیگات، نرده شیشه‌ ای اکسپوز یا روکار و نرده شیشه‌ ای فیکس پوینت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۷ رای

۱۰ Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *