شیشه دارای چندین ویژگی است که آن را به عنوان المانی برای طراحی داخلی بسیار ارزشمند می کند. پارتیشن شیشه ای دو جداره کم هزینه، کاملا شفاف و قوی برای تشکیل یک مانع محکم است. پارتیشن شیشه ای دوجداره زمانی گزینه ای عالی است که بخواهید یک منطقه را بدون کم کردن نور و محدود کردن خطوط دید، نصب کنید.

طراحی و نصب پارتیشن شیشه ای دو جداره

اجرا انواع پارتیشن شیشه ای مناسب محیط های اداری توسط تتراجام

پارتیشن شیشه ای دوجداره چیست ؟

پارتیشن ‌شیشه ‌ای دوجداره ، اساساً دیوارهایی از جنس شیشه در فضای داخلی هستند که برای تعریف، بستن و مشخص کردن فضاها استفاده می ‌شوند. آنها زمانی کاربرد دارند که بخواهید بین مناطق مختلف بدون بسته شدن کامل در مناطق، تفاوت قائل شوید. پارتیشن های دو جداره، یکی از گزینه های مشترک طراحی داخلی برای پارتیشن اداری ، اماکن تجاری و ساختمان های عمومی هستند. در واقع، پارتیشن ‌شیشه ‌ای دو جداره ، معمولاً در مناطق کاری متفاوتی اجرا می شوند.

هنگامی که تصمیم گرفته شود که مناطق جداگانه را کاملاً بدون محدودیت نور و خطوط دید محصور کرده یا آنکه قسمت هایی از راه های ورودی و درب را شکل دهند، از آنها به عنوان یک ویژگی طراحی خاص در یک دفتر، استفاده خواهند کرد.

استفاده از پارتیشن شیشه ای دو جداره در یک محیط اداری

از پارتیشن شیشه ای دوجداره در چه جاهایی استفاده می شود؟

کاربرد پارتیشن شیشه ای دوجداره

یکی از نکاتی که محبوبیت پارتیشن شیشه ای دوجداره را بیشتر کرده است، کوچکتر شدن فضای ساختمان ها می باشد. این یک روش مناسب برای جداکردن و تقسیم بندی دیوارهای داخلی است که می تواند در ساختمان های اداری و مسکونی به کار گرفته شود.

با استفاده از قابلیت های پارتیشن شیشه ای دو جداره ، می توان بخش های متحرک و ثابت را در محیط ایجاد کرده و انواع درب های تاشو و ریلی را بر روی آن نصب نمود تا کمترین فضای محیط را اشغال نماید. از همین روست که امروزه برای ایجاد فضاهایی همچون حمام، آشپزخانه، اتاق کار، گلخانه و … به خوبی استفاده می شود. در محیط های اداری نیز به دلیل ایجاد تقسیم بندی های کاربردی، از پارتیشن شیشه ای دوجداره استفاده می شود.

استفاده از پارتیشن شیشه ای دو جداره در یک محیط اداری

مزایا پارتیشن شیشه ای دو جداره تتراجام

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای دوجداره

دیوارهای شیشه ای داخلی، دارای مزایای زیادی هستند که آنها را به انتخاب محبوبی در بین طراحان داخلی تجاری و مسکونی تبدیل می کند که بشرح ذیل به آن می پردازیم:

نور متناسب فضا

بستن نواحی متمایز می‌تواند به سرعت بخش ‌هایی از یک دفتر را تاریک و ناخوشایند کند. پارتیشن شیشه ای دوجداره اجازه می‌دهند نور طبیعی آزادانه در سرتاسر محل جریان داشته باشد، هزینه‌های روشنایی را کاهش داده و به تقویت روحیه کارکنان کمک می‌کند.

بازتر شدن دید

یکی از دلایل کلیدی محبوبیت دفاتر با طرح باز این بود که مدیران شرکت ها به این باور رسیدند که در محیطی با پارتیشن شیشه ای دوجداره ، کارکنان احساس می ‌کنند، بیشتر عضو یک تیم هستند و در نتیجه اگر همه بتوانند یکدیگر را ببینند، با هماهنگی بیشتری کار می‌کنند. این تقسیم بندی، جلوه مناسبی را به دست می آورد و در عین حال فضای خاص خود را به همه ارائه می دهد. به دلیل باز بودن خطوط دید، محیط کار جادارتر به نظر می رسد.

نصب پارتیشن شیشه ای دوجداره عایق صدا

استفاده از پارتیشن شیشه ای عایق صدا

پارتیشن شیشه ای دوجداره به عنوان عایق صدا

یکی از اشکالات مدل اداری پلان باز سر و صدا است. با استفاده از پارتیشن شیشه ای دوجداره ، حجم صدا می تواند محدود شده و حواس پرتی ها را به حداقل برساند. شیشه، با ایجاد فضاهای محصور و ساکت بدون محدود کردن کامل افراد، این مشکل را حل می کند.

انعطاف پذیری بالا

از آنجایی که پارتیشن شیشه ای دوجداره همانند پارتیشن شیشه ای فریم لس به صورت مدولار از پانل های شیشه ای ساخته می شوند، ایجاد فضاهای متفاوت و پیکربندی پارتیشن ها به روش های مختلف بسیار آسان است.

هزینه کم و به صرفه

شیشه یک ماده ساده است که در دسترس بوده و مقرون به صرفه است. همچنین نصب و برداشتن آن بسیار آسان است و باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های ساختمان می شود. به خصوص زمانی که نوبت به طراحی مجدد فضا می رسد، پارتیشن شیشه ای دوجداره کاملا گزینه ای مناسب خواهد بود.

پارتیشن شیشه ای دو جداره و انواع آن

نصب و اجرا انواع پارتیشن شیشه ای دو جداره توسط تتراجام

انواع پارتیشن شیشه ای دوجداره

هنگامی که مانند پارتیشن شیشه ای تک جداره، زمان انتخاب و نصب انواع پارتیشن دو جداره شیشه ای می شود؛ پارتیشن بندی بدون قاب، زیبایی‌ شناسی و عملکرد کلی پارتیشن ‌های داخلی را با انواع درب ‌های ریلی و … بهبود می ‌بخشد. انواع شیشه های استاندارد ۱۰ و ۱۲ میلی متر و شیشه های لمینت ۱۰.۸ و ۱۲.۸ میلی متر برای پارتیشن شیشه ای دوجداره بدون قاب استفاده می شود.

این در حالی است که طیف گسترده ای از پروفیل‌ های استفاده شده در پارتیشن دو جداره در دسترس است. کانال ‌های تعبیه شده، ضخامت ‌های شیشه‌ای ۶ و ۶.۴ میلی‌ متری را در خود جای می ‌دهند و کاملاً با نیازهای کاربر قابل تنظیم هستند.

برای تکمیل کانال های پارتیشن شیشه ای دوجداره ،طیف وسیعی از پوشش ‌ها، برای ایجاد یک سیستم بصری مطلوب، طراحی شده است. ضمن آنکه قاب های این نوع از پارتیشن، عمدتا از آلومینیوم بوده و امکان انتخاب رنگ توسط مشتری می باشد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 

قیمت پارتیشن شیشه ای دوجداره

برای ارائه طرح ‌های پارتیشن شیشه ای دو جداره به سفارش مشتری، می توان از طرح با فریم یا به شکل فریم لس انتخاب نمود. در بسیاری از مواقع، شیشه و فلز که با هم ترکیب می شوند، می ‌توانند طرح ‌های پارتیشن منحصر به فرد و متمایزی را فراهم کنند.

ضمن آنکه با اجرای شیشه های سکوریت در پارتیشن شیشه ای دوجداره و درج لوگو و نام برند شما روی آن، می توان زیبایی و جلوه محیط را دو چندان نمود. پارتیشن ‌های دو جداره را می توان به درخواست مشتری، در ضخامت های متفاوتی اجرا نمود که باعث می شود تا فضای شخصی تری ایجاد شود.

ضمن آنکه باید گفت که پارتیشن شیشه ای دو جداره و تک جداره اغلب به عنوان دیوارهای شیشه ای نامیده می شوند و می توان آنها را با درهای شیشه ای ترکیب نمود تا فضایی محدود ایجاد کرده و سطوح نور طبیعی را تنظیم کند.

در واقع، پارتیشن شیشه ای دوجداره محکم ‌تر از پارتیشن ‌های تک جداره هستند، گرما را حفظ می‌ کنند و اجازه می ‌دهند تا ۱۰ دسی ‌بل، سرکوب صوتی بیشتری را برای فضاهای خصوصی و اتاق‌ های جلسه ایجاد کنند. می توانید به راحتی و متناسب با درخواست خود، سفارش داده و قیمت پارتیشن شیشه ای دوجداره را دریافت کنید.

نمونه کار های تتراجام

شرکت بهسا

پروژه هروی

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران ۲

بیمارستان محب مهر

خرید پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن دوجداره، راهی عالی برای زیباتر کردن دفتر کار شما هستند. پارتیشن ‌های شیشه‌ای با جدا کردن قسمت‌ های کار و همچنان اجازه عبور نور طبیعی از اتاقی به اتاق دیگر، فضایی جادار به محیط کار شما می‌دهند. بایستی هنگام خرید پارتیشن شیشه ای دوجداره ، جزئیات و عناصر آن را به خوبی بررسی کنید.

در صورتی که پارتیشن دو جداره با فریم تهیه می شود، می بایست که از پروفیل های استاندارد استفاده شود که دارای رنگ های ثابتی بوده و مقاومت و ضخامت مناسب را دارا باشد. از سویی دیگر، شیشه استفاده شده در پارتیشن شیشه ای دوجداره باید ایمن شفاف و مقاوم با کاهش نویز صوتی تا ۳۳ دسی بل را داشته باشد.

همچنین، ضخامت شیشه ۱۰ میلی متر در حداکثر ارتفاع ۲۷۰ سانتی متر و یا ۱۲ میلی متر با حداکثر ارتفاع ۳۰۰ سانتی متر انتخاب گردد.

 

مزایا و معایب پارتیشن شیشه ای دوجداره

شاید برای برخی از افراد، سطح پارتیشن شیشه ای دو جداره ، مانند شیشه های تک جداره به نظر برسد. اما با افزایش عملکرد، پارتیشن دو جداره راه حلی عالی برای تقسیم مکان های نوآورانه با چالش های صوتی بیشتر است.

شیشه‌های دوجداره با رتبه‌بندی آکوستیک پیشرفته، برای افزودن حریم خصوصی به دفاتر، نمایشگاه‌ها، طبقات نیم طبقه و موارد دیگر کاملاً مناسب است. شفافیت شیشه‌ ها تضمین می‌کند که برخلاف پارتیشن ‌بندی های استفاده شده از چوب و MDF، نور همچنان می‌تواند به داخل یک اتاق برسد و طیف وسیعی از مزایای آن را به همراه داشته باشد.

پارتیشن شیشه ای دو جداره با پیشرفت هایی مانند عایق صداب بهبود یافته، همان سبک حرفه ای را در محیط های داخلی فراهم می کند. ضمن آنکه در حین نصب، پارتیشن ‌های شیشه ‌ای با رنگ ‌های متفاوتی به درخواست مشتری قرار می‌گیرند.

خدمات دیگر تتراجام

شما می‌توانید پارتیشن‌ شیشه‌ای دوجداره خود را با جلوه‌های شیشه‌ای سفارشی کنید یا برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، پرده ‌های یکپارچه بین شیشه‌ های دوجداره نصب نمایید. آنها می توانند محافظت از صدای ۴۰-۴۴dB را ارائه دهد. بنابراین، مکالمات به سختی قابل شنیدن هستند و صداهای بلند فقط قابل تفسیر هستند.

برای پردازش صدای بیشتر در پارتیشن‌ شیشه‌ای دوجداره ، شیشه دو جداره با شیشه آکوستیک سازگار است. هنگامی که با هم ثابت می شوند، می تواند رتبه بندی صدای ۴۶-۵۰dB را ارائه دهد. شاید تنها ایرادی که می توان به این نوع از پارتیشن وارد دانست، از بین رفتن حریم خصوصی در محیط های اداری است.

البته این نکته را می توان با استفاده از شیشه های مات برطرف نمود. بدین ترتیب با نصب پارتیشن‌ شیشه‌ای دوجداره مطابق با نیازهای خود، می توانید علاوه بر رفع این مساله، از نور طبیعی مناسب و کاهش صدا محیط نیز برخوردار شوید.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

مزایا پارتیشن شیشه ای دوجداره چیست؟

شاید برای برخی از افراد، سطح پارتیشن شیشه ای دو جداره ، مانند شیشه های تک جداره به نظر برسد. اما با افزایش عملکرد، پارتیشن دو جداره راه حلی عالی برای تقسیم مکان های نوآورانه با چالش های صوتی بیشتر است. شیشه‌ های دوجداره با رتبه‌بندی آکوستیک پیشرفته، برای افزودن حریم خصوصی به دفاتر، نمایشگاه‌ها، طبقات نیم طبقه و موارد دیگر کاملاً مناسب است. شفافیت شیشه‌ ها تضمین می‌کند که برخلاف پارتیشن ‌بندی های استفاده شده از چوب و MDF، نور همچنان می‌تواند به داخل یک اتاق برسد و طیف وسیعی از مزایای آن را به همراه داشته باشد

هزینه نصب پارتیشن شیشه ای دو جداره به چه عواملی بستگی دارد؟

برای ارائه طرح ‌های پارتیشن شیشه ای دو جداره به سفارش مشتری، می توان از طرح با فریم یا به شکل فریم لس انتخاب نمود. در بسیاری از مواقع، شیشه و فلز که با هم ترکیب می شوند، می ‌توانند طرح ‌های پارتیشن منحصر به فرد و متمایزی را فراهم کنند. ضمن آنکه با اجرای شیشه های سکوریت در پارتیشن اداری ای دوجداره و درج لوگو و نام برند شما روی آن، می توان زیبایی و جلوه محیط را دو چندان نمود. پارتیشن ‌های دو جداره را می توان به درخواست مشتری، در ضخامت های متفاوتی اجرا نمود که باعث می شود تا فضای شخصی تری ایجاد شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *