امروزه ساختار مدرن طرفدار بیشتری دارد. یکی از المان هایی که می‌ توان برای این سبک در مکان‌های مختلف استفاده کرد، شیشه است. از شیشه ها می‌ توان برای طراحی و نصب انواع پارتیشن شیشه ای استفاده کرد که برای جداسازی و تفکیک بخش‌هایی از خانه و یا اداره کاربرد دارد. پارتیشن شیشه‌ ای دارای انواع مختلفی است که یکی از آن‌ ها، پارتیشن شیشه ای فریم لس (Frameless) است. اغلب برای سبک‌ های مدرن از این نوع پارتیشن استفاده می‌شود که زیبایی فضا را بیش از پیش خواهد کرد. تتراجام در این بخش، به معرفی این پارتیشن خاص و زیبا و کاربردهای آن پرداخته است.

شیشه فریم لس چیست؟

در ادامه مقاله پارتیشن شیشه ای فریم لس با شیشه فریم لس آشنا می شویم. شیشه فریم لس نوعی شیشه است که بدون فریم نگهدارنده ساخته می شود. این بدان معناست که شیشه به طور مستقیم به سازه ساختمان متصل می شود و هیچ قاب یا فریمی در اطراف آن وجود ندارد. شیشه فریم لس اغلب در نمای ساختمان ها، پنجره ها و درب ها استفاده می شود.

انواع شیشه فریم لس

انواع شیشه فریم لس بر اساس ساختار و عملکرد آنها دسته بندی می شوند. که در ادامه مواردی را با هم بررسی می کنیم.

درب شیشه ای فریم لس

درب شیشه ای فریم لس نوعی درب است که بدون فریم یا قاب نگهدارنده ساخته می شود. این بدان معناست که شیشه به طور مستقیم به سازه ساختمان متصل می شود و هیچ قاب یا فریمی در اطراف آن وجود ندارد. درب شیشه ای فریم لس اغلب در فضاهای داخلی ساختمان ها مانند اتاق ها، سالن ها، دفاتر و فروشگاه ها استفاده می شود.

درب کابینت فریم لس بنوبیس نوعی درب کابینت است که بدون فریم یا قاب نگهدارنده ساخته می شود. این بدان معناست که شیشه به طور مستقیم به سازه کابینت متصل می شود و هیچ قاب یا فریمی در اطراف آن وجود ندارد. درب کابینت فریم لس بنوبیس اغلب در آشپزخانه ها و سایر فضاهای داخلی استفاده می شود.

شیشه فریم لس ساده

این نوع شیشه ساده ترین نوع شیشه فریم لس است. در این نوع شیشه، شیشه به طور مستقیم به سازه ساختمان متصل می شود.

شیشه فریم لس دو جداره

این نوع شیشه از دو لایه شیشه تشکیل شده است که با یک لایه هوا یا گاز عایق در بین آنها جدا شده اند. این نوع شیشه عایق صوتی و حرارتی بهتری نسبت به شیشه فریم لس ساده دارد.

پنجره ها

شیشه فریم لس در پنجره ها به دلیل عایق صوتی و حرارتی خوبی که دارد استفاده می شود. و پارتیشن شیشه ای فریم لس  یکی از انواع شیشه فریم لس می باشد.

پارتیشن شیشه ای فریم لس در یک مکان
طراحی و نصب انواع پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس چیست ؟

همانطور که گفتیم، پارتیشن یا دیوایدر شیشه ای ، انواع مختلفی دارد. یکی از انواع پارتیشن‌ ها که بیشتر برای فضاهای اداری و سازمانی استفاده می‌شود، پارتیشن های شیشه‌ ای فریم لس (Framless) است. این نوع پارتیشن خود به انواع مختلفی هم تقسیم می‌شود. برخی از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دارای فریم هستند و برخی دیگر که فریم ندارند را فریم‌ لس می‌گویند. این نوع از پارتیشن شیشه‌ ای، سبک جدید و مدرنی است که بیشتر در اداره‌جات استفاده می‌شود.

ایجاد فضای بسیار زیبا و جذاب برای کارکنان باعث می‌شود که انگیزه‌شان بالا رفته و درصورت دیدن کارکنان دیگر و ایجاد حس تعامل بین افراد حاظر در آن شرکت و اداره، این انگیزه برای کار، بیشتر می‌شود. پارتیشن‌ های قدیمی بسیار سنگین بوده و برای نصب آن‌ ها زمان زیادی صرف می‌شد. این پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس به‌صورتی است که از یک لایه نازک شیشه تشکیل شده که فریم‌های کوچک آن‌ ها را به یکدیگر متصل می‌کنند.

نمونه کار های تتراجام

کارخانه فولاد یزد

پروژه هروی

شرکت بهسا

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

شرکت فولاد یزد

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران 2

بیمارستان محب مهر

امروزه از پارتیشن شیشه ای فریم لس یا بدون فریمری بیشتر استفاده می‌شود. چرا که هیچ فضایی را بلا استفاده نگذاشته و از تمامی سطوح به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کند. در پارتیشن‌ های قدیمی که شیشه‌ ای نبودند، فضای آن بخش بسیار بسته و خفه بود که معمولا کارکردن در آن اتاقک بسته کار هرکسی نبود. هر نوع از پارتیشن یا دیوایدر دارای اجزایی است که با آن کار نهایی ایجاد می‌شود. پارتیشن های شیشه‌ ای فریم‌ لس از شیشه سکوریت و فریم‌های کوچک تشکیل می‌شود.

معمولا شیشه سکوریتی که برای اداره‌ها استفاده می‌شود، شیشه رنگی سکورت تک جداره است که ضخامتی به اندازه 10 میلی متر دارد. فریم‌هایی که برای اتصال ابعاد مختلف شیشه به یکدیگر استفاده می‌شود، فریم‌های آلومینیومی هستند. اگر شما دوست دارید که فضایی نسبتا باز و با دید بالا داشته باشید، بهترین کار استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس است. اگر نمی‌خواهید که فضای کارکنان در اداره با هم یکی شود و هر فرد حریم خصوصی خود را تا حدی داشته باشد، می‌ توانید شیشه‌های مات را برای این کار استفاده کنید.

نصب پارتیشن شیشه ای فریم لس برای یک اداره
پارتیشن شیشه‌ای فریم لس چه کاربرد هایی دارد؟

کاربرد پارتیشن های شیشه‌ ای فریم‌ لس

همان‌طور که گفته شد، پارتیشن‌ ها برای جداکردن فضا به بخش‌های مختلف در یک مکان استفاده می‌شود. پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس که در برخی موارد هیچ فریمی ندارد و یا اگر دارای فریم باشد، بسیار کوچک هستند کاربرد بسیاری دارد. در فضاهای مدرن و شرکت‌های نوساخت از این نوع پارتیشن‌ ها بیشتر استفاده می‌شود. با نصب این پارتیشن‌ ها برای کارمندان خود می‌ توانید این حس را به آن‌ ها القا کنید که برای همیشه درحال دیدرس شما به‌عنوان مدیر آن شرکت قرار دارند.

در صورتی که کارمندان بدانند که همیشه فردی نظاره‌گر کارهای آنان است، پس بهترین کار خود را ارائه داده و سعی می‌کنند که از کوچک‌ ترین اشتباه دوری کنند. استفاده از این نوع پارتیشن‌ ها باعث می‌شود که حس رقابت هم بین کارکنان به‌وجود بیاید و افراد، کارها را به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد.

از پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس می‌ توان در منزل هم استفاده کرد. معمولا افرادی که دارای فضای بسیار کمی هستند و نمی‌خواهند که این فضا‌ها به‌صورتی تفکیک شوند که دید کافی به یکدیگر نداشته باشند، از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای استفاده می‌کنند. استفاده از این نوع پارتیشن‌ ها باعث می‌شود که علاوه‌ بر این‌که دید کافی به تمامی نقاط خانه یا محل کار خود داشته باشید، نور کافی هم در بین فضا جریان داشته باشد.

یک پارتیشن شیشه ای بدون فریم در اداره و تعدادی صندلی و میز
کاربرد های پارتیشن شیشه ای بدون فریم تتراجام

در شرکت‌ها علاوه‌بر استفاده از پارتیشن های شیشه ای فریم لس برای اتاق کارکنان، برای اتاق مدیران و یا اتاق کنفرانس هم استفاده می‌شود. استفاده از این پارتیشن‌ ها برای این فضاها به این دلیل است که افراد دیگر دسترسی کافی و مستقیم به این اتاق‌ها را داشته باشند. همان‌گونه که از نام آن مشخص است، پارتیشن یعنی پارت و بخش‌بندی‌ کردن فضاها از یکدیگر. عمده استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس برای شرکت‌ها و اداره‌ها است.

در این مکان‌ها فضایی برای برگذاری جلسه با مدیران دیگر قرار دارد که استفاده از این شیشه‌ها برای دیوارهای اتاق جلسه باعث می‌شود که صدایی از بیرون داخل نیاید و برعکس. شیشه‌های سکوریت استفاده‌شده برای پارتیشن شیشه‌ ای معمولا عایق صدا هستند. این عایق صدابودن به این دلیل است که معمولا شیشه‌های پارتیشن‌ ها، دوجداره هستند.

استفاده از پارتیشن شیشه ای بدون فریم در کی محیط اداری
یک پارتیشن شیشه ای های فریم لس با کیفیت، چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌ های پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای فریم لس دارای ویژگی‌هایی است که آن را از انواع دیگر پارتیشن برای اداره و خانه متمایز کرده است. برای مثال یکی از ویژگی‌هایی که پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس دارد این است که به‌ راحتی نصب می‌شود. در مقابل آن اگر بخواهیم نصب آن را با نصب پارتیشن چوبی برای فضای داخلی خانه مقایسه کنیم، نصب پارتیشن چوبی هم سخت‌تر است و هم زمانم بیشتری را لازم دارد. در ادامه ویژگی‌های دیگر پارتیشن های شیشه‌ ای فریم‌ لس را نام می‌بریم.

 • این نوع پارتیشن در مقایسه با پارتیشن فریم‌دار راحت‌تر نصب می‌شود و زمان کمتری را نیاز دارد.
 • وزن پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس معمولا سبک است.
 • نصب و اجرا پارتیشن فریم لس شیشه‌ ای نسبت به پارتیشن‌ های دیگر بسیار اقتصادی بوده و هزینه زیادی برای آن لازم نیست.
 • فضایی که بین دو محیط مورد نظر برای اجرای این نوع پارتیشن اشغال می‌شود، در این نوع بسیار کم است.
 • ایجاد فضای مدرنیته خاص و جذاب
 • اگر برای پارتیشن خود از شیشه سکوریت نشکن استفاده کنید، مقاومت و استحکام زیادی خواهد داشت.
 • می‌ توانید بنا به سلیقه خود مات یا شفاف‌ بودن و یا رنگی و بی‌رنگ‌بودن را انتخاب کنید.
 • شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه‌ ای عایق بسیار مناسبی برای صدا و حرارت است.
 • پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس قابلیت اجرا در هر مکانی را دارد.
 • برای کارکنان و مدیران باعث ایجاد دید بیشتری می‌شود.
 • نور زیادی از شیشه عبور می‌کند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

09125098986 02122975004

 

قیمت و هزینه نصب پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای که دارای فریم هستند، قیمت بیشتری داشته و این هزینه معمولا بیشتر برای خود فریم است. در پارتیشن‌ های شیشه ای فریم‌ لس هستند، هم در برخی موارد از فریم استفاده می‌شود، اما این فریم اندازه کوچک و نازکی دارد. پس می‌ توان گفت که یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس هم می‌ تواند نوع و جنس فریم باشد. علاوه‌بر موارد گفته شده عوامل دیگری هم تاثیر مستقیم بر قیمت پارتیشن دارند.

 • ابعاد شیشه‌ ای که استفاده می‌شود در قیمت نهایی خرید و همچنین نصب پارتیشن دارد. هرچه ابعاد شیشه بزرگ‌تر باشد باید برای آن هزینه بیشتزری را صرف کنید.
 • بخش‌بندی‌ هایی که برای هر تکه از شیشه قرار داده می‌شود، به فریم‌های بیشتری نیاز دارد. هرچه تعداد فریم‌ها بیشتر شود، قیمت آن هم افزایش می‌یابد.
 • هرچه میزان آن بخضی که قصد دارید از پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس استفاده کنید بیشتر باشد، هزینه نصب و اجرای آن هم بیشتر خواهد بود.
نصب پارتیشن شیشه ای بدون فریم در یک فضای کاری
سفارش انواع پارتیشن شیشه ای بدون فریم تتراجام

خرید پارتیشن شیشه ای فریم‌ لس

همان‌طور که گفته شد برخی از پارتیشن‌ های شیشه ای فریم‌ لس دارای فریم هم هستند. فریم در واقع پایه‌های کوچکی است که در بین هر شیشه قرار داده می‌ شود. اگر نوع پارتیشن انتخابی شما به این شکل است باید به فکر خرید فریم هم باشید. برای این کار می‌ توانید از سایت‌های معتبر خرید خود را انجام دهید. برخی از افراد تمامی کارهای خود را به این شکا انجام می‌دهند. اگر قصد دارید شیشه منتخب خود را هم سفارش دهید، باید توجه زیادی را روی آن بگذارید.

این توجه به این دلیل است که باید از بسته‌ بندی درست آن اطمینان کافی را حاصل کنید. بهترین کار این است که این خرید را حضوری انجام دهید.

مزایا و معایب پارتیشن شیشه ای بدون فریم و تصویر پارتیشن شیشه ای فریم لس
طراحی و نصب پارتیشن شیشه ای بدون فریم چه مزایایی دارد؟

مزایا و معایب پارتیشن شیشه‌ ای بدون فریم

هر نوع از پارتیشن‌ ها یا دیوایدرها دارای مزایا و معایبی هستند که شما باید با دانستن آن‌ ها بهترین نوع را برای منزل و یا محل کار خود انتخاب کنید. در ابتدا برخی از مزایای پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس را نام برده و هریک را توضیح می‌دهیم.

 • اشغال فضای کم

پارتیشن شیشه‌ ای فریم‌ لس معمولا به نام پارتیشن اداری شناخته می‌شود. این نام به این دلیل است که بیشتر در اداره‌ها کارگذاری می‌شود. با نصب این نوع پارتیشن در هر بخش از اداره یا شرکت، فضای زیادی را ازدست نخواهید داد.

 • جذابیت و زیبایی

زمانی که از پارتیشن شیشه‌ ای برای فضای مکان‌موردنظر خود استفاده می‌کنید، نور از آن عبور داده می‌شود و فضای بسیار زیبایی را خلق خواهد کرد. استفاده از شیشه‌های رنگی برای پارتیشن باعث می‌شود که این جذابیت و زیبایی دوچندان شود.

 • ایجاد حس سر زندگی

همان‌طور که گفته شد، با داشتن پارتیشن شیشه‌ ای، نور از آن عبور می‌کند و گویی در فضای بسته‌ای قرار ندارید. این مزیت باعث می‌شود که نور تابیده‌شده آفتاب در همه بخش‌ها جریان داشته باشد.

از معایب پارتیشن شیشه ای فریم لس می‌ توان گفت که برخی از افراد گمان می‌کنند که با وجود شیشه برای دیوار اتاق کارشان، آن فضای خصوصی برای خود را نخواهند داشت و درواقع حریم خصوصی‌شان حفظ نمی‌شود. برای داشتن ویژگی‌های پارتیشن شیشه‌ ای و با حفظ حریم خصوصی می‌ توانید از شیشه‌های مات استفاده کنید.

خدمات دیگر تتراجام

سخن آخر

پارتیشن شیشه ای فریم لس دارای زیبایی خاصی است که در محیط‌ های مدرن و امروزی، بیشتر استفاده می‌شود. همان‌گونه که گفته شد و می‌دانید، این نوع پارتیشن دارای ویژگی‌های منحصر به‌ فردی است که آن را از دیگر انواع پارتیشن متمایز و متفاوت کرده است. شما می توانید جهت اطلاع و گرفتن مشاوره درباره انواع پارتیشن های شیشه ای با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. شماره های تماس:

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

کاربرد پارتیشن شیشه ای فریم لس چیست؟

در فضاهای مدرن و شرکت‌های نوساخت از این پارتیشن شیشه ای بدون فریم بیشتر استفاده می‌شود. با نصب این پارتیشن‌ ها برای کارمندان خود می‌ توانید این حس را به آن‌ ها القا کنید که برای همیشه درحال دیدرس شما به‌ عنوان مدیر آن شرکت قرار دارند. معمولا افرادی که دارای فضای بسیار کمی هستند و نمی‌خواهند که این فضا‌ها به‌صورتی تفکیک شوند که دید کافی به یکدیگر نداشته باشند، از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای استفاده می‌کنند. استفاده از این نوع پارتیشن‌ ها باعث می‌شود که علاوه‌ بر این‌که دید کافی به تمامی نقاط خانه یا محل کار خود داشته باشید، نور کافی هم در بین فضا جریان داشته باشد.

پارتیشن شیشه ای فریم لس را از کجا سفارش بدیم؟

شما می توانید برای سفارش انواع پارتیشن شیشه ای بدون فریم و سایر مدل های پارتیشن شیشه ای با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. شماره های تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ - ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴ 

پارتیشن شیشه ای بدون فریم چه مزایایی دارد؟

از مزایا پارتیشن شیشه ای فریم لس می توان به اشغال فضای کم، جذابیت و زیبایی  و ایجاد حس سر زندگی اشاره کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

14 Comments

 • سلام پارتیشن های فریم لس برای محیط های اداری مناسب اند؟ مقاومت بالایی دارند؟

 • بنظرم برای محیط های اداری، استفاده از پارتیشن فریم لس نسبت به پارتیشن شیشه ای فریم دار مینیمال تر و مناسب تره. من برای محیط کارم از پارتیشن شیشه ای بدون فریم استفاده کردم. واقعا زیبا شده.

 • سلام
  شرکتتون نصب پارتیشن شیشه ای بدون فریم رو انجام میده؟ درباره هزینه نصب پارتیشن فریم لس اطلاعات میشه بدید؟

  • درود و وقت بخیر خدمت شما. در پارتیشن شیشه ای فریم دار که دارای قاب بندی می باشد، تنوع در طرح و مدل بالا رفته و انواع متنوع تری نسبت به پارتیشن شیشه ای فریم لس دارد. اما در عوض پارتیشن شیشه ای فریم لس برای محیط هایی با سبک های مینیمال و ساده بسیار مناسب است.

  • سلام و وقت بخیر خدمت شما کاربر گرامی.
   پارتیشن شیشه ای فریم لس، ضخامت های مختلفی داره. بسته به مکانی که قصد نصب و اجرا پارتیشن فریم لس رو دارید، این ضخامت متفاوت است. پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 • خیلی مطلب خوبی بود برای درست کردن اتاق
  مدیر میشه از پارتیشن شیشه ای فریم لس استفاده کرد؟

  • سلام و درود. خوشحالیم که مطلب برایتان مفید بوده. بله از پارتیشن شیشه ای فریم لس می توان برای اکثر مکان ها و با هر دکوراسیونی استفاده کرد. برای زاهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه نصب انواع مدل های پارتیشن شیشه ای، می توانید با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *