امروزه شیشه های مات و اضطلاحا مبهم که به نام شیشه ساتینا شهرت دارد، در بسیاری از اماکن دارای کاربرد های فراوانی هستند. این نوع شیشه از ترکیبات خاص شیمیایی پدید می آید و دارای ظاهری صاف و ابریشمی است. در دنیای مدرن امروز، شیشه‌ساتینا با توجه به ظاهر خاص و جلوه زیبایی که دارد مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون قرار گرفته است و طرفداران خاص خود را دارد. علاوه بر مطالب فوق، معمولا شیشه ساتینا انتخاب و جایگزین بسیار مناسب تری نسبت به پارتیشن چوبی و پلاستیکی و دیوار های کاذب می باشد.

تصویر شیشه ساتینا مات و یک گیاه در پشت آن
شیشه‌ساتینا چیست؟

منظور از شیشه ساتینا چیست ؟

همانطور که گفته شد، شیشه ساتینا مانند سایر شیشه های موجود از ظاهری شفاف برخوردار نمی باشد. این نکته نه تنها جنبه منفی بلکه نقطه قوت این محصول شناخته می شود. البته باید اشاره کرد، با توجه به ساختار خاصی که شیشه‌ساتینا دارد دارای تمایز خاصی با شیشه های مات می باشد. در واقع امکان دارد شیشه های مات شده پس از گذشت مدتی مات بودن خود را از دست بدهند یا مواد مات کننده کنده شوند. اما در مقابل این نوع شیشه با ظاهر جذاب و ابریشمی خود، هرگز مبهم بودن و غیرشفاف بودن خود را از دست نمی دهد، چرا که شیشه ساتینا در روند ساخت خود دارای ویژگی عدم شفافیت می شود.

خدمات دیگر تتراجام

مبهم شدن شیشه ساتینا پس از انجام شدن یک سری عملیات شیمیایی به دست می آید. به گونه ای که در زمانی که مواد سیال سازنده شیشه را از کوره خارج می کنند، آن را در معرض غبار های ریز اسیدهیدروفلوئوریک قرار می دهند. سپس سطح شیشه تشکیل شده را به صورت کامل حکاکی می کنند. این فرایند موجب می شود که درخشش شیشه از بین رفته و حالت بسیار مبهم و ماتی پیدا کند.

در واقع شیشه ساتینا همچون شیشه سنتی سندبلاست شده است و این به آن معناست که هیچ گونه آثار کثیفی، اثر انگشت و هر آنچه شبیه به آن ها هست بر روی این نوع شیشه دوام ندارد و به راحتی از بین می رود. زیبایی شیشه ساتینا با رنگ آمیزی کردن آن چندین برابر می شود. برای رنگ آمیزی این نوع شیشه بیشتر از رنگ های پاستیلی مخصوصا رنگ آبی استفاده می کنند.

مزایا استفاده از شیشه ساتینا طرح دار
نصب شیشه ساتینا چه مزایایی دارد؟

نصب شیشه ساتینا دارای چه مزایایی می باشد؟

شیشه ساتینا از مزایای بسیاری برخوردار است. همین مزایا، موجب محبوبیت زیاد و طرفداران بی شمار این محصول شده است. در ادامه به معرفی مزایا استفاده از شیشه‌ساتینا می پردازیم:

  • از آنجا که شیشه‌ساتینا در مقابل اسید قرار گرفته است، استحکام بالاتری نسبت به سایر شیشه ها دارد. همچنین واکنش شیمیایی صورت گرفته موجب می شود این شیشه ظاهری مبهم داشته باشد،.به همین دلیل شیشه ساتینا مناسب برای اماکنی است که باید در آن ها حریم خصوصی رعایت شود.
  • از دیگر مزایای این شیشه زیبا، نقش پذیری است. به گونه ای که با حکاکی های ظریف یا ضخیم می توان به شیشه ساتینا جلوه خاصی بخشید.
  • در برخی مواقع این نوع شیشه ها با تصاویر نقاشی شده و نقوش طلایی آذین بندی می شوند که برای دپارتمان های لوکس کاربرد بسیاری دارند.
  • از دیگر مزایای بسیار مفید شیشه‌ساتینا آن است که، سطح صاف و ابریشمی موجب می شود نور بدون هیچ گونه مانعی عبور کند ولی جسم قرار گرفته در پشت شیشه به راحتی نمایان نخواهد شد. در واقع هرچه جسم در فاصله بیشتری قرار گیرد پنهان تر است، ولی در نزدیکی شیشه نیز جزئیات جسم قرار گرفته مشخص نخواهد شد.
  • از بعد دیگر جنس شیشه‌ساتینا به گونه طراحی شده است که هر گونه آلودگی به راحتی از سطح آن پاک شود.
  • علاوه بر تمامی موارد مذکور، شیشه ساتینا قابلیت آن را دارد که عایق صدا، آلودگی صوتی، سرما و گرما باشد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 

قیمت و هزینه نصب شیشه ساتینا

از آنجا که امروزه با نوسانات شدید قیمت مواد اولیه روبرو هستیم و همچنین تنوع شیشه ها در بازار بسیار بیشتر از پیش است، باید در نظر داشت که قیمت ثابتی نیز برای شیشه ساتینا تعیین نخواهد شد. ولی همواره با در نظر گرفتن ضخامت و اندازه مورد نیاز مشتری قیمت و هزینه برای کالا معین خواهد می شود.

علاوه بر آن که شیشه‌ساتینا در ضخامت ها، قالب ها، اندازه متنوعی تولید می شود و تاثیر این موارد بسیار مشهود در میزان قیمت کالا است، انتخاب مکان و جایگاه نصب محصول نیز در قیمت و هزینه ای که صرف آن می شود موثر می باشد. البته نصب شیشه ساتینا توسط افراد ماهر در این کار یا از طریق نماینده های شرکت عرضه کننده صورت می گیرد.

استفاده از شیشه ساتینا برای درب کشویی یک اتاق
از شیشه ساتینا در چه مکان هایی استفاده می کنند؟

موارد کاربرد شیشه ساتینا

شیشه ساتینا به دلیل طراحی خاصی که دارد، در همه مکانی و با هر دکوراسیونی قابلیت نصب دارد. در ادامه با کاربرد های این شیشه زیبا آشنا خواهیم شد.

۱. کابین دوش حمام

استحمام در طول فعالیت روزانه جزء آرامش بخش ترین لحظات هر فردی می باشد. چنین مکان امنی کاملا خصوصی است و باید به دور از هرگونه نگاه کنجکاو و توجه ای قرار گیرد. همچنین به این دلیل که در نور کم و تاریکی نه تنها استحمام، بلکه هر گونه فعالیتی دشوار است و هیچ لذتی را به ارمغان نمی آورد. بهترین انتخاب برای کابین دوش حمام شیشه ساتینا است. علاوه بر مطالب فوق باید گفت: که این محصول در قبال رطوبت مقاومت بالایی دارد و به راحتی کپک نمی زند و به همین دلیل گزینه برتری نسبت به سایر موارد می باشد.

۲. درب کمد دیواری و کابینت ها

برای آنکه منزلی لوکس و مدرن به نظر برسد، همچنین برای آنکه الگویی تکراری در دکوراسیون منزل دیده نشود می توان برای درب های کمد دیواری و کابینت ها شیشه ساتینا را در نظر گرفت و جلوه بسیار چشم نوازی به خانه بخشید.

۳. پنجره سقفی

در برخی از خانه برای استقاده هرچه بیشتر از نور خورشید در طول روز و برای صرفه جویی در مصرف برق پنجره سقفی تعبیه می شود. برای آنکه پخش نور بیشتری در خانه صورت بگیرد می توان از شیشه ساتینا استفاده کرد.

۴. پارتیشن در اتاق نشینمن

در گذشته و پیرو سبک کلاسیک در نشیمن خانه ها، پارتیشنی چوبی قرار می گرفت. امروزه برای بخشیدن جلوه و نمای باز به منزل، استفاده از شیشه ساتینا پیشنهاد می شود.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

موارد کاربرد شیشه ساتینا چیست؟

از شیشه ساتینا می توان برای کابین دوش حمام، درب کمد دیواری و کابینت ها، پنجره های سقفی و پارتیشن های اتاق نشیمن استفاده کرد.

هزینه نصب شیشه ساتینا چگونه محاسبه می شود؟

از آنجا که امروزه با نوسانات شدید قیمت مواد اولیه روبرو هستیم و همچنین تنوع شیشه ها در بازار بسیار بیشتر از پیش است، باید در نظر داشت که قیمت ثابتی نیز برای شیشه ساتینا تعیین نخواهد شد. ولی همواره با در نظر گرفتن ضخامت و اندازه مورد نیاز مشتری قیمت و هزینه برای کالا معین خواهد می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *