آینه یکی از لوازم کاربردی در هر خانه‌ ای است هر کدام از آینه ها دارای یک نوع شیشه می باشند برخی از انواع شیشه ها عبارت اند از: شیشه لاکوبل، شیشه رنگی، شیشه چاپی و …که پیش از آنکه به توضیح آن بپردازیم لازم است سری به گذشته بزنیم و از تاریخچه ساخت آن با خبر شویم. آینه روکشی است که بر روی شیشه قرار می‌گیرد. از زمان پدید آمدن شیشه و طی شدن فرآیند تکمیلی آن تا زمان ساخته شدن آینه، چندین هزار سال فاصله قرار دارد. ساخت اولین آینه به سال 77 میلادی باز می‌گردد که انسان‌ ها یک ورق طلا را روی شیشه قرار می دادند تا بتواند از بازتاب آن استفاده کنند. آینه دارای انواع مختلفی است که از قرن 12 میلادی به تولید انبوه رسیده است. یکی از این آینه‌ها، آینه سفید است.

آینه سفید به دلیل زیبایی که دارد، علاوه‌ بر منزل، در بسیاری از محیط‌ های کاری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توان از این مدل آینه کاربردی برای دکوراسیون داخلی در هر مکانی بهره برد و نتیجه هماهنگی آن با فضا را هم دید. به همین دلیل است که در میان انواع آینه، بسیار پر طرفدار و محبوب است.

نصب آینه سفید در دکوراسیون داخلی
سفارش و طراحی آینه سفید توسط تتراجام

موارد کاربرد آینه سفید

برخی از افراد معتقدند که از رنگ سفید در هر جایی استفاده شود، آن محل را بسیار بی روح نشان می‌دهد. می‌توان گفت این دیدگاه تا حدودی درست است. برای اینکه این مشکل را حل کنید، می‌توانید از شیشه رنگی با رنگ‌های شاد یا گرم برای ترکیب کردن با این رنگ خاص استفاده کنید. بیشترین کاربردی که آینه سفید دارد، در خانه‌هایی است که فضای بسیار کوچک یا تنگ دارند و می‌خواهند که این فضا دو برابر نشان داده شود. زمانی که برای یک سمت از اتاق به صورت کامل از آینه سفید استفاده کنید، می‌بینید که بازتاب نور در آن اتاق بسیار زیاد شده و فضا را به صورت فاحشی شگفت انگیز جلوه می‌دهد.

معمولاً افرادی که از خانه یا محل کار با دکوراسیون مدرن برخوردارند، از این آینه‌ های سفید ساده استفاده می‌کنند. دلیل اصلی کاربرد بیش از حد این نوع آینه همین موضوع است که فضا را بسیار بزرگ و شفاف نشان می‌دهد. حال می‌توانید در هر جایی که بخواهید آن را نصب کنید. ممکن است اتاق خوابتان با نصب کمد دیواری، بسیار کوچک به نظر برسد. می‌ توانید درهای آینه‌ای را جایگزین درهای چوبی یا فلزی کمد کنید. بهره‌وری از آینه سفید می‌تواند برای راهرو هم باشد و کاربری این آینه در این بخش به این صورت است که بتوانید در زمان خروج از منزل، خودتان را به بهترین شکل ممکن پیرایش و مرتب کنید.

نصب آینه سفید دیواری روی دیوار
آینه سفید، مناسب سبک های ساده و مینیمال

آینه سفید چیست ؟

 در چندین سال قبل تنها از آینه برای مصارف آرایشی استفاده می‌کردند؛ به همین دلیل آینه در ابعاد کوچک مورد استفاده مردم قرار می‌گرفت. ساخت اولین آینه‌ها مربوط به چند هزار سال پیش است که از ساب دادن فلزاتی همچون: طلا، نقره و مس پدید می‌آمد. امروزه آینه صرفاً یک وسیله آرایشی نیست و در عرصه‌های مختلفی از زندگی انسان‌ها حضور دارد. می‌توان از این وسیله مهم در دکوراتیو دکوراسیون داخلی و حتی دکوراسیون خارجی منازل و همچنین شرکت‌ها استفاده کرد. یکی از انواع آینه، آینه سفید بوده که دلیل نام‌گذاری آن، اضافه کردن رنگ سفید در لایه بازتابنده آینه است.

آیینه سفید مانند آینه طلایی یکی از آینه‌های دکوراتیو است که بسیار شفاف بوده و زمان زیادی است که از ساخت اولیه آن می‌گذرد. رنگ سفید دارای طیف‌های مختلفی است که همین رنگ‌ها، این آینه را در دسته‌های مختلفی قرار می‌دهد. سفید کاپوچینویی، سفید عاجی، سفید گچی و… نمونه‌هایی از طیف‌های رنگی سفید هستند که برای ساخت آینه سفید به کار می‌روند. این رنگ در میان رنگ‌های دیگر از خلوص و پاکی زیادی برخوردار است؛ شاید بتوان گفت به همین دلیل است که نمی‌تواند کثیفی و زشتی را در خود حل کند و ناپاکی‌ها به این صورت بر روی آن نمایان می‌شوند.

 استفاده از رنگ سفید در طراحی خانه باعث می‌شود که اشیاء و چیزهایی که در خانه وجود دارند، جلوه بیشتر و بهتری داشته باشند. آینه سفید توانایی بازتاب هرچه بهتر و شفاف‌تر رنگ‌ها در خانه یا هر مکان دیگر را دارد.

سفارش آینه سفید برای دیوار
نصب آینه سفید چه مزایایی نسبت به آینه های معمولی دارد؟

مزایا استفاده از آینه سفید

در کل می‌توان گفت کاربردی‌ترین نوع آینه، آینه سفید است. این آینه با داشتن ویژگی رنگ سفید در خود برای هر مکانی مناسب است. از مزایا اصلی آن می‌توان دل‌بازتر نشان دادن فضا و ایجاد نور بیشتر در آن را ذکر کرد. با دارا بودن این آینه لازم نیست که از لامپ‌های زیادی استفاده کنید؛ پس در این بخش قادر به گفتن این موضوع هستیم که با خرید یک آینه سفید می‌توانید تا مدت زیادی در مصرف برق صرفه‌جویی کنید. رنگ سفید این آینه به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید هر چیزی که می‌خواهید را با آن ست کنید. با مشاهده آینه سفید و قرار گرفتن در جلو آن یک حس آرامش خاصی به شما منتقل می‌شود.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

09125098986 02122975004

 

قیمت و هزینه نصب آینه سفید

زمانی که قصد دارید از آینه سفید استفاده کنید، باید بدانید که قیمت نهایی آن بسته به عوامل مختلفی متغیر است درست مانند مطالب قبلی که گفتیم. به طور مثال قیمت هندریل شیشه ای نیز به عوامل متفاوتی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل، اندازه و ابعادی است که می‌خواهید آینه را سفارش دهید. هرچه این ابعاد بزرگ‌تر باشد، قیمت آن هم بیشتر می‌شود. لازم است که در زمان نصب این آینه هم هزینه‌ای را متقبل شوید. آینه سفید در دو نوع صیقلی و معمولی به فروش می‌رسد. باید برای خرید آینه سفید صیقلی، پول بیشتری بپردازید.

خدمات دیگر تتراجام

خرید آینه سفید

شرکت‌های زیادی وجود دارند که کار ساخت آینه سفید را در محل زندگی شما یا به صورت اینترنتی انجام می‌دهند. اگر قصد دارید که خرید آینه را به شکل اینترنتی انجام دهید، لازم است که از معتبر بودن آن سایت اطمینان لازم را کسب کنید. باید بدانید که شیوه حمل و نقل و ارسال آینه برایتان به چه صورت انجام می‌شود؛ که اگر مشکلی هم به وجود آمد، بتوانید از گارانتی موجود بر روی آن استفاده کنید. اگر خرید آینه سفید را به صورت حضوری انجام بدهید، دیگر لازم نیست که خودتان محل مورد نظر را متر کنید؛ افرادی در این شرکت‌ها کار می‌کنند که این وظیفه را بر عهده دارند.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

از آینه سفید در کجاها بیشتر استفاده می شود؟

معمولاً افرادی که از خانه یا محل کار با دکوراسیون مدرن برخوردارند، از این آینه‌های سفید ساده استفاده می‌کنند. دلیل اصلی کاربرد بیش از حد این نوع آینه همین موضوع است که فضا را بسیار بزرگ و شفاف نشان می‌دهد. حال می‌توانید در هر جایی که بخواهید آن را نصب کنید. ممکن است اتاق خوابتان با نصب کمد دیواری، بسیار کوچک به نظر برسد. می‌توانید درهای آینه‌ای را جایگزین درهای چوبی یا فلزی کمد کنید. بهره‌وری از آینه سفید می‌تواند برای راهرو هم باشد و کاربری این آینه در این بخش به این صورت است که بتوانید در زمان خروج از منزل، خودتان را به بهترین شکل ممکن پیرایش و مرتب کنید.

قیمت و هزینه نصب آینه سفید چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت و هزینه نصب آینه سفید، اندازه و ابعادی است که می‌خواهید آینه را سفارش دهید. هرچه این ابعاد بزرگ‌تر باشد، قیمت آن هم بیشتر می‌شود. لازم است که در زمان نصب این آینه هم هزینه‌ای را متقبل شوید. آینه سفید در دو نوع صیقلی و معمولی به فروش می‌رسد. باید برای خرید آینه سفید صیقلی، پول بیشتری بپردازید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

11 Comments

  • سلام و درود.
   بله تتراجام نصب و طراحی انواع آینه سفید و سایر آینه ها هم انجام می دهد. شماره های تماس ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

  • درود.
   بله شرکت تتراجام طراحی و نصب اینه های سفید و انواع شیشه رنگی را انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 • بنظرم استفاده از آینه سفید در دکوراسیون منازل و ادارات، نسبت به آینه های دیگه مثل آینه طلایی و … خیلی زیباتر و شیک تر هستش.

  • درود.
   بله شما می توانید از آینه سفید برای طراحی پارتیشن شیشه ای ذلخواه خود استفاده کنید. جهت اطلاع از جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 • آینه سفید واقعا به خونه های کوچیک و ساده خیلی میاد. من به عنوان کادو برای خانه جدید خواهرم درحواست سفارش و نصب آینه سفید رو دادم از طرف شرکت شما. خیلی زیبا شدش

 • خیلی ممنون از این مقاله
  ابعاد سفارش محدود هستن؟ یا هر ابعادی بخوام میتونم سفارش بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *