همه چیز در مورد نرده شیشه ای اسپیگات

همه چیز در مورد نرده شیشه ای اسپیگات


نرده شیشه ای اسپیگات، ترکیبی از شیشه و پایه‌های اسپیگات (با یکی از متریال های آلومینیومی، فولادی و استیل) است. این نوع از نرده‌ شیشه ای، یک سازه مستحکم، مقاوم و در عین حال مدرن است که تقریبا در هر قسمتی از ساختمان‌های تجاری و مسکونی، بیمارستان، فرودگاه و… به صورت روکار قابل اجرا می باشد. در ادامه به بررسی بیشتر نرده‌های شیشه‌ای با پایه اسپیگات خواهیم پرداخت.

نرده شیشه ‌ای اسپیگات چیست؟

در واقع نرده شیشه ای اسپیگات یکی از انواع مختلف نرده‌های شیشه‌‌ای می‌باشد. نصب آسانی داشته و برای استفاده از آن نیازی به تخریب زمین نیست. در دکوراسیون مدرن امروزی استفاده گسترده‌ای پیدا کرده و در مکان‌های مختلفی از جمله: راه پله‌ها، تراس، اطراف استخر و… به اجرا در می‌آید. نرده‌های شیشه‌ای اسپیگات از پایه‌های نگهدارنده با نام اسپیگات یا همان اسپیگوت و شیشه، تشکیل می‌شوند.

نرده شیشه ‌ای اسپیگات چیست
نرده شیشه ‌ای اسپیگات چیست

چگونگی نصب و اجرای نرده شیشه ای اسپیگوت

برای اجرای نرده شیشه ای اسپیگات ابتدا محل مورد نظر، توسط کارشناس مربوط بررسی و نقشه برداری صورت می‌گیرد. سپس نوبت به انتخاب نوع شیشه، پایه‌های اسپیگات و طرح آن‌ها می‌رسد و به طور کلی مراحل زیر جهت نصب انجام می‌شود:

 • حفره‌هایی در محل نصب با استفاده از دریل‌های مخصوص به طور منظم و نشانه گذاری شده، ایجاد می‌گردد.
 • رول پلاک‌ها یا انکر بولت‌ها در حفره‌های ایجاد شده قرار گرفته و بعد پایه‌های اسپیگات جایگذاری می‌شوند.
 • پنل‌های شیشه‌ای روی پایه‌های اسپیگات نصب شده و بعد توسط پیچ‌های تنظیم فشار، رگلاژ انجام می‌گیرد.
 • در صورت تمایل مشتری امکان نصب هندریل یا دستک روی شیشه نیز وجود دارد.

کدام شیشه برای نرده شیشه ای اسپیگات مناسب است؟

برای اجرای نرده شیشه ای اسپیگات می‌توان از دو نوع شیشه لمینت و سکوریت استفاده کرد. در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

شیشه سکوریت

شیشه‌های سکوریت ابعادی برابر با 8 تا 12 میلی‌متر دارند. با استفاده از پایه‌های اسپیگوت فولادی، آلومینیومی یا استیل نصب می‌شوند. این شیشه‌ها برای اجرا در انواع ساختمان‌های مسکونی و اداری جهت راه‌ پله‌ها، تراس، بالکن، نمای ساختمان، اطراف استخر، مناسب هستند.

شیشه لمینت

شیشه‌های لمینت، از قرار گرفتن دو شیشه سکوریت در کنار یکدیگر با ضخامت مختلف: 5، 8 یا 10 میلی‌متر و با طول استاندارد 150 سانتی‌متر، ساخته می‌شوند. این نوع شیشه‌ها که معمولا ابعاد 12 تا 16 میلی‌متری دارند در مکان‌هایی همچون: بیمارستان، فرودگاه، دانشگاه، مراکز خرید و هتل‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پایه‌های نرده شیشه ‌ای اسپیگات‌ باید چگونه باشند؟

پایه‌های نرده شیشه ‌ای اسپیگات با متریال‌های استیل، آلومینیوم و فولاد، در طرح‌های متنوعی وجود دارند. این پایه‌ها توسط انکر بولت و اتصالات مخصوص روی زمین نصب شده و با بخش درونی U شکل خود، شیشه‌ها را نگه می‌دارند. ارتفاع پایه‌های اسپیگات یا اسپیگوت معمولا بین 15 تا 25 سانتی متر بوده و با توجه به پروژه اجرایی در فواصل مختلف و منظم پیچ می‌شوند.

برای ساخت پایه‌های اسپیگوت از ورق‌های استیل 304 و 316 استفاده می‌شود که وجود ترکیباتی از جمله کروم، نیکل و مولبیدن در آن‌ها موجب مقاومت بالا در برابر خوردگی و کلریدها می‌گردد. وجود پروفیل تقویت شده در این پایه‌ها، ایمنی نصب و استفاده از نرده شیشه‌ای را ضمانت می کند.

طرح و رنگ‌های متفاوت پایه‌های اسپیگوت به همراه شیشه رنگی باعث جلوه و زیبایی محیط اجرایی شده و علاوه بر این ارتفاع موجود آن‌ها از سطح کف نصب شده، اجازه تمیز کردن هر چه راحت آن فضا را در اختیار شما قرار می‌دهد. در هنگام نصب نرده شیشه ای اسپیگات، معمولا برای نگهداری هر پنل شیشه‌ای به طول 100 تا 120 سانتی‌متر از دو پایه استفاده می‌شود.

پایه‌های نرده شیشه ‌ای اسپیگات‌ باید چگونه باشند؟
چند نمونه از پایه‌های نرده شیشه ای اسپیگات

ویژگی‌های نرده شیشه ای اسپیگوت

 • هر دو نوع شیشه سکوریت و لمینت که در نرده شیشه ای اسپیگوت به کار می‌روند بسیار مستحکم هستند و به همین دلیل این نرده ها، ایمنی بالایی را فراهم می‌کنند.
 • پایه‌های نگهدارنده نرده شیشه ای اسپیگات چه در نوع فولادی و چه آلومینیومی و استیل، کیفیت، مقاومت و استحکام بالایی دارند.
 • این نرده‌های بسیار شیک و مدرن بوده و می‌توان آن‌ها در فضاهای مختلف با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، بنا به سلیقه افراد اجرا کرد.
 • نرده‌های شیشه ای اسپیگات همچنین در برابر تغییرات دما، ضربات شدید، نور خورشید و رطوبت مقاومت بالایی داشته و دچار رنگ پریدگی، پوسیدگی و تغییر شکل نمی شوند.
 • از ویژگی‌های مهم دیگر در اجرای نرده شیشه ای اسپیگوت می‌توان به نصب آسان، سریع و عدم نیاز به تخریب و زیر سازی آن اشاره نمود.
 • می‌توان با استفاده از نرده شیشه ای اسپیگات در محل‌های مختلف اداری و… پارتیشن‌های شیک و زیبا ایجاد کرد.
 • روشن بودن رنگ این نرده‌ها باعث انتقال نور طبیعی، روشنایی بیشتر در محیط و دید راحت می‌شوند.
 • تمیز کردن و نگهداری از آن‌ها به آسانی ممکن است.

نرده شیشه ای اسپیگات راه پله

طریقه نصب نرده شیشه ای اسپیگات، آن‌ را برای اجرا در راه پله‌ها به گزینه‌ای ایده آل تبدیل می‌کند. به خصوص زمانی که نازک کاری و سنگ کف راه پله انجام شده است. نرده‌های شیشه‌ای با پایه اسپیگات هم در راه پله‌های صاف و هم منحنی کاربرد دارند و می‌توان پایه‌ها را براحتی متناسب با موقعیت پله‌ها تنظیم و نصب کرد.

نرده شیشه ای اسپیگات راه پله
نرده شیشه ای اسپیگات راه پله

فضاهای پیشنهادی برای نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای اسپیگات، تقریبا در همه جا از جمله: ساختمان‌های اداری، تجاری، مسکونی، ویلا، مراکز خرید، بیمارستان، فرودگاه و… کاربرد دارد. نرده‌های شیشه‌ای با پایه اسپیگات یا اسپیگوت با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارند، گزینه خیلی خوبی برای استفاده و اجرا در تراس، پشت بام، بالکن، راه پله، محوطه استخر و… هستند.

فضاهای پیشنهادی برای نرده شیشه ای اسپیگات
4 نمونه از فضاهای پیشنهادی برای نصب نرده شیشه ای اسپیگات

قیمت نرده شیشه ای اسپیگات

در تعیین میزان قیمت نرده شیشه ای اسپیگات در وهله اول کاربری و اندازه اجرای این نوع از نرده موثر است. علاوه بر این مواردی همچون: نوع شیشه (لمینت یا سکوریت)، ضخامت پنل‌ شیشه‌ای مورد استفاده، ارتفاع و نوع آلیاژ پایه اسپیگات، تعداد پایه‌ها و پنل‌های شیشه‌ای به کاربرده شده در پروژه، همگی تاثیر گذار هستند.

بهتر است زمانی که قصد دارید برای محیط مد نظر خود از نرده های شیشه ای اسپیگوت استفاده نمایید. از شرکت‌های مجری مختلف در این زمینه و کارشناسان آن مجموعه مشورت بگیرید. در نهایت با مقایسه قیمت بین آن‌ها، بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

جمع‌بندی

همان طور که در این مقاله آشنا شدیم، نرده شیشه ای اسپیگات یکی از انواع مختلف نرده‌های شیشه‌ای است. در واقع نام گذاری این نرده ها برگرفته از پایه‌های اسپیگوت یا همان اسپیگات استفاده شده در اجرا و نصب آن‌ها می‌باشد.

نرده‌های شیشه‌ای با پایه اسپیگات را می‌توان در بالکن، تراس، پشت بام، محوطه استخر و… به همراه درب شیشه ای پیاده سازی کرد. آن‌ها بسیار مدرن بوده و جلوه و زیبایی خاصی به محیط می افزایند. نصب آسانی دارند. بسیار مقاوم و ایمن هستند. همچنین شفافیت موجود در این نوع از نرده‌ها سبب روشنایی بیشتر و عبور نور طبیعی در محیط می‌شود.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

 • نرده شیشه ای اسپیگات در کجا کاربرد دارد؟
  هندریل شیشه ای اجرا شده با پایه‌های اسپیگات در فضاهای مختلفی اعم از بالکن، محوطه استخر، راه پله، پشت بام و… کاربرد دارد.
 • مزایای استفاده از نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟
  نصب آسان و بدون نیاز به تخریب، طرح و رنگ‌های متنوع و متناسب با سلیقه‌های مختلف، ایمنی و مقاومت بالا، تمیزی راحت برخی از مزیت‌های استفاده از نرده‌های شیشه‌ای اسپیگوت است. در همین مقاله می‌توانید با ویژگی‌های بیشتر آن‌ها آشنا شوید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *