هندریل شیشه ای چیست؟ دلیل وجود شما در این مطلب یا یافتن این سوال است یا می خواهید اقدام به خرید و سفارش هندریل شیشه ای کنید. بهتر است ابتدا این مسئله را برایتان روشن کنیم هندریل شیشه ای بسیار شبیه به نرده شیشه ای می باشد که در ادامه بیشتر درباره ی آن با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد. استفاده از شیشه‌ ها، خصوصا انواع شیشه رنگی در دنیای امروز برای ساخت قسمت‌های مختلف از ساختمان‌ ها استفاده می کنند و به عنوان جدیدترین و پر کاربرد‌ترین مواد در ساخت و ساز و طراحی دکوراسیون داخلی منازل و اداره ها به شمار می‌روند. در المان‌ های سازه‌ای حال حاضر هندریل یا جان پناه‌ های شیشه‌ ای که به صورت سکوریت و لمینت هستند، استفاده بسیار زیادی دارند. هندریل یا جانپناه شیشه ای در شکل و طرح‌های مختلف در محل‌های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. قرار است در ادامه درباره این هندریل یا جان پناه شیشه‌ ای صحبت کنیم. درباره کاربرد‌ها و ویژگی‌های جان پناه شیشه‌ ای بیشتر بدانیم و با انواع مدل‌های آن آشنا شویم.

نمونه کار های تتراجام

شرکت بهسا

پروژه هروی

پروژه پالادیوم

پروژه ساقدوش

پروژه پاسداران

پروژه پاسداران ۲

بیمارستان محب مهر

هندریل یا جان پناه شیشه‌ ای چیست؟

امروزه در اکثر سازه‌ ها معمولاً میزان فضای موجود کوچک شده‌ است. در اکثر ادارات نیز برای افزایش میزان ارتباط افراد با خارج از محیط داخلی نیازمند قسمت‌هایی هستیم که میدان دید بیشتری به وجود آورد. اجرای هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای یکی از این موارد است که فضای دید بیشتری را در قسمت‌های داخلی و بیرونی سازه در اختیار افراد قرار می‌دهد.

جان پناه شیشه‌ ای را معمولاً به حالت عمودی نصب می‌کنند. به دلیل محل نصب هندریل شیشه ای که ممکن است در لبه بالکن یا بام باشد، باید میزان مقاومت آن در مقابل ضربه و فشار بسیار زیاد باشد و از این نظر ایمنی کافی داشته باشد. بهتر است از شیشه‌ های کاملاً مقاوم استفاده شود.

نصب هندریل شیشه ای برای پله ها

معرفی کامل هندریل (جانپناه) شیشه ای

تاریخچه استفاده از هندریل یا جان پناه شیشه ای

معنی اصلی جان پناه به معنای حفاظت و پوشش است. این کلمه در اصل ایتالیایی بوده است. در سال‌های بسیار دور معمولاً برای ممانعت از حملات نظامی از جان پناه‌ها استفاده می‌کردند. البته در گذشته مثل امروز از جنس شیشه‌ ای نبودند و از فلزات برای اجرای آن استفاده می‌شد. امروزه برای حفاظت در برابر حوادث مختلف از این نوع محافظ استفاده می‌کنند. بنا‌های ساخته شده با این هندریل ها در طرح و شکل و رنگ‌های مختلف انجام می‌شود.

نصب و اجرا هندریل شیشه ای تتراجام

کاربرد های هندریل شیشه ای

کاربرد‌ های جان پناه شیشه‌ ای

از هندریل شیشه‌ ای معمولاً برای کاربرد‌های بسیار زیادی استفاده می‌کنند که به برخی از آن‌ ها در ادامه اشاره می‌ کنیم:

 • اجرای انواع پارتیشن‌ شیشه ای مخصوص خانگی و اداری به صورت تمام شیشه.
 • اجرای سیستم‌های مخصوص کنترل ترافیک و محل مخصوص صف انتظار در مراکز مختلف تجاری و بانک‌ها.
 • اجرای محافظ برای کناره‌های بام، در تراس و بالکن و لبه ایوان.
 • اجرای تقسیمات برای انواع محیط‌های مختلف اداری و تجاری، گردشگاه‌ها و محوطه‌ها.
 • اجرای محافظ در اطراف استخر و آب نما در منازل یا مراکز گردشگری.
 • استفاده از جان پناه شیشه‌ ای برای اجرای محافظ در اطراف راهرو‌ها.
 • کاربرد هندریل شیشه‌ ای برای اجرای محافظ در ارتفاعات بلند.
نصب هندریل شیشه ای با بهترین کیفیت

از هندریل یا چانپناه شیشه ای در کجاها استفاده می کنند؟

موارد استفاده جان پناه شیشه‌ ای

به طور کلی افراد زیادی برای تماشای بازی‌های مختلف ورزشی به ورزشگاه‌ها ‌می‌روند. میزان ظرفیت ورزشگاه‌ها کاملاً مشخص است و برای نظم دادن به این ظرفیت معمولاً از جان پناه‌ ها استفاده می‌کنند. به همین دلیل نصب و اجرای هندریل شیشه ای در ورزشگاه‌ها اهمیت زیادی دارد و مورد نیاز است. همچنین هنگام اجرای آسانسور در ساختمان‌ ها نیز، باید از جان پناه‌ های شیشه‌ ای استفاده کرد.

معمولاً برای افزایش نورپردازی برج‌ های بلند مسکونی نیز از جان پناه‌های شیشه‌ ای استفاده می‌کنند. همچنین در راهرو‌ها یا واحد‌ها مانع از سقوط افراد می‌شود. در برخی از مکان‌های موجود در ارتفاعات طبیعی مثل پل‌ها ممکن است برای حفاظت از جان افراد از جان پناه‌های شیشه‌ ای استفاده کنن.

استفاده از هندریل شیشه ای برای راه پله در یک خانه

هندریل های شیشه ای امروزه، کاربرد ها و مزایا بسیاری دارند.

مزایا استفاده از هندریل شیشه‌ ای

استفاده از هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای دارای مزیت‌های مشخصی است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • این شیشه‌ ها به دلیل شفافیتی که دارند، میزان نور پردازی را در داخل محوطه مورد استفاده از هندریل بهبود می‌بخشند و زیبایی آن را افزایش می‌دهند.
 • استفاده از هندریل به عنوان محافظ در محل‌های پرتردد، امنیت جانی افراد را تضمین می‌کند و امکان رفت و آمد را آسان‌تر می‌کند.
 • این هندریل‌ ها در عین زیبایی و سادگی که دارد، از کارایی‌های بسیار زیادی برخوردارند.
 • استفاده از این شیشه‌ ها کنترل دیداری و میدان دید را افزایش می‌دهد و هیچ مزاحمتی برای دیدن اطراف یا محوطه بیرون ندارد.
 • هزینه استفاده از این شیشه‌ ها نسبت به محافظ‌هایی با جنس متریال‌های دیگر مناسب‌تر است و به مراتب هزینه نگهداری آن کمتر است.
 • اجرای این دیوار‌های شیشه‌ ای با استفاده از مسأله‌ای مثل به طعم و آجر نیز امکان‌پذیر است.
 • در مقابل فشار زیاد و حالت‌های مختلف آب و هوایی مثل باد شدید مقاومت کاملی دارد.
 • اجرای این جان پناه‌ها بسیار راحت است و نیاز به انجام جوشکاری یا تخریب محل نصب نیست.
 • استفاده از این شیشه‌ ها برای کاربری‌های متنوع انجام می‌شود و تنوع رنگ آن نیز بسیار زیاد است.
 • در برابر اشعه نور آفتاب آب و رطوبت مقاومت فوق‌العاده خوبی دارد.

انواع شیشه رنگی تتراجام

انواع شیشه‌ های مورد استفاده در ساخت هندریل شیشه ای

برای ساخت هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای از دو نوع شیشه ایمنی متفاوتی می‌توان استفاده کرد که در ادامه هر یک آن ها را نام برده و توضیح می‌دهیم.

شیشه سکوریت

به طور کلی برای ساخت جان پناه شیشه‌ ای همانند شیشه استفاده از وسایل مقاوم حرف اول را می‌زند. ساخت جان پناه شیشه‌ ای با شیشه سکوریت از بهترین روش‌های ساخت این هندریل است. میزان مقاومت و ایمنی این شیشه بسیار زیاد است و برای ساخت آن معمولاً میزان مقاومت شیشه معمولی را افزایش می‌دهند. شیشه معمولی تحت تأثیر مقاوم ‌سازی، در برابر فشار و ضربات مقاوم می‌شود.

همچنین میزان مقاومت حرارتی و مکانیکی آن نیز افزایش پیدا می‌کند. انجام این عملیات بر روی شیشه باعث می‌شود شیشه سکوریت در هنگام برخورد ضربه مقاوم شود و در صورت شکستگی به قسمت‌های خیلی کوچک بی‌خطر تقسیم شود. به دلیل مقاومتی که این شیشه دارد، میزان استفاده آن در صنایع ساختمان‌ سازی نیز افزایش پیدا کرده است.

استفاده از هندریل شیشه ای ضد ضربه در راه پله

هندریل شیشه ای ضد ضربه

شیشه ضد ضربه لمینت

نوع دیگری از شیشه‌ ها که برای استفاده در ساخت هندریل شیشه‌ ای استفاده قرار می‌گیرد، شیشه لمینت است. استفاده از این شیشه در صنعت ساخت و ساز بسیار زیاد است و میزان مقاومت آن در مقایسه با شیشه سکوریت چند برابر است. به طوری که در صورت برخورد ضربه و شکستن آن، شیشه خرد نمی‌شود و ساختار خود را حفظ می‌کند.

 چرا که میان شیشه یک طلق پلیمری وجود دارد. در صورت شکستگی تکه‌های شیشه به آن می‌چسبند و در نتیجه دچار ریزش نمی‌شود. از اصلی‌ترین ویژگی‌های شیشه لمینت در ساخت جان پناه امنیت بسیار زیاد آن است که میزان خطرات جانی را بسیار کمتر می‌کند.

معرفی انواع جان پناه شیشه ای

آشنایی با انواع هندریل و جانپناه شیشه ای

انواع هندریل شیشه ای

در این قسمت می خواهیم شما را با انواع مدل های مختلف هندریل شیشه ای آشنا کنیم. پس با ماه همراه باشید.

انواع جان پناه شیشه‌ ای بر اساس پایه نگهدارنده

اجرای هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای بر اساس محلی که در مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر اساس سلیقه شخصی کاربران دارای دو نوع فریم لس که در هنگام اجرا آن از فریم استفاده نمی‌کنند و فریم دار که در هنگام اجرا از فریم استفاده می‌کنند، است.

یک نمونه کار هندریل شیشه ای فریم لس برای راه پله یک مکان

جانپناه شیشه ای فریم لس تتراجام

هندریل فریم لس

جانپناه شیشه‌ ای نوع فریم لس معمولاً به صورت تمام شیشه است و در اجرای آن از هیچ فرم فلزی یا چوبی استفاده نمی‌کنند. تمام قسمت‌های جان پناه به صورت دیواره تمام شیشه‌ های شفاف طراحی می‌شود. معمولاً میزان ضخامت این نوع جان پناه باید زیاد باشد تا میزان فشار وزنی زیاد را تحمل کند.

میزان ضخامت شیشه لمینت استفاده شده در ساخت این هندریل ۱۶. ۱۸ و ۲۰ است و از لحاظ رنگ نیز بسیار متنوع است. هندریل برای اجرا در مکان‌های تجاری کوچک‌تر و خانه‌ها بیشتر پیشنهاد می‌شود. چرا که میزان امنیت و کیفیت آن پایین‌تر است اما از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

هندریل فریم دار

جان پناه شیشه‌ ای معمولاً با استفاده از دو ستون عمودی و از شیشه‌ های سکوریت با ضخامت ۱۰ و ۱۲ میلیمتری تشکیل می‌شود. این نوع جان پناه نسبت به نمونه دیگر ارزانتر است و از نظر ایمنی نیز سطح پایین‌تری دارد. در این نوع جان پناه معمولاً از یراق آلات خاص استفاده می‌کنند تا به عنوان یک قسمت اصلی و شاخصه اصلی به کار بیاید و زیبایی ظاهری سازه را افزایش دهد.

هندریل شیشه ای تتراجام

قیمت انواع هندریل شیشه ای از نظر محل اجرا

انواع هندریل شیشه‌ ای بر اساس محل اجرا

محل اجرای هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای ممکن است در قسمت‌های مختلفی از ساختمان باشد که بر این اساس دارای دسته‌بندی‌های زیر است:

 • هندریل شیشه‌ ای پله و راه پله
 • هندریل شیشه‌ ای بالکن و جان پناه
 • مدل شیشه‌ های تراس و دور استخر
جان پناه شیشه ای در یک مکان عمومی

هندریل های شیشه ای از نظر روش انجام

انواع هندریل شیشه‌ ای بر اساس روش اجرا

جان پناه شیشه‌ ای به روش‌های مختلفی اجرا می‌شود که هرکدام دارای امکانات خاص خود هستند و بر اساس تقاضای مشتری ممکن است متغیر باشند. اصلی ترین روش‌های اجرا در دسته ‌بندی‌های زیر است:

 • جان پناه شیشه‌ ای تمام شیشه‌ ای توکار
 • هندریل فیکس پوینت
 • هندریل اسپیگات یا خود‌ایستا
 • هندریل فریم لس روکار
جان پناه تمام شیشه ای در دکوراسیون داخلی

کاربرد هندریل تمام شیشه‌ای

هندریل تمام شیشه‌ ای توکار

معمولاً در این روش پروفیل یا اتصال مخصوص نگهداری شیشه در داخل زمین قرار می‌گیرد و شکل ظاهری آن به صورت U است و اندازه هندریل شیشه‌ ای روکار به دلیل اینکه پروفیل در داخل زمین است، بیشتر می‌شود. شیشه به کار رفته در این جان پناه معمولاً به صورت دولایه و دارای لایه مجهز است. اندازه قطعات نگهدارنده در ارتفاع ۱۸ سانتی‌متری است و نگهدارنده هنگام اتمام کار دیده نمی‌شود. زیبایی و مقاومت کار نسبت به نمونه‌ های دیگر بیشتر است و استفاده از آن در مکان‌های اداری و تجاری رایج‌تر است.

جان پناه شیشه‌ ای فیکس پوینت

هندریل شیشه‌ ای در این روش به صورت نقطه‌ای نصب می‌شود و برای استفاده در فضا‌های کوچک‌تر مناسب است. برای استفاده بیشتر از فضای موجود، معمولاً این شیشه‌ ها در گوشه‌های راه پله یا بالکن ثابت می‌شوند. ارتفاع این شیشه‌ ها حدود ۱۴۰ سانتی‌متر است و نسبت به دیگر مدل‌ها و طرح‌ها بیشتر است. جنس نگهدارنده این شیشه‌ ها ممکن است استیل، آلومینیوم و آهنی باشد.

هندریل شیشه‌ های خود ‌ایستا

این جان پناه برای مواقعی مناسب است که زمانی کمی برای نصب در اختیار افراد است. جنس شیشه‌ ها می‌تواند لمینت یا سکوریت باشد و روش نصب و اجرای این نوع جان پناه راحت است و به همین دلیل با سرعت انجام می‌شود. برای اجرا در اطراف استخر و بالکن‌ها مناسب‌ترین گزینه است و قیمت مناسب‌تری نیز دارد. جنس نگهدارنده‌های شیشه ممکن است استیل، آلومینیوم و آهنی باشد. برای نگهداری این شیشه‌ ها از ۲ یا سه عدد پایه استفاده می‌کنند.

هندریل شیشه‌ ای فریم لس روکار

هندریل یا جان پناه شیشه‌ ای معمولاً چهار چوب ندارد و یک نمای کاملاً شفاف و یکدست به وجود می‌آورد. تمیزکاری این نوع هندریل راحت‌تر از نمونه دیگر است و میزان مقاومت زیادی دارد. همچنین به راحتی دچار آسیب نمی‌شود. این نوع جان پناه در رنگ‌های متنوع می‌تواند اجرا شود و میزان هماهنگی زیادی در آن به وجود می‌آید.

این مدل به شکل u است. المان‌های عمودی در این مدل جایی ندارند و نمای نهایی به صورت تمام شیشه و بسیار زیبا است. شیشه‌ ها می‌تواند سکوریت و یا لمینت دو لایه باشد. این شیشه‌ ها توسط یک پیچ مخصوص در داخل نگهدارنده ثابت می‌شوند. برای افزایش میزان ایمنی می‌توان در کنار پنل‌ها از دستگیره‌های استیل و آلومینیومی استفاده کرد.

نصب و اجرا انواع هندریل شیشه ای تتراجام

یک جان پناه شیشه ای یا کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی جان پناه شیشه ای

هندریل یا همان جان پناه شیشه‌ ای دارای ویژگی های خاصی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • ارتفاع این جان پناه‌ها معمولاً ۱ متر و ۲۰سانتیمتر است که بر اساس بیشترین ارتفاع مجاز در ساختمان‌ ها طراحی می‌شود.
 • معمولاً در تمام قسمت‌های ساختمان‌ ها، راه پله و تأسیسات سقف جان پناه اجرا شده به عنوان بخشی از ارتفاع سایه محسوب می‌شود.
 • اجرای هر نوع جان پناه در تراس، و هر چیزی که به عنوان برجستگی در کف ساختمان اجرا شود، معمولاً بیش از ۱ متر و ۲۰ سانتی‌متر از میزان ارتفاع طبقه نهایی، ارتفاع خواهد داشت.
 • جان پناه شیشه ای اجرا شده در سقف ساختمان به عنوان یک بخش از ارتفاع مجاز ساختمان به حساب می‌آید.
 • معمولاً برای تعیین میزان ارتفاع مجاز در ساختمان‌ های مختلف، فاصله میان لایه کانال تا سقف ساختمان به عنوان ارتفاع مجاز اجرای جان پناه است. جان پناه نیز به عنوان یک مصالح ساختمانی به شمار می‌رود.
 • اگر میزان ارتفاع جان پناه از ۷۰ سانتیمتر بیشتر باشد، سیم پیچ عمودی باید تا قسمت بالای جان پناه ادامه پیدا کند و یک سیم پیچ به صورت افقی تا ارتفاع ۱۰ سانتی‌متر و دو عدد میله فولادی بر روی جان پناه اجرا شده، نصب شود.
نصب پارتیشن شیشه ای تتراجام

معایب استفاده از هندریل های شیشه‌ای

معایب استفاده از هندریل شیشه ای

استفاده از هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای معایبی نیز دارد که می‌تواند خطر زیادی برای افراد داشته باشد. مثلاً سقوط در هنگام وقوع زلزله ممکن است اتفاق بیفتد. چرا که میزان پهنای آن نسبت به اندازه استاندارد کمتر است و استفاده از مصالح ساختمانی بی‌کیفیت و عدم ثابت شدن جان پناه به سقف می‌تواند باعث سقوط آن شود. جنس اکثر جان پناه‌ها شیشه‌ ای است که سقوط آن برای افراد در حال فرار خطر زیادی خواهد داشت.

از دیگر معایب استفاده از هندریل شیشه‌ ای آن است که حیوانات یا حشرات ممکن است که هنگام برخورد با آن آسیب ببینند. تمیز کردن دو طرف شیشه کار تقریباً سختی است. نمی‌توان به شیشه تکیه کرد؛ چرا که میزان مقاومت آن کمتر می‌شود و هزینه تعمیر جان پناه شیشه‌ ای آسیب دیده نسبتاً زیاد است.

نصب هندریل شیشه ای برای پله های یک خانه

هندریل یا جان پناه شیشه ای چگونه نصب می شود؟

نحوه نصب جان پناه شیشه‌ ای

برای اجرای هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای معمولاً از شیشه استفاده می‌کنند. اگر جنس شیشه بکار رفته در اجرای جان پناه سکوریت باشد، معمولا میزان ضخامت آن ۸ تا ۱۲ میلیمتر است و برای پایه‌ها یا فریم‌ها از پروفیل‌های آلومینیومی و استیلی استفاده می‌کنند. هنگام اجرا این پروفایل‌ها بر اساس میزان ارتفاع جان پناه، در فاصله‌های مشخصی از همدیگر قرار می‌گیرند. پایه‌های مورد نظر با استفاده از بست شیشه‌ ای به طور کامل ثابت و فیکس کف می‌شوند. اگر از شیشه لمینت در اجرای جان پناه استفاده می‌شود (از کنار هم قرار گرفتن دو عدد شیشه سکوریت با ضخامت‌های متفاوت) حداکثر میزان ارتفاع در این جان پناه‌ها ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

به طور کلی در هنگام استفاده از این نوع شیشه برای ساخت جان پناه، می‌توان از شیشه‌ های بدون فریم استفاده کرد و جان پناه را به صورت تمام شیشه اجرا کرد. یعنی تمام قسمت‌های پایه و کناره محافظ شیشه‌ ای خواهد بود. میزان ضخامت این شیشه ۸ میلیمتر است و در کف آن از هندریل‌ های استیل و آلومینیومی و چوبی می‌توان استفاده کرد. اجرای جان پناه برای اماکن عمومی مثل بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، ساختمان‌ های مختلف تجاری، دانشگاه‌ها می‌تواند مناسب باشد.

نصب هندریل شیشه ای با امنیت بالا توسط تتراجام

نصب و اجرا انواع جانپناه شیشه ای با امنیت بالا توسط تتراجام

میزان امنیت جان پناه‌ های شیشه‌ ای

معمولاً در هنگام اجرای هندریل شیشه‌ ای یکی از دغدغه‌های اصلی افراد میزان امنیت این هندریل‌ ها است. می‌توان گفت این هندریل‌ ها از همه جنبه‌ ها مقاومت کافی دارند و میزان امنیت آن در مقایسه با نرده‌های شیشه‌ ای بسیار بیشتر است. استفاده از هندریل شیشه‌ ای برخلاف دیگر هندریل‌ ها دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی‌شود.

تحمل وزن فشار در پنجره‌های شیشه‌ ای نسبت به نمونه‌های قدیمی آن بسیار بیشتر است و به همین دلیل در مدت زمان زیادی ایمنی و مقاومت خود را حفظ خواهند کرد. همچنین میزان مقاومت این شیشه در برابر شیشه‌ های معمولی چندین برابر است و بر همین اساس هیچ گاه خرد نمی‌شوند.

میزان مقاومت هندریل شیشه‌ ای

هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای در برابر انواع نیرو‌های زیاد مثل زلزله و باد مقاوم است. برای افزایش میزان مقاومت جان پناه‌ها، کیفیت شیشه و نحوه نصب و اجرای آن اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که در صورت استفاده از شیشه‌ های بی‌کیفیت یا ناقص شدن مراحل انجام مقاوم ‌سازی، میزان امنیت جان پناه کاهش پیدا می‌کند.

البته باید هنگام نصب یک سری استاندارد‌های خاص رعایت شود. میزان ارتفاع جان پناه باید در سطوح شیب  دار ۱۱۰ سانتیمتر و در سطوح صاف حداقل ۹۰ سانتی‌متر اجرا شود. همچنین در هنگام انتخاب شیشه جان پناه باید دقت کنید که شیشه از نوع سکوریت لمینت باشد.

نصب و خرید هندریل شیشه‌ای توسط تتراجام

هنگام خرید هندریل یا جانپناه شیشه ای به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

خرید هندریل شیشه‌ ای

به طور کلی برای خرید هندریل شیشه‌ ای باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. در صورتی که محل اجرای جان پناه به زیر‌سازی نیاز داشته باشد و محل نصب شرایط کافی برای اجرای جان پناه را نداشته باشد، هزینه دیگری بر قیمت تمام شده محصول اضافه خواهد شد. همچنین کیفیت و دوام شیشه‌ ای که در ساخت جان پناه استفاده شده است، به عنوان جان پناه ایمن و زیبا باعث کمتر یا بیشتر شدن قیمت آن خواهد شد.

از دیگر موارد مهم در خرید جان پناه، نوعی یراق آلات و اتصالاتی است که ممکن است بر قیمت جان پناه‌های فریم دار تأثیرگذار باشد. همچنین نوع کاربری ساختمان و میزان پرت کار نیز باید مد نظر قرار گیرد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

 

قیمت و هزینه نصب هندریل و جان پناه شیشه‌ ای

میزان هزینه و قیمت نصب هندریل (جان پناه) شیشه‌ ای بر اساس عوامل مختلفی متغیر خواهد بود. شکل ظاهری شیشه‌ ها، نوع کاربری ساختمانی که جان پناه در آن اجرا می‌شود، میزان کیفیت و دوام شیشه‌ ها بر قیمت تمام شده آن تأثیرگذار خواهد بود. معمولا میان متریال‌های مورد استفاده برای ساخت جان پناه، قیمت شیشه مقرون به صرفه‌تر از مصالح ساختمانی دیگر است. البته ممکن است در برخی از موارد گران‌تر از مصالح دیگر باشد که در مقابل ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی نیز دارد.

قیمت شیشه مورد استفاده در ساخت جان پناه نیز نسبت به نمونه‌های معمولی گران‌تر است چرا که در تولید آن از ابزارآلات مرغوب و باکیفیت استفاده شده است. مثل ارتباط اجرای جان پناه، میزان ضخامت شیشه‌ های مورد استفاده، نوع شیشه سکوریت و لمینیت مورد استفاده و میزان متراژ محل اجرا بر قیمت تمام شده جان پناه تأثیر‌گذار است. به طور کلی ممکن است قیمت جان پناه شیشه‌ ای در ابتدا مقداری گران‌تر به نظر برسد اما به دلیل ماندگاری طولانی مدت و امنیت زیاد آن کاملاً مقرون به صرفه است. استفاده از متریال بی‌کیفیت باعث می‌شود امنیت اجرای کار نیز کاهش پیدا کند.

خدمات دیگر تتراجام

سخن آخر

در این مقاله درباره هندریل یا همان جان پناه شیشه‌ ای صحبت کردیم. جان پناه‌ها به منظور محافظ‌هایی برای ممانعت از سقوط افراد از پشت بام اجرا می‌شوند و یک دیوار کوتاه که دور تا دور ساختمان را حفاظت می‌کند. در دنیای ساخت و ساز‌های امروز انواع امکانات وجود دارد که افراد می‌توانند انتخاب‌های مختلفی داشته باشند. البته این امکانات باعث ایجاد برخی دشواری‌ها نیز شده است. مثلاً تنوع کیفیت و کاربرد محصولات می‌تواند انتخاب گزینه مناسب را سخت‌تر کند. به طور کلی در این مقاله متوجه شدیم هندریل یا جانپناه شیشه‌ ای چیست و و کاربرد‌های آن کدام است.

ویژگی‌های هندریل با کیفیت را بررسی کردیم و درباره انواع مدل‌های هندریل صحبت کردیم. نصب و اجرای هندریل شیشه ای را به طور خلاصه گفتیم و قیمت و هزینه‌های آن را برآورد کردیم. میزان امنیت هندریل های شیشه‌ ای را بررسی کردیم و عوامل مؤثر بر خرید آن را گفتیم. قبل از اجرای جانپناه شیشه‌ ای می‌توانید اطلاعات لازم درباره آن را با استفاده از این مقاله کسب کنید و سپس نسبت به خرید و اجرای آن اقدام کنید.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

هندریل یا جان پناه شیشه ای چیست ؟

معنی اصلی جان پناه به معنای حفاظت و پوشش است. این کلمه در اصل ایتالیایی بوده است. اجرای هندریل ( جان پناه ) شیشه‌ ای یکی از این موارد است که فضای دید بیشتری را در قسمت‌های داخلی و بیرونی سازه در اختیار افراد قرار می‌دهد.

قیمت هندریل شیشه ای به چه عواملی بستگی دارد؟

شکل ظاهری شیشه‌ ها، نوع کاربری ساختمانی که جان پناه در آن اجرا می‌شود، میزان کیفیت و دوام شیشه‌ ها بر قیمت تمام شده آن تأثیرگذار خواهد بود. معمولا میان متریال‌های مورد استفاده برای ساخت جان پناه، قیمت شیشه مقرون به صرفه‌تر از مصالح ساختمانی دیگر است. البته ممکن است در برخی از موارد گران‌ تر از مصالح دیگر باشد که در مقابل ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی نیز دارد.

جان پناه شیشه ای در مقابل موانع و آسیب ها چقدر مقاومت دارد؟

هندریل شیشه‌ ای در برابر انواع نیرو‌های زیاد مثل زلزله و باد مقاوم است. برای افزایش میزان مقاومت جان پناه‌ها، کیفیت شیشه و نحوه نصب و اجرای آن اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که در صورت استفاده از شیشه‌ های بی‌کیفیت یا ناقص شدن مراحل انجام مقاوم ‌سازی، میزان امنیت جان پناه کاهش پیدا می‌کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *