مزایا استفاده از شیشه لاکوبل در دکوراسیون داخلی و تصویر شیشه لاکوبل در خانه

امروزه دیده می‌شود که از شیشه در المان‌ های داخلی و خارجی بسیاری از مکان‌ ها بسیار استفاده می‌شود. شیشه‌ ها دارای انواع مختلفی هستند که کاربردشان بر حسب نوع‌ آن‌ ها می باشد. استفاده از شیشه برای دکوراسیون داخلی، معمولا به شکل رنگی آن است. شیشه‌ های رنگی بسیار زیبا بوده و برای فضای داخلی خانه ها و اداره ها انتخاب مناسبی هستند. یکی از این شیشه‌ ها، شیشه لاکوبل است که در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه شیشه لاکوبل چیست و مزایا استفاده از شیشه لاکوبل در دکوراسیون داخلی برای شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

شیشه لاکوبل چیست و تصویر شیشه لاکوبل دیوارپوش نارنجی

آشنایی با شیشه لاکوبل و مزایا آن در فضای داخلی

شیشه لاکوبل چیست ؟

شیشه لاکوبل، نوعی از شیشه رنگی است که معمولا به شکل لمینت ساخته می‌شود. ساخت لمینت این شیشه‌ ها به این شکل است که از دو تا چند شیشه استفاده کرده و آن‌ ها را در کنار هم قرار می‌دهند. قرار دادن این شیشه‌ ها به این‌ صورت است که معمولا یکی از شیشه‌ ها رنگی بوده و شیشه بعدی شفاف است که در بین این لایه‌ها از یک لایه پی وی سی استفاده می‌شود. آن شیشه‌ای که رنگی است و رنگ شیشه لاکوبل را تعیین می‌کند، اغلب پشت آن رنگ شده است که یکی از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل را این مورد تشکیل می‌دهد. تنوع رنگی شیشه لاکوبل بسیار زیاد است و در حدود ۳۵ طیف رنگی متنوع عرضه می‌شود. شما می‌توانید براساس تم دکوراسیون داخلی منزل خود رنگ دلخواه را سفارش دهید.

شیشه های لاکوبل معمولا در ضخامت های ۵ ، ۶ ، ۸ و ۱۰ میلی متری ساخته می شوند. البته می توان این شیشه ها را در ابعاد خاص نیز طراحی کرد. در برخی از موارد، ضخامت آن ها از ۴ تا ۲۰ میلی متر نیز متغیر است. این نوع شیشه‌ ها به‌صورتی تولید می‌شوند که سطح آن‌ ها کاملا صاف باشد و این شکل از ساخت شیشه تنها با روش شناورکردن آن در فلز قلع انجام می‌شود. پس از ذوب‌شدن مواد شیشه، آن را درون قلع شناور کرده و به این شکل است که شیشه سطحی کاملا صاف و بدون هیچ موجی خواهد داشت. این سطح کاملا صاف شیشه لاکوبل باعث می‌شود که انعکاس نور در آن زیاد باشد و نور کافی برای فضا را ایجاد کند.

نصب شیشه لاکوبل رنگی در فضای داخلی یک اتاق خواب

مزایا استفاده از شیشه لاکوبل

 مزایا استفاده از شیشه لاکوبل در دکوراسیون داخلی

تا به اینجا متوجه شدید که شیشه لاکوبل چیست. مزایا استفاده از شیشه لاکوبل دارای چند بخش است که در این بخش قصد داریم چند مورد از آن‌ ها را نام ببریم. این مزایا و ویژگی‌های شیشه لاکوبل است که باعث شده بین این شیشه و انواع دیگر شیشه ها تفاوت و تمایز ایجاد شود. هر نوع از شیشه دارای ویژگی‌هایی است که در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از شیشه لاکوبل در هر مکانی بستگی به نوع، جنس، ویژگی، میزان مقاومت و استحکام آن در برابر عوامل مختلف دارد.

مزایا و ویژگی‌هایی که این نوع شیشه دارد باعث شده تا بیشتر در فضای داخلی منازل، طراحی انواع پارتیشن شیشه ای و برخی مکان‌های دیگر استفاده شود. معمولا افراد برای زیبایی دکوراسیون داخلی خانه و یا محل کار خود از این نوع شیشه استفاده می‌کنند. نوع ساخت این شیشه باعث شده که مزایا استفاده از شیشه لاکوبل بسیار بیشتر شود. این مزایا به این شکل است که معمولا افراد از شیشه لاکوبل برای اتاق خواب، رویه میز، شیشه حمام، در آشپزخانه، ساخت آینه‌های رنگی و پارتیشن‌ها استفاده می‌کنند.

شیشه لاکوبل سفید در فضای داخلی یک خانه بزرگ

شیشه لاکوبل چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مزایا و ویژگی‌هایی که این نوع شیشه دارد، این است که می‌توانید برروی قسمت رنگی آن طرح دلخواه خود را چاپ کنید. معمولا این کار را افرادی که دارای شرکت هستند انجام می‌دهند و طرح لگوی شرکت خود را روی شیشه لاکوبل چاپ می‌کنند. شما هم می‌توانید طرح دلخواه خود را برروی شیشه چاپ کرده و در مکان‌هایی همچون هود، پشت گاز و بالای سینک خود استفاده کنید.

بین شیشه‌ های رنگی از یک لایه پی وی سی استفاده می‌شود که این لایه در بین شیشه‌ ها علاوه‌بر حفظ رنگ، باعث می‌شود زمانی که شیشه می‌شکند، خورد نشده و تکه‌های آن پخش نشود. شیشه‌ های لاکوبل دارای انواع مختلفی است که دو نوع ساده آن به شیشه لاکوبل مات و شفاف تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه برخی از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل و مزایا خود شیشه را نام برده و توضیح خواهیم داد.

نصب شیشه لاکوبل در یک مکان بزرگ و اداری

یکی از مزیت های مهم شیشه لاکوبل، با دوام بودن آن است.

۱. دوام بالای شیشه لاکوبل ، عامل اصلی محبوبیت آن

ویژگی چشمگیر شیشه لاکوبل این است که میزان براقیت بالایی دارد اما باید گفت درعین‌حال که براق است، در برابر ضربه‌های شدید هم بسیار مقاوم است. این مقاومت به این دلیل است که در آن از پروپلین استفاده شده و همان‌طور که گفته شد اگر هم شیشه بشکند، خورده‌های آن برروی زمین پخش نشده و منسجم باقی می‌مانند.

می‌توان گفت که این میزان مقاومت شیشه لاکوبل حتی ۷ برابر بیشتر از شیشه‌ های معمولی است. یکی از علت‌های دوام بالای این شیشه این است که در برابر رطوبت بسیار نفوذناپذیر بوده و مقاومت زیادی دارد. این مقاومت در برابر رطوبت به این‌صورت است که درصورت برخورد با آن رطوبت را به خود راه نداده و اگر درطولانی‌مدت هم در مجاور آن باشد، نمی‎پوسد و فرسایش نمی‌یابد.

شیشه لاکوبل آبی رنگ نصب شده داخل اتاق خواب

مقاومت در برابر حرارت زیاد، از ویژگی های شیشه لاکوبل

۲. مقاومت شگفت‌انگیز شیشه لاکوبل در برابر حرارت و گرما

از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل برای فضای بین کابینت این است که در برابر حرارت بالا بسیار مقاوم است. دلیل استفاده از این شیشه برای این بخش از دکوراسیون داخلی منزل هم به همین دلیل است. معمولا زمانی که آشپزی می‌کنید، گرما و حرارت اجاق گاز به فضای بین کابینت هم سزرایت می‌کند. برخی از افراد از کاشی برای این قسمت استفاده میکنند و فکر می‌‎کنند که شیشه با قرارگرفتن در این وضعیت می‌شکند.

یکی دیگر از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل برای این قسمت این است که در طولانی‌ مدت تغییر رنگ نخواهد داد و به‌ راحتی تمیز می‌شود. در این قسمت معمولا پس از آشپزی روغن زیادی روی سطح جمع می‌شود که شما در صورت داشتن شیشه رنگی بین کابینت‌ می‌توانید این روغن‌ها را به‌ راحتی با یک شیشه‌ شوی و دستمال تمیز پاک کنید.

شیشه لاکوبل بزرگ و مشکی روی دیوار

یکی از ویژگی های مهم شیشه لاکوبل، ضد خش بودن است.

۳. ضد خش‌ بودن شیشه‌ های لاکوبل

شیشه‌ های لاکوبل دارای خاصیتی هستند که به‌راحتی برروی آن‌ ها خش ایجاد نمی‌شود. از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل می‌توان ضدخش‌ بودن آن را نام برد که به همین منظور است که در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا برای میز و یا روی کانتر آشپزخانه هم از این نوع شیشه استفاده می‌شود. این استفاده اغلب به این دلیل است که هم زیبایی خاصی به فضا داده و هم اگر روی آن چیزی قرار دهید، خش نمی‌افتد.

معمولا افراد برروی میز عسلی و یا هر میز دیگری که دارند، ظروفی برای پزیرایی یا هر نوع شیء دیگری قرار می‌دهند. بیشتر چیزهایی که روی میز گذاشته می‌شود باعث ایجاد خش می‌شود. این قابلیت و مزیت شیشه لاکوبل باعث می‌شود که آن را بسیار خاص جلوه دهد.

شیشه لاکوبل در انواع متنوع رنگ

از مزایا شیشه لاکوبل، می توان به تنوع در رنگ اشاره کرد.

۴. تنوع رنگ و ایجاد فضایی رنگارنگ با شیشه‌ های لاکوبل

برای ساخت این شیشه می‌توان از رنگ‌های متنوعی استفاده کرد. می‌توانید رنگ دلخواه خود را باتوجه به فضایی که قصد دارید از شیشه لاکوبل برای آن استفاده کنید انتخاب کنید. از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل می‌توان به وجود طرح و رنگ‌های مختلف و متنوع آن اشاره کرد. اغلب گفته می‌شود که این نوع شیشه دارای ۲۰ رنگ است. اما باید گفت که این تعداد رنگ، معمول‌ترین و مورد استفاده‌ترین رنگ‌ها است.

برای داشتن رنگ موردنظر و دلخواه خود در این نوع شیشه می‌توانید آن را انتخاب کرده و سفارش دهید. رنگ‌هایی که برای این شیشه معمول هستند و بیشتر مورد استفاده قرار می‌‎گیرند، رنگ‌های آبی، طوسی و دودی هستند. شما می‌توانید رنگ‌های قرمز، زرد، سفید، صورتی و هر رنگ دیگری که بخواهید را داشته باشید.

یک عدد گیاه بامبو در مقابل شیشه لاکوبل رنگی نارنجی

شیشه لاکوبل با محیط زیست سازگار می باشد.

۵. سازگاری با محیط زیست در شیشه‌ های لاکوبل

رنگ‌هایی که برای ساخت شیشه لاکوبل استفاده می‌شود، رنگ‌های شیمیایی نیستند و برای ایجاد رنگ در شیشه از انواع مختلف فلز استفاده می‌شود. همین امر باعث می‌شود که برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند مضر نباشد و هوای داخل ساختمان را پاکیزه نگه دارد. زمانی که شیشه لاکوبل بشکند که دیگر نتوان از آن استفاده کرد، رنگ آن به‌راحتی تجزیه شده و به طبیعت باز می‌گردد.

استفاده از شیشه لاکوبل براق در مکان داخلی یک خانه

از مزیت های خوب شیشه لاکوبل، براق بودن آن می باشد.

۶. براقیت زیاد شیشه لاکوبل

همان‌ طور که گفته شد از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل می‌توان به براقیت آن اشاره کرد. این براقیت بالا به این شکل است که در فضایی که از این شیشه استفاده می‌شود لازم نیست تعداد زیادی لامپ روشن شده باشد و این ویژگی آن باعث می‌شود که در مصرف برق هم صرفه‌جویی شود. انعکاس نور در شیشه لاکوبل بسیار بالاست و از همین رو حتی در روز هم نور کافی برای روشن‌شدن فضای داخلی اتاق خواهید داشت.

سخن آخر

شیشه‌ ها مزایا و کاربردهای بسیاری دارند که شیشه لاکوبل یکی از انواع شیشه‌ هاست که ما در این مقاله به توضیح مزایا آن پرداختیم. استفاده از شیشه لاکوبل در بسیاری از مکان‌ها امکان‌پذیر است و این ویژگی به دلیل ویژگی‌هایی است که دارد. در این مقاله به ۶ مورد از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل پرداختیم و گفتیم شیشه لاکوبل چیست. شما می‌توانید در زمان خرید آن، این ویژگی‌ها و مزیت‌ها را مورد استفاده قرار دهید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان تتراجام تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۹۱۲۵۰۹۸۹۸۶ – ۰۲۱۲۲۹۷۵۰۰۴

منابع: agc-yourglass

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

  • شیشه لاکوبل چیست ؟

شیشه لاکوبل به شیشه های صاف و ساده ای گفته می‌شود که یک طرف آن رنگی است. به دلیل قابلیت‌های منحصر به فردی مثل رنگ‌پذیری، شکل ‌پذیری و قابلیت مقاوم‌ سازی کاربرد‌های بسیار زیادی در صنعت ساخت و ساز دارند.

  • مزایا شیشه لاکوبل کدام اند؟

از مزایا شیشه لاکوبل می توان به برف بودن، سازگاری با محیط زیست، متنوع بودن در رنگ و طرح، ضد خش بودن، مقاومت بالا در برابر حرارت و گرما و دوام بالای آن اشاره کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۶ رای

۲ Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *