برش شیشه سکوریت

استفاده از شیشه سکوریت برای درب ها، پنجره ها یا پارتیشن های مسکونی عالی است. این محبوبیت، به دلیل توانایی شیشه سکوریت در مقاومت بیشتر در برابر خراش است. به دلایل و کاربردهای زیادی، شیشه سکوریت باید بریده شود. اگرچه برش شیشه سکوریت کار دشواری است؛ چون شکستگی و فشار را به روشی خاص توزیع می کند، اما هنوز راه های ایمن و آسان برای برش شیشه های سکوریت شده توسط خودتان وجود دارد. اگر نمی دانید چگونه آن را برش دهید، فقط به قطعات کوچک تبدیل می شود. اما، با راهنمای گام به گام زیر، اکنون این امکان برای شما وجود دارد که شیشه سکوریت را با موفقیت برش دهید.

یک مرد در حال برش دادن شیشه سکوریت با ابزار

آشنایی با نحوه و مراحل برش دادن شیشه های سکوریت

نحوه برش شیشه های سکوریت چگونه است ؟

با یک روش خاص می توانید این نوع شیشه را بدون آسیب رساندن به آن برش دهید. اگر با شیشه سکوریت سر و کار دارید، باید در مورد فرآیند آنیلینگ بدانید. این فرآیند خنثی کردن خاصیت تمپرینگ از شیشه برای برش آن است. این یک فرآیند بسیار ساده و بدون استرس است. شما فقط باید شیشه را در حدود هزار درجه فارنهایت گرم کنید. سپس آن را خیلی آرام خنک خواهید کرد. بعد از اینکه حرارت را کاملا آزاد کرد، آماده برش است. این فرآیند شیشه را ضعیف می کند تا بتوانید بدون ایجاد خرد شدن آن را برش دهید.

فقط یک مورد را به خاطر بسپارید، اگر و فقط در صورتی که بتوانید دسترسی به کوره را مدیریت نمایید، این روش را امتحان کنید. اگر نمی توانید مدیریت کنید، باید یک فرد حرفه ای را استخدام کنید تا آن را کاهش دهد. برش شیشه سوریت بدون کوره امکان پذیر نیست. بنابراین، شما می توانید یک روش گام به گام را برای برش ایمن شیشه انجام دهید. بسیار مراقب باشید تا بتوانید از حوادث غیرمنتظره جلوگیری کنید. هنگام برش شیشه، احتیاط بیشتری لازم است. زیرا هنگامی که فرآیند بازپخت را طی کردید، شیشه دیگر ایمن یا قوی نیست. هر گونه برخورد نادرست با آن می تواند باعث شکستگی شود.

شیشه سکوریت چیست ؟

شیشه سکوریت که یک شیشه ایمنی است، طوری طراحی شده است که در هنگام شکستن خرد نشود. توجه داشته باشید که خرده‌های شیشه خطراتی را ایجاد می‌کنند، بنابراین شیشه‌های سکوریت به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به قطعات کوچک تجزیه می‌شوند و آن را ایمن‌تر می‌کنند. شیشه سکوریت یا ایمنی، طیف وسیعی از کاربردها را در خانه، محیط زندگی، اداره ها مانند نصب پارتیشن شیشه ای ارائه می دهد. از آنجایی که شیشه سکوریت مقاوم است، به این معنی است که می تواند در برابر شکستگی مقاومت کند. جدا از ایمن تر بودن، قوی تر بودن آن در مقایسه با بی مزاج نیز شناخته شده است. این بدان معنی است که می تواند در برابر خراش، ضربه، باد شدید، ضربه و سایر شرایط آب و هوایی شدید مقاومت کند.

اندازه گیری شیشه سکوریت برای برش دادن آن

شیشه های سکوریت چگونه برش داده می شوند؟

مراحل برش شیشه سکوریت

در این بخش، مراحل برش شیشه سکوریت را برای شما عزیزان به طور کامل توضیح داده ایم.

مرحله اول | تمیز کردن سطح

به یاد داشته باشید، لیوان شما اکنون شیشه آنیل شده است. بنابراین، آن را بسیار نرم نگه دارید و تمام سطح را تمیز کنید. در این مرحله شیشه پاک کن بسیار خوب عمل می کند. لازم نیست آن را به شدت مالش دهید. فقط مایع را روی سطح شیشه اسپری کنید، بگذارید چند لحظه بماند. سپس آن را با یک پارچه نرم پاک کنید. پارچه را عاقلانه انتخاب کنید. باید پارچه نخی بدون پرز باشد. فقط پارچه های نخی تمیز می توانند سطح را پس از پاک کردن کاملاً خشک کنند. اگر هنوز مشخص نیست، این فرآیند را دوباره امتحان کنید، زیرا برش دقیق شیشه به تمیزی سطح بستگی دارد.

یک فرد درحال تمیز کردن سطح شیشه سکوریت با استفاده از شیشه پاک کن و یک عدد پارچه

اولین مرحه برای کات کردن شیشه سکوریت، تمیز کردن سطح آن است.

مرحله دوم | مسائل ایمنی

شیشه همیشه یک ماده خطرناک است. شما باید از ایمنی روش برش اطمینان حاصل کنید. عینک های ایمنی و دستکش های ایمن را نگه دارید . دستکش های چرمی ترجیح داده می شوند. از آنجایی که ظرف شیشه ای دیگر یک شیشه ایمنی نیست، می تواند لبه های تیز را در شکستگی ایجاد کند. بنابراین، ابزارهای ایمنی می توانند به محافظت از دست ها و چشمان شما در برابر هر حادثه غیرمنتظره کمک کنند.

یک نفر درحال استفاده از دستکش سفید

رعای نکات ایمنی هنگام برش شیشه های سکوریت، از واجبات است!

مرحله سوم | علامت گذاری خط

قدم بسیار مهمی است. باید خطی را که می خواهید شیشه را برش دهید کاملاً علامت بزنید. خط کامل خواهد بود، برش شیشه ای عالی که شما به دست خواهید آورد. برای این منظور می توانید از هر لبه مستقیم استفاده کنید. خط کش فلزی می تواند بهترین استفاده برای این منظور باشد. مکانی را که می خواهید از شیشه برش سفارشی استفاده کنید اندازه گیری کنید. با توجه به اندازه گیری، خط کش را مستقیماً روی لبه شیشه قرار دهید و یک خط از آن علامت بزنید. این ردی است که باید آن را برش دهید. برای این کار علامت گذاری، باید از یک نشانگر دائمی استفاده کنید و خط نباید منحنی داشته باشد.

علامتگذاری خط در شیشه سکوریت

سومین مرحله در عملیات برش شیشه ایمنی، علامتگذاری خط است.

مرحله چهارم | شماره گذاری برش شیشه ای

اگر یک کاربر جدید با شیشه شکن هستید، برای اولین بار آن را در جای دیگری امتحان کنید. سپس به این مرحله بروید. در اینجا باید طبق خط مشخص شده روی سطح شیشه با کاتر نمره بزنید. در این حالت کاتر را در موقعیت مناسب نگه دارید. شما باید لبه صاف را در جای خود نگه دارید و سپس به دقت به داخل شیشه فشار دهید. زیاد فشار نیاورید. کاتر را فقط یک بار در سراسر خط بکشید. هرگز سعی نکنید بیش از یک بار گلزنی کنید. می تواند بر روی لبه شیشه پراکندگی ایجاد کند.

قرار دادن رولپلاک در برش شیشه سکوریت

در مراحل برش شیشه سکوریت، قراردادن رولپلاک از مهمترین مراحل به حساب می آید.

مرحله پنجم | قرار دادن رولپلاک چوبی

برای این کار به یک رولپلاک چوبی با اندازه ۱⁄۴ اینچ یا ۰.۶۴ سانتی متر نیاز دارید. آن را زیر خط خطی که با کاتر شیشه انجام داده اید قرار دهید. آرایش دقیق را حفظ کنید، در غیر این صورت، ممکن است هنگام فشار دادن روی سطح، شیشه خرد شود. همچنین باید از رولپلاک های بلند خودداری کنید. ممکن است یک لبه شیشه ای معیوب با جیگ ایجاد کند.

دو نفر مرد در حال اعمال فشار روی شیشه سکوریت برای برش دادن

اعمال فشار رو شیشه، یکی از حیاتی ترین مراحل برش شیشه سکوریت

مرحله ششم | اعمال فشار

حیاتی ترین بخش برش شیشه سکوریت اینجاست. فشار بسیار شدیدی به دو طرف روی رولپلاک وارد کنید. یک فشار مستقیم و ناگهانی بدون هیچ مکثی اعمال کنید. اگر مکث کنید، ممکن است شیشه به شکل منحنی شکسته شود. استفاده از هر دو دست برای اعمال فشار مساوی الزامی است. اگر همه چیز خوب پیش برود، اکنون دو تکه لیوان تقسیم شده دارید.

مرحله هفتم | لبه را سنباده بزنید

بسیاری از افراد از این مرحله اجتناب می کنند. این دلیل بسیاری از تصادفات است. باید تکه های شیشه تازه بریده شده را سنباده بزنید. برای این کار از کاغذ سنباده درشت ۱۰ گریت استفاده کنید. لبه شیشه ای دندانه دار تازه بریده شده را ایمن و صاف می کند.

کلام آخر

شیشه سکوریت که یک شیشه ایمنی است، طوری طراحی شده است که در هنگام شکستن خرد نشود. برش شیشه سکوریت کار دشواری است، اما هنوز راه های ایمن و آسان برای برش شیشه های سکوریت شده توسط خودتان وجود دارد. در اینجا ما به معرفی یکی از این روش ها پرداختیم.

شرکت شیشه تتراجام

سوالات متداول

  • مراحل برش شیشه سکوریت را نام ببرید؟

تمیز کردن سطح، مسائل ایمنی، علامت گذاری خط، شماره گذاری برش شیشه ای، قرار دادن رولپلاک چوبی، اعمال فشار و سمباده زدن لبه.

  • شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت که یک شیشه ایمنی است، طوری طراحی شده است که در هنگام شکستن خرد نشود. توجه داشته باشید که خرده‌های شیشه خطراتی را ایجاد می‌کنند، بنابراین شیشه‌های سکوریت به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به قطعات کوچک تجزیه می‌شوند و آن را ایمن‌تر می‌کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *